Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla
2018-2019 m.m.
Diplomai, padėkos, garbės raštai
Mokytojų talka

     Birželio mėnesį mokyklos mokytojos organizavo aplinkos tvarkymo talką – paruošė vietą būsimai pakylai. Ačiū mokytojoms, kad dirbo nepabūgusios karščio ir sunkaus darbo – juk persodinti didžiulius augalus – nelengva užduotis.        

 Gražios ir prasmingos vasaros atostogaujantiems. Kūrybingos ir darbščios vasaros mokykloje per vasarą dirbantiems žmonėms.  Iki susitikimo prie naujosios pakylos naujaisiais mokslo metais.                     Įdomu, kokių naujovių  mums dar padovanos rugsėjis?

Mokslo metų pabaigos šventė
      Paskutinė mokslo metų diena. Prie mokyklos išsirikiuoja visi mokyklos mokiniai, mokytojai, darbuotojai, mokinių tėveliai. Paskutinį kartą įnešamos valstybinė ir mokyklos vėliavos, atliekamas mokyklos himnas. Renesansinių šokių šokėjai  – ketvirtokai  pademonstruoja įspūdingą kompoziciją, pagerbiami mokyklos vardą garsinantys, puikiai besimokantys vaikai. Visus sužavi ne tik mažųjų šiuolaikinio šokio kolektyvo baltas valsas, bet ir originalios ketvirtokų šokių kompozicijos, dainos. Gėlės, padėkos ir kyla į dangų balti balionai nešdami viltį, svajones. Sėkmės išeinantiems. 
    Visiems – geros vasaros. Atsakingai atlikite direktorės Dianos skirtą namų darbą – baltame lape surinkite visas vasaros spalvas, visus vasaros džiaugsmus ir gerus darbus.
    
Sporto šventė „Šeškiukų olimpiada“
     Birželio 3 d. mokykloje vyko sporto olimpiada. Nuo ryto vaikai žaidė „Dartbolą“ ir išsiaiškino , kurie taikliausiai spardo kamuolį. 
   Olimpiada prasidėjo komandų įžygiavimu į sporto areną skanduojant komandų šūkius. Olimpinę ugnį iškilmingai įnešė mokyklos direktorė Diana Slepakovienė. 
      „Šokių“, „Krepšinio“, „Estafečių“ ir „Šmaikščių užduočių“ zonose vaikai atliko įvairiausias sportines užduotis. 
      Labai greit prabėgo sporto popietė. Padėkos, žaismingi prizai ir pati skaniausia košė laukė visų šventės dalyvių. 
      Smagi buvo šventė. 
„Sukučio“ koncertinė išvyka į Latviją
     Birželio 1-2 dienomis liaudies šokių kolektyvas   „Sukutis“ (jaunesnioji grupė) (vadovė Daiva Bagdonienė) lankėsi Latvijoje. Šokėjai pasivaikščiojo po Rygos senamiestį bei smagiai laiką leido Rygos zoologijos sode ir Tervetės parke – įspūdingame pasakų pasaulyje, kur karaliauja Miško karalius, nykštukai, velniai ir raganos. Kiekvieną dieną vaikai koncertavo parkų lankytojams. Smagi buvo kelionė. 
Gerumo savaitės šventė
     Gegužės 27 d. mokyklos kieme vyko Gerumo savaitės baigiamasis renginys. Vaikai pasidžiaugė pirmokų tėvelių sutvarkyta aplinka, mokyklos direktorė papasakojo, koks bus naujasis mokyklos poilsio kampelis. Bibliotekininkė Auksė padėkojo už vaikų bei jų tėvelių dovanotas knygas. Iš klasėse išaugintų pelargonijų buvo suformuota gėlių piramidė. Vaikai papasakojo, ką pasėjo savo daržuose, kokias gėles augina savo klasėse. Vaikų rankose – iš antrinių žaliavų pagamintos gėlės. Jos keliavo aplink mokyklą per visų mokinių rankas. Vaikai ne tik jomis džiaugėsi, bet ir uostė – kai kurios net kvepėjo…   Dainavo mokyklos choristai ( vadovė Loreta Aleksandravičienė). Renginį vedė mokytoja Laura Gruodienė.
Šeškinės mikrorajono šventė
    Gegužės 24 d. Šeškinės aikštėje vyko šventė Šeškinės  mikrorajono gyventojams. Tai puiki proga ne tik išgirsti gražiausias dainas, šokius, eiles, bet ir savo gabumus pademonstruoti. Šventėje dalyvavo ir mūsų mokyklos dainininkai iš 3a klasės (muzikos mokytojas dr. E. Velička) bei choras „Garsiukai“ (vadovė L. Aleksandravičienė). 
Šokėjų kelionė į Rygą ir Stokholmą
    Gegužės 24-26 dienomis  liaudies šokių kolektyvas „Sukutis“(vyresnioji grupė)(vadovė Daiva Bagdonienė) ir renesansinių šokių kolektyvas „Arcus“ (vadovė Daiva Bagdonienė) su gausia  tėvelių ir mokytojų palyda keliavo į Rygą, kur susipažino su miesto senamiesčiu, lankėsi Rygos Motors muziejuje ir dvi naktis praleido  laive, kuriuo plaukė į Stokholmą. Apžvalginė kelionė po miestą, Vaza muziejus ir žymios rašytojos A.Lindgren pasakų herojų namas – muziejus Junibaken paliko daug neišdildomų įspūdžių. Mažieji šokėjai išbandė ir laivo sceną – suruošė savo paskutinį pasirodymą. 
     Smagi  buvo ketvirtokų kelionė – atsisveikinimas su šokių kolektyvais. 
Sveikiname Radvilų gimnazijos abiturientus
Linkime –balto popieriaus lapo. 
O jame tilps viskas:
laimės cukrus…
sūrios džiaugsmo ašaros…
skaidrus, šaltas protas…
baltos ir šviesios mintys…
speiguoto ryto virpanti tyla…
pūkuoti svajonių debesys.
      Paskutiniojo skambučio proga Radvilų gimnazijos abiturientams baltus linkėjimus  dovanojo mokyklos direktorė Diana Slepakovienė,  Baltą valsą šoko šiuolaikinių šokių kolektyvas „Liuoksiukai” (vadovė Rima Česevičienė).
Pirmokų tėvelių talka
      Mokyklos aplinkos kasmetinis pasikeitimas neįsivaizduojamas be mokyklos pirmokų tėvelių pagalbos. Šiais metais buvo nutarta pakeisti mokyklos gėlyną į poilsio kampelį, kuriame bus ir gėlių, ir takelių, ir akmenų, ir suoliukų. Pirmas darbas – nukasti buvusio gėlyno didžiulį kalną žemių. Net du vakarus  pirmokų tėveliai kasė žemes, jomis užlygino mokyklos teritorijoje visas duobes ir duobutes, rideno akmenis, ravėjo, persodino gėles. Kartu dirbo pirmokų klasių mokytojos ir mokyklos direktorė Diana Slepakovienė. AČIŪ jiems.
      Rekonstrukcijos pradžia padaryta. Per vasarą čia dirbs mokytojai, mokyklos ūkinis personalas ir projekto sumanytoja dailininkė Vilija Kačanauskienė.  Tikėsimės – rezultatas  džiugins visus. 
Akcija „Pertrauka tyloje“
         Balandžio 29 – gegužės 3d. mokykla dalyvavo akcijoje  „Pertrauka tyloje“, skirtoje Tarptautinei triukšmo suvokimo dienai paminėti. Akciją organizavo mokyklos socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė ir psichologė Ieva Matulionienė, vykdė klasių mokytojai. Vaikai diskutavo  apie triukšmo žalą, organizavo tylos žaidimus, tylos pertraukas. 
     Baigiantis akcijai mokyklos jaunieji žurnalistai (vadovė Vita Zakienė) organizavo mokinių apklausą. Jie pakalbino apie 60 mokinių ir sužinojo, kad 50 iš jų žino apie tai, kad mokykloje vyksta tylos akcija, 10 – nieko apie ją negirdėjo. 35 mokiniai pasakė, kad jų klasėje šios savaitės metu per pertraukas tapo tyliau, o vaikai stengėsi kitus sudrausminti, buvo tylesni. 
Į klausimą „Ar patinka būti tyloje?“ tik 6 mokiniai atsakė neigiamai, kiti – pasirinko tylą, nes tada neskauda ausų, galima susikaupti, ramu, galima lengviau susikalbėti su draugu, smagiau žaisti ir pailsėti.
       Linkime tapti tylos draugais ne tik akcijų metu.

Šokėjai pasveikino mamytes
     Gegužės 6 d. mokyklos lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Sukutis“ (jaunesnioji grupė) ir Renesanso šokių kolektyvas „Arcus“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo koncerte „Tau, mama, pačios gražiausios akimirkos“, kuris buvo skirtas mamos dienai paminėti. Koncertas vyko  vaikų ir jaunimo klube „Verdenė“. Organizatoriai – Šeškinės bendruomenių sąjunga. Džiaugiamės, galėję padovanoti visiems smagias akimirkas.
Neuroedukacijos užsiėmimai
      Mokykloje veikia neuroedukacijos užsiėmimai vaikams. Apie būrelio paskirtį pasakoja užsiėmimų vadovė mokytoja Daiva Maminskienė:
     - Visose mokyklose atsiranda vaikų, kurie patiria rimtų bendravimo ir abipusio supratimo sunkumų. Jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikai dar nėra emociškai ir socialiai brandūs. Jiems dažnai reikalinga  pagalba. Neuroedukacijos,  naudojant dailės terapijos metodus paskirtis – padėti vaikams įgyti bazinių, socialiai atsakingai asmenybei būdingų bruožų, sustiprinti socialinius emocinius ir dvasinius gebėjimus, kurie gali padėti valdyti emocinius sunkumus, agresiją, bei sustiprinti mokymosi motyvaciją, skatinti pasitikėjimą savimi, padeda  greičiau suvokti, įsisavinti ir įsisąmoninti didžiulius kiekius informacijos apie gyvenimą. Pavyzdžiui: orumas, tolerancija, ribos, takoskyra tarp gėrio ir blogio. ir t.t.. Neuroedukacijos metodai yra susiję su kiekviename žmoguje glūdinčiu gebėjimu projektuoti savo vidinius konfliktus į vizualines formas. Kai žmogus išreiškia savo vidinį patyrimą atvaizduodamas jį savo piešinyje, jis dažnai įgyja gebėjimą apibūdinti jį žodžiais, o tai leidžia suvokti problemą ir ją spręsti. Teigiamų emocijų piešimas rankomis atveria duris į gerą vaiko savijautą: padeda atrasti pozityvų mąstymą, koreguoja elgesį, sustiprina pasitikėjimą savimi.
       Daugiau informacijos apie neuroedukaciją : https://m.youtube.com/watch?v=a36JKp-Ps-w
Respublikinis 1-4 klasių mokinių, vokalinių ansamblių, chorų, šokių kolektyvų festivalis „Virš vaivorykštės“
     Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla ir Vilniaus Balsių progimnazija trečią kartą organizavo respublikinį 1-4 klasių mokinių, vokalinių ansamblių, chorų, šokių kolektyvų festivalį „Virš vaivorykštės“, kuris vyko balandžio 18 d.  
     Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose susirinko apie 400 muzikalių vaikų bei jų vadovų. Festivalyje skambėjo kompozitorės, rašytojos, pedagogės Neringos Lapinskienės kūriniai.
     Festivalį atidarė ir  savo originaliu pasirodymu visus sužavėjo mūsų mokyklos renesansinių šokių kolektyvas „Arcus“ (vadovė Daiva Bagdonienė). 
      Scenoje šoko, dainavo 20 kolektyvų iš visos Lietuvos. Ir visa tai jie darė  „dėl JOS DIDENYBĖS MUZIKOS“ – taip pasirodymus  su džiaugsmu įvertino kompozitorė. 

                                                       
         Kompozitorei Neringai linkime  kūrybingos vasaros – juk reikės tesėti pažadą – surengti dar bent tris festivalius, kad dar daugiau dainą ir šokį mylinčių vaikų galėtų pakilti virš vaivorykštės…
Socialinė akcija „NenurašykOPalaik“
     
      Kovo 21 d. 1a ir 1d klasių mokiniai bei mokytojos prisidėjo prie socialinės akcijos „NenurašykOPalaik“, kurios metu mūvėdami skirtingų spalvų kojines išreiškė palaikymą ir toleranciją žmonėms  su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, kurį nulemia tik viena chromosoma. 
       Ačiū visiems prisijungusiems prie šios akcijos. 
                        Mokytojos Laura Gruodienė ir Zina Gineikienė


Draugystės žaidynės
      Kovo 20 d. mūsų mokyklos 3-ių klasių mokinių komanda dalyvavo Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos renginyje „Draugystės žaidynės“. Renginys skirtas „Vaikų linijos“ inicijuotai akcijai „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ“ paminėti. 
    Nuotaikingai varžėsi Šviesos pradinės, Žygimanto Augusto pagrindinės ir Šeškinės pradinės mokyklų komandos. Linksmai ir atsakingai bėgome estafetes „Draugystės lazdelė“, „Greitas ir gudrus“, sprendėme testą „Patyčioms sakome NE“. Renginį vainikavo apdovanojimai ir bendras dalyvių šokis. Džiaugiamės   iškovota  I vieta.      
          Dėkojame Žygimanto Augusto mokyklai už gražų renginį ir nuoširdų bendradarbiavimą.   
    Vaikus ruošė mokyklos socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė ir mokyklos psichologė Ieva Matulionienė.
Būsimųjų pirmokų šventė
     Kovo 15 d. mokykla pakvietė   būsimus pirmokus į  nuotaikingą  šventę    „Ieškome lobių“.   Jie keliavo po  salas, kur žaidė, vaidino, grojo, skaičiavo ir  ieškojo lobio. Ar rado? Kas ieško, tas randa. Kokį? Vaikams  tai -  auksiniai pinigėliai, jų tėveliams tai -  mokykla.
     Mokykloje šeimininkavę piratai tikrai  Jums dar neatidavė visų lobių. Grįžkite rugsėjį nusiteikę rimtesniems ieškojimams. 
Kaziuko mugė
     Nors ir pavėlavusi, bet Kaziuko mugė atkeliavo ir į mūsų mokyklą. Sumanūs prekiautojai, nekantrūs pirkėjai kovo 15 d. sugužėjo į  salę, laikinai pavirtusią prekybos centru. Nosį kuteno pyragų, vaflių kvapas, akį džiugino sumanių vaikų ir jų tėvelių sukurti rankdarbiai. Net akordeonistas  dosnių klausytojų sulaukė…  Pirmokų mokytojos, mugės organizatorės, tikrai turėjo ką apdovanoti keramikų sukurtais riestaininiais medaliais. Smagu buvo mugėje.
     Prekiautojai už galimybę prekiauti mokėjo 50 centų mokestį. Už surinktus pinigus bus perkamos gėlės mokyklos gėlynams. 
    
Respublikinis šokių festivalis „Nupinsim šokių pynę“
          Kovo 15 d. mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Sukutis“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo Respublikiniame šokių festivalyje  „Nupinsim šokių pynę“, kuris vyko Vilniaus Simono Daukanto progimnazijoje.  
               Festivalyje   dalyvavo dešimt kolektyvų iš visos Lietuvos, kurie festivalio pabaigoje draugiškai scenoje šoko bendrą šokį.  
Jaunųjų stebėtojų konferencija „Ką kalba medžiai“
     Kovo 14 d. mokykloje vyko jaunųjų medžių stebėtojų konferencija „Ką kalba medžiai“. Klasių mokiniai pristatė savo stebėjimus, kuriuos atliko globodami savo klasės medį mokyklos kieme. Net 14 rūšių medžių galima rasti mokyklos kieme. Vaikai medžius bei jų dalis matavo, atliko tyrimus,  piešė, iš medžių sėklų kūrė darbelius, net medžius išaugino iš sėklų. Ir apie visą tai papasakojo. 
         Renginyje dalyvavo ir mokyklos jaunieji žurnalistai (vadovė Vita Zakienė). Jie skaitė savo sukurtas miniatiūras apie mokyklos medžius.
       Visi konferencijos dalyviai buvo įvertinti dailininkės Vilijos Kačanauskienės sukurtomis padėkomis. Tačiau didžiausia mažojo mokslininko dovana – įgytos žinios apie savo artimiausius kaimynus – medžius. 
        Konferenciją organizavo direktorės pavaduotoja Zita Kuzmienė ir mokytoja Vita Zakienė.
Šokių festivalis „Šypsenų vaivorykštė — 2019“
     
    Kovo 9 d.  mokyklos šiuolaikinio šokio kolektyvas  „Liuoksiukai“ (vadovė Rima Česevičienė) nuliuoksėjo į šokių festivalį „Šypsenų vaivorykštė — 2019“, kuriame dalyvavo 35 kolektyvai iš visos Lietuvos. „Liuoksiukai“ buvo apdovanoti už originaliausią šokį.
    Sveikiname mažuosius šokėjus su puikiu debiutu. 

Respublikinis šokių festivalis „Gintarėliai Lietuvai 2019“
       Festivalis buvo skirtas Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo metinėms bei šios mokyklos  liaudiškų šokių grupės  „Gintarėliai “ 5 metų veiklai paminėti.  Šokio šventėje  dalyvavo septyni kolektyvai iš Vilniaus, Gargždų, Baisogalos, Panevėžio. 
     Mūsų mažieji šokėjai darniai šoko ne tik festivalio metu bet ir smagiai linksminosi po renginio vykusioje diskotekoje. Smagi buvo šventė. 
     Renginį stebėjo bei šokėjus kalbino ir mokyklos jaunieji žurnalistai Laura, Liepa ir Grėtė.
     Kovo 8 d. mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Sukutis“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo Respublikiniame šokių festivalyje  „Gintarėliai Lietuvai 2019“, kuris vyko Panevėžio rajono Ramygalos  gimnazijoje.   
Švenčiame Kovo 11-ąją
    AR PAŽĮSTAME SAVO TĖVYNĘ, MIESTĄ? …JAUSDAMI BENDRUMĄ, BUVIMĄ KARTU… Taip ir darysime. Sužinojome apie šventinius renginius Vilniuje. Dalyvausime juose, nes būtent čia, kaip niekur kitur, pajuntamas bendrumo, buvimo viena tauta, pasididžiavimo savo valstybe jausmas.    
       KAIP  MYLIME SAVO TĖVYNĘ LIETUVĄ? …ELGDAMIESI DORAI IR GERANORIŠKAI… Taip ir mylėsime. Būsime aktyvūs piliečiai, geri mokiniai, atidūs ir geranoriški artimiesiems ir nepažįstamiems žmonėms. Meilės gėlės kraus žiedus augs ir vešės nuoširdžiai atliktose „Tautinėje giesmėje“ ir „Vardų dainoje“.                                                                LIETUVA – TAI AŠ IR TU, 
                                                          LIETUVA – TAI MES VISI KARTU. 
                                                          JEI GĖLES AUGINSIME ŠIRDY – LIETUVA,
                                                          LIETUVA BUS LABAI GRAŽI!         
       Renginį organizavo ir vedė muzikos mokytoja metodininkė Vaiva Karklelienė
     KAIP KURIAME LAISVĘ? …DARYDAMI GERUS DARBUS… Taip ir darėme. Kovo 8 d. mokyklos salėje vyko renginys, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Mokiniai, mokytojai, mokinių tėveliai džiaugėsi skambiomis dainomis, meistriškai skaitomais eilėraščių posmais. Dainavo mokyklos choras „Garsiukai“ (vadovė mokytoja Loreta Aleksandravičienė), eiles skaitė  pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso ,,Žodžiai iš vaiko širdies“ nugalėtojai.
Užgavėnės
    Blynai, velniai, raganos ir kitokie persirengėliai sugužėjo į mokyklos kiemą Morės deginti – žiemos iš kiemo varyti. O ir tos žiemos -  tik liekanos, kurios virto  slidžiu ledu ir šlapiu purvu. Gerai, kad bent stadijonas persirengėlius svetingai priėmė. Čia jie šoko ir dainavo drauge su ketvirtokais bei jų mokytojais Eirimu Velička ir Dangira Petkevičiene. Vėjas ne tik dainų žodžius iš kiemo nešė, bet ir  degančius Morės draiskalus su visomis žiemos negerovėmis…
      Morę sudeginom, išeinančią žiemą pagąsdinome, blynų prisivalgėm… Sotūs ir laimingi  lauksim pavasario. 
Liaudies šokių kolektyvo „Sukutis “ veiklos įvertinimas
      Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus Romualdo Kondroto 2019 m. kovo 5 d. įsakymu Nr. VĮ-28 Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos liaudies šokių kolektyvui „Sukutis“ (vadovė Daiva Bagdonienė) suteikta II meninio pajėgumo kategorija. 
      Sveikiname. 
„Jaunojo tyrėjo nuotykiai STEM šalyje“
 Vasario 25 d. ,,Saulės“ privačioje gimnazijoje vyko renginys ,,Jaunojo tyrėjo nuotykiai STEM šalyje“ Vilniaus miesto antrų klasių mokiniams. Šiame renginyje dalyvavo ir mokyklos du antrokai – Laurynas Budzevičus (2a) ir Reigardas Grigaitis (2b) bei mokytoja Vita Zakienė. Renginio metu vyko praktiniai užsiėmimai, naudojant LaQ konstruktorių, Lego educationWEDO 2.0 konstruktorių, elektronikos konstruktorius ,,Snap circuits“, ,,littleBits“ ir kt. Mokiniai atliko įvairias užduotis ir džiaugėsi įdomia, ugdančia bei svetinga aplinka. Ačiū kaimynams už įdomų renginį. 
„Šeškinės padėkos vakaras“
   


    Vasario 20 d. vyko Šeškinės mikrorajono  bendruomenės renginys „Šeškinės padėkos vakaras“. Renginio metu vyko koncertinė programa bei buvo apdovanoti  aktyviausi šeškiniečiai. Mūsų mokyklos bendruomenė įvertinta padėkos ženklu už Šeškinės mikrorajono puoselėjimą.
Su švente!
       Nors aš mažas, bet žinau, kad tėvynę reik mylėt,  
ir užaugęs pasistengsiu kiek galėsiu jai padėt.
Tik palaukit, tuoj užaugsiu, mokytis pradėsiu.
                                                  Savo kraštą, savo žmones dar labiau mylėsiu.            
                                                                    (V.Griciūtė) 
SVEIKINAME SU VASARIO 16-ąja !               
„Mums brangūs Lietuvos žmonės“
  Vasario 15 d. mokykloje vyko trečių klasių mokinių renginys, skirtas vasario 16 d. – valstybės atkūrimo 101-ųjų metinių progai pažymėti. Šio renginio metu trečiokai pristatė savo paruoštus reportažus arba interviu „Mums brangūs Lietuvos žmonės“. Jie pasakojo apie partizanus, tremtinius, Lietuvos teisuolius, kitus savo artimos aplinkos žmones. Renginys buvo įdomus, prasmingas savo istorine verte. Mokiniams labai patiko.

                                                                             Mokytojos Roma Stacevič, Rimtė Urbaitė, Laimutė Gailienė
Nominacija mokyklai
   
   Sausio 24 d. Vilniaus m. savivaldybės tarybų salėje Vytauto Didžiojo universiteto švietimo akademijos Profesinio tobulėjimo institutas organizavo renginį „Tobulėjimas 360⁰ – Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos pristatymas“.
    Norime pasidžiaugti, kad mūsų mokyklai įteikta nominacija „Aktyviausiai besitobulinanti mokykla“.
      Didžiuojamės!
Skaitovų konkurso I-asis etapas
PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSO,,ŽODŽIAI IŠ VAIKO ŠIRDIES“
I-o etapo nugalėtojai:

Eimantas Ubartas  (1a) 
Gertė Pabrėžaitė  (2c) 
Milda Juodagalvytė (3a)
Eivilė Miceikaitė  (4a)
 Labiausiai komisijos narius sužavėjo ir į antrą etapą pateko: Gertė Pabrėžaitė   ir Eivilė Miceikaitė. Sėkmės II-ame etape.

      Skaitovų konkursą organizavo mokytoja Dangira Petkevičienė.                 
Susipažinkime – mokyklos keramikė
    Sukdamiesi mokyklos darbų karuselėje retai susimąstome – o kokie žmonės dirba mokykloje? Esama tikrai talentingų, kūrybingų pedagogų.  Kaip smagu, kad žurnalistai pakalbino mokyklos keramikę Viktoriją Bitinaitę-Stankevičienę. Paskaitykite ir daugiau sužinosite apie šį  mūsų vaikus mokantį ir mokyklą savo darbais puošiantį menininką. 

http://valstietis.lt/antra-kategorija/zoliareges-kuryboje-dera-baltiski-ir-krikscioniski-simboliai/
Dailės būrelio nykštukų paroda
      
    Gruodžio mėnesį mokyklos dailės būrelio nariai bei jų vadovė dailininkė Vilija Kačanauskienė dalyvavo kūrybinių darbų parodoje „Nykštukų dirbtuvės“. Vaikai sukūrė nykštukus, kuriuos dailininkė apgyvendino baltoje pilyje.
      Gražus darbelis įvertintas padėka. 
Sausio 13-osios paminėjimas
    Sausio 11 d. pirmoji pamoka buvo skirta  Sausio 13-osios aukoms pagerbti. Mokyklos bendruomenė prisijungė prie kasmet organizuojamos pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ – dešimčiai minučių buvo užgesinta šviesa,  languose sužibo vienybės žvakutės žuvusiesiems už Lietuvos laisvę.  Mokiniai, padedami mokytojų, prisiminė, kas vyko 1991 metais, klausėsi patriotinių dainų.
    Iniciatyvos simbolis – žvakė, reiškianti gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę sujungė mus su tais, kuriems buvo, yra ir bus svarbi  Tėvynės Lietuvos laisvė.  
Kviečia skaityklėlė
  Mokyklos koridoriuje prie aktų salės įkurtas kampelis mažiesiems skaitytojams. Čia įrengta knygų lentynėlė ir pastatyti keturi sėdmaišiai. 
 Labai džiaugsimės, jei  ateisite paskaityti. O gal padovanosite savo knygutę? Bus smagu ją skaityti.
    Mokyklos bibliotekoje skaitytojų patogumui taip pat padėti du nauji sėdmaišiai. 
     Smagių skaitinių!

Laukia naujos lesyklėlės
     
              Kieme žvarbu ir šalta…
              Ypač šalta mažiesiems paukšteliams.
     Mokyklos ramiame Paukščių kampelyje  dailininkė Vilija Kačanauskienė visą rudenį ruošė keturias lesyklas paukšteliams. Į jas įdėta daug natūralaus maisto – kankorėžių, iš kurių paukšteliai turėtų išsirinkti sėklytes. Už šias vaišes paukščiai dėkoja  2b klasės mokiniams ir jų tėveliams. 
              O gal ir Jūs  galite kuo nors pavaišinti paukštelius? Lesyklėlės paruoštos. Paukšteliai tikrai apsidžiaugs Jūsų dovanomis.  
Mokytojų išvyka į Aukštaitiją
     Kalėdinių atostogų metu mokyklos mokytojai bei darbuotojai keliavo po Aukštaitiją. Pirmiausia aplankė Rokiškį, kur įsikūrusi  Kalėdų senelio rezidenciją. Senelio rūmuose nerado – jam pats darbymetis. Mokytojai susipažino su labai gražiu 2019 metų Lietuvos kultūros sostine tapusiu  miestu. Rokiškio dvare įsikūręs muziejus nustebino savo ekspozicijomis – nuo Kalėdinių eglučių parodos iki prabangių rūbų bei įdomios tautodailininko L.Šepkos darbų parodos. Keliautojai  apžiūrėjo  išskirtinę  medinę Kalėdinę eglutę, prakartėlių parodą,  susipažino su  sūrių įvairove bei lankėsi didingoje šv. Mato bažnyčioje. Antrasis sustojimas – Biržų pilyje. O visas karstinių įgriuvų grožis atsivėrė nuo Kirkilų apžvalgos bokšto, primenančio grimztančią valtį. 
   Apie smagią kelionę po  Aukštaitijos miestus mokytojai tikrai papasakos ir savo mokiniams. 
Advento ramybėje pabūkime drauge
     Baigiantis adventui mokyklos mokytojai ir darbuotojai susėdo prie bendro stalo. Į  šventinę popietę juos sukvietė bibliotekininkė Auksė Poškevičienė, mokytojai Dangira Petkevičienė ir dr. Eirimas Veliča bei  4a kl.mokiniai.  Ketvirtokai  griežė smuiku, dainavo adventines, kalėdines dainas, deklamavo eilėraščius. Mokytojai kartu giedojo ir skanavo mokyklos valgyklos darbuotojų keptų kūčiukų bei kisieliaus. 
    Ačiū už šiltą  ir jaukią popietę.
     
Festivalis „Advento tyloje“
   Gruodžio 13 d. Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla   Švč.  Mergelės  Marijos  Nekalto prasidėjimo bažnyčioje jau penktą kartą organizavo šalies 1-4  klasių  mokinių  vokalinių  ansamblių,  chorų  festivalį „Advento tyloje“. Festivalyje dalyvavo net 21 kolektyvas. Šventę vainikavo  finalinė daina, kurią atliko visą bažnyčią užpildę choristai, vadovai, svečiai.
     Dėkojame šventės organizatoriams, ypač mokytojai Rūtai Narčytei ir klebonui Vytautui Rapaliui.   Visi atsisveikinome iki kitų metų.
Konferencija „Kuo didžiuojasi mano mokykla“
     
 Gruodžio 12 d. 2b klasės mokinės Juna Kuklieriūtė, Julija Gončarenko bei jų mokytoja Vita Zakienė dalyvavo  Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos  organizuojamoje respublikinėje konferencijoje  „Kuo didžiuojasi mano mokykla? Atrask, pamatyk, tyrinėk, sužinok“. Jie skaitė pranešimą „Paukščių globa žiemą“ apie praeitais metais klasėje atlikus paukščių stebėjimo darbus. Buvo ir iš ko pasimokyti  – sužinojome, kaip užsiauginti bulves kibire, atlikti bandymus su vandeniu, ledu, šviesa, oru, susikurti suktuką ar mokytis gamtoje.     
   Ačiū už įdomų ir naudingą renginį jo organizatoriams. 
Edukacinės pamokos ,,Pažintis su neregio pasauliu“
    Gruodžio 4 d. mokykloje lankėsi ir edukacines pamokas ,,Pažintis su neregio pasauliu“ pravedė  Indrė Gaskaitė, pasakų vaikams kūrėja. Žmonės su regos negale yra tokie pat kaip visi – mylintys ir trokštantys būti mylimi, pilni vilčių ir svajonių.  Vaikai susipažino su  Brailio raštu (mokiniams  iš šio rašto skaitė savo kurtas pasakas),  Brailio rašto mašinėle, kalbančiu spalvų detektoriumi, baltąja lazdele,  monetų ir banknotų matuokliu, Brailio rašto knygomis (net paveikslėliais!). Įdomu buvo klausytis tokio nuoširdaus, drąsaus, linksmo žmogaus. Vaikams patiko ir autorės skaitomos pasakos.  Sunku patikėti, kad nematantis žmogus gali tiek daug įveikti ir nuveikti. 
„Garsiukai“ – festivalyje „Skambėk, dainele“
       Lapkričio 30 d. mokyklos berniukų ansamblis „Garsiukai“ (vadovė Loreta Aleksandravičienė) sėkmingai pasirodė respublikiniame berniukų chorų, vokalinių ansamblių ir solistų festivalyje „Skambėk, dainele“.  Sveikiname mažuosius dainininkus: Benediktą Jankauską (1a), Tadą Gribauską (1b) ir Eriką  Černiaką (2b). Festivalis vyko Vilniaus Šv.Kristoforo progimnazijoje.
Respublikinis šokių festivalis „Ei, šokėjau, sukis vėju“
     Lapkričio 30 d. mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Sukutis“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo Respublikiniame šokių festivalyje  „Ei, šokėjau, sukis vėju“, kuris vyko Riešės gimnazijoje.
    Vilniaus rajono Riešės gimnazijos tautinių šokių kolektyvo „Sukūrėlis“ 5 metų veiklos paminėjime dalyvavo  penki kolektyvai iš Šiaulių, Marijampolės, Vilniaus lietuvių namų ir mūsų mažieji šokėjai. 
    Šventės dalyviai grįžo į namus su saldžiomis dovanomis, pasidabinę  festivalio medaliais bei kupini gerų įspūdžių.
  
A.spektro mokyklų tinklas
   Ugdymo plėtotės centras, vykdydamas elgesio ir emocijų turinčių vaikų integracijos priemones, lapkričio 28-29 d. organizavo seminarą „A.spektro mokyklų tinkas: naujos ugdymo galimybės vaikams“. Į seminarą buvo pakviesti 52-jų mokyklų atstovai iš Lietuvos. Šios mokyklos sudarys a.spektro mokyklų tinklą. Džiaugiamės, kad mūsų mokykla taip pat atrinkta prisidėti prie minėto tinklo kūrimo.         
    Nuotraukoje mokyklos direktorė D. Slepakovienė ir mokytoja D. Maminskienė su Shahar Bar Yehuda, ALUT (The Israeli Society for autistic children) asociacijos direktoriumi ugdymo reikalams, kuris pasidalino Izraelio ir Lietuvos bendradarbiavimo įžvalgomis diegiant inovatyvius ugdymo metodus. 
Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos 20-metis
    Lapkričio 28 d. mokyklos Renesanso šokių kolektyvas „ARCUS“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo Vilniaus Žygimanto Augusto  pagrindinės mokyklos 20-mečio šventės renginyje. Džiaugiamės ir sveikiname savo kaimynus, švenčiančius gražų jubiliejų.
Kaimynų dovana pirmokams
   

    Lapkričio 27 d. Vilniaus l/d „Varpelis“ „Nykštukų“ grupės mažieji artistai mūsų mokyklos scenoje rodė muzikinį spektaklį „Linksmasis muzikantas“. 
     Vaidinimą žiūrėjo  pirmų klasių mokiniai.
     Ačiū mažiesiems artistams. 
Trečiokai parodoje „Mokykla 2018“
    Švietimo bendruomenei skirta paroda „Mokykla 2018“ -  svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys. Parodoje gyvai ir interaktyviai pristatomos ugdymo(si) metodikos, paslaugos švietimui, demonstruojamos naujausios mokymo(si) priemonės ir technologijos, aptariami mokyklose realiai veikiantys pavyzdžiai bei sėkmės istorijos.
     Lapkričio 23 d. mokyklos 3a klasės mokiniai Vakarė, Ūla, Deividas, Ugnius ir Evelina (mokytoja Roma Stacevič)  dalyvavo  smagioje kūno kultūros pamokoje. Tarptautinio pripažinimo sulaukusio Kūno kultūros vadovėlio komplekto 2 klasei autoriai pasidalino patirtimi kaip vaikams padėti suvokti kaip ir kodėl atliekami įvairūs pratimai, supažindinti juos su skirtingomis sporto šakomis, parodyti, kad kiekviena kūno kultūros pamoka gali būti vis kitokia, įdomesnė veikla, lavinanti ir kūną, ir mąstymą, o svarbiausia – formuojanti sveiko gyvenimo įpročius. Mažieji mūsų sportininkai noriai dalyvavo šioje pamokoje ir smagiai atliko visas užduotis. 
3b klasės studijos Kazimiero Simonavičiaus universitete
     Lapkričio 23 d. 3b klasės mokiniai antrą kartą vyko į Kazimiero Simonavičiaus universtetą studijuoti. Dalyvavo paskaitose  „Ateities profesijos. Paklausiausios Lietuvos profesijos“,  „Karjeros planavimas“, „Kompetencijų karjerai ugdymas“. Paskaitas skaitė KSU absolventas Olegas Beriozovas – Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyriaus pirmininkas, kitos dėstytojos. Vaikai bendravo su dėstytojais, žiūrėjo filmuotą medžiagą, atliko įvairias užduotis. Pertraukų tarp paskaitų metu ilsėjosi kartu su kitais studentais.
     Mokiniams patiko studijuoti. Nekantriai lauksime trečios studijų sesijos.
                                                                                                                  3b klasės mokytoja Rimtė Urbaitė
„SUKUTIS“ konkurse – festivalyje „BALTIC AMBER Suwalki 2018“
     Lapkričio 17 d. mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „SUKUTIS“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo šokių konkurse – festivalyje „BALTIC AMBER Suwalki 2018“. Festivalis vyko Suvalkų Sporto ir kultūros centre, Lenkijoje. 
    Šokėjai džiaugėsi kelione, konkursu, o ypač   I ir II vietų nominacijomis, medaliais, diplomais.
Viktorina „Esu tolerantiškas“ vilniečiams
     Lapkričio 15 d.  mokykloje  Vilniaus miesto 3-4 klasių mokiniai, lankantys etikos pamokas, dalyvavo viktorinoje „Esu tolerantiškas“, skirtoje Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Į renginį atvyko šešios komandos iš  Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos, Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos, Vilniaus sav. Grigiškių pradinės mokyklos, Vilniaus Baltupių progimnazijos, Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos bei šeimininkai – 4c klasės mokiniai.  
      Šventės dalyviai prisistatė, atsakinėjo į klausimus, vaidino, piešė, atliko įvairias užduotis, vaišinosi, klausėsi pop choro „Garsiukai“ (vadovė Loreta Aleksandravičienė) atliekamos dainos „Nupiešiu Lietuvą“ ir drauge dainavo. Komandų nariai savo užduotis vertino emocijų juostelėmis, kuriomis dabino keramikos būrelio (vadovė Viktorija Bitinaitė-Stankevičienė) meistrelių sukurtus bei dailininkės Vilijos Kačanauskienės  pakabukais papuoštus raktus.
         Renginį organizavo mokyklos etikos mokytojos Diana Slepakovienė, Rima Erdogan, direktorės pavaduotoja Rasa Džiavečkienė,  mokytojos Jūratė Mocartienė ir Vita Zakienė. Renginį vedė mokytoja Jūratė Mocartienė ir komandų pagalbininkai – jaunieji žurnalistai, vadovaujami mokytojos Vitos Zakienės.    
Renginiai, skirti Tolerancijos dienai paminėti
     Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti  kasmet  inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje.
      Mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai aktyviai prisijungė prie šios iniciatyvos. Kiekvienas mokinys paruošė po raktą – šių metų Tolerancijos dienos simbolį. Raktų paroda vyksta mokyklos koridoriuje. 
    
      Lapkričio 12 d. trečių klasių mokinių, lankančių etikos pamokas, komandos susirinko į viktoriną, skirtą Tolerancijos dienai paminėti. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, vaidino, dainavo, piešė bei vertino savo veiklą spalvingais kaspinėliais, kurie papuošė simbolinį Tolerancijos raktą. Juo atrakino savo širdelėse gyvenančius  pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą.
       Renginį organizavo etikos mokytojos Diana Slepakovienė, Rima Erdogan, direktorės pavaduotoja Rasa Džiavečkienė,  mokytoja Jūratė Mocartienė bei mokyklos jaunieji žurnalistai ir jų vadovė Vita Zakienė. 
Dovana
      Ruduo dovanojo mums pačias gražiausias spalvas  ir pirmąsias šių mokslo metų atostogas, į kurias mus išlydėjo buvusios pedagogės Elenos Jonikienės dovanoti moliūgai. Kiekviena klasė gavo  po senjorės išaugintą moliūgą, jį pavertė žibintu bei papuošė mokyklos įėjimą. Tegu jie šildo paskutinius gėlių žiedus ir laukia mūsų sugrįžtant.  Ačiū už dovaną.  
Pagyvenusių žmonių dienos paminėjimas
    Spalio 18 d. Renesanso šokių kolektyvas „ARCUS“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo Senjorų dienos centre „Atgaiva“ vykusiame renginyje, skirtame Pagyvenusių žmonių dienos paminėjimui. Šokėjai ne tik koncertavo senjorams, bet ir kartu su Šeškinės seniūnu sodino ąžuoliuką. 
3b klasės mokiniai – tarptautinio vaikų universiteto ,,Alfa” studentai
        Vilniaus Kazimiero Simonavičiaus Universitetas 2018 metais  įsteigė Tarptautinį vaikų universitetą ,,Alfa”. Vaikų universiteto tikslas – skatinti vaikus domėtis mokslu, ugdyti kritinį mastymą, demokratišką požiūrį į pasaulėžiūrą, įsitikinimų ir gyvenimo būdo įvairovę. Pamokas – paskaitas veda Universiteto profesoriai, docentai, talentingi studentai. 
     Džiugu, kad mūsų mokyklos 3b klasės mokiniai tapo tarptautinio vaikų universiteto ,,Alfa” studentais. Spalio 10 dieną mokiniai vyko į kalbų sesiją. Pirma paskaita – prancūzų kalbos, antra- lietuvių kalbos, trečia – anglų kalbos. Mokiniai sužinojo apie Prancūziją, mokėsi prancūziškai pasisveikinti, skaičiuoti, prisistatyti. Lietuvių kalbos paskaitos metu mokiniai mokėsi palyginimų. Anglų kalbos paskaitos metu vaikai sužinojo apie Didžiają Britaniją, jos įžymybes, žiūrėjo filmukus, rašė testą.    
      Mokiniams studijuoti labai patiko. Nekantriai lauksime kitų užsiėmimų.
3b klasės mokytoja Rimtė Urbaitė
Pamokėlė „Sveikos akys“
        Spalio 8 d. mokykloje visiems mokiniams vyko įdomi ir labai naudinga pamokėlė „Sveikos akys“. Vaikai sužinojo, kaip tausoti akis, mokėsi akių mankštos pratimų. Pamokėles vedė gydytoja Jūratė Aleškevičiūtė Satja.
Renesanso šokių kolektyvo „ARCUS“ pasirodymas
    

 Spalio 5d. Renesanso šokių kolektyvas „ARCUS“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo EWMD ( Europos moterų verslo vadyba) Tarptautinės konferencijos atidarymo renginyje. Šokėjus Kempinski viešbučio Kunigaikščių salėje šiltais plojimais  sutiko dalyviai iš 20 Europos šalių. 
Mokytojo diena
 Sveikiname Mokytojus su profesine švente. 
Geros nuotaikos, kantrybės, energijos, šilumos ir kūrybiškumo ugdant jaunąją kartą!
    Mokytojai dėkoja už sveikinimus ir dėmesį visiems savo mokiniams, jų tėveliams, bibliotekininkei Auksei, muzikos mokytojams Vaivai ir Eirimui, mokytojai Dangirai Petkevičienei bei ketvirtokams už nuotaikingą sveikinimo koncertą. 
Solidarumo bėgimas
    Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“  jau penktą kartą organizuoja Solidarumo bėgimą.   Spalio 2 d. bėgime dalyvavo ir mokyklos mokiniai. Šiais metais surinktos  lėšos bus skirtos   Lietuvos ir Ukrainos vaikams.
   Solidarumo bėgimo dalyviai surinko:    1a –  59,46 €,  1b  – 42 €, 1c –  21,70 €,  1d –  51 €,  2a – 32,30 €,  2b – 73,60 €,  2c –  24,20 €,  3a – 51,44 €,  3b – 104 €, 3c – 46,55 €,   4a – 35 €,   4b – 31,87 €,  4c – 25 €.     Viso:  598,57 € 
    Tapome  geresniais, tolerantiškesniais, mokomės padėti tiems, kuriems reikia pagalbos. 
Prisegti failai
Mokyklos vasaros darbai
        Naujuosius mokslo metus mokykla sutiko labai pasikeitusi. Kažkas vasarą tikrai nepoilsiavo. 
     -  Kas gražino mokyklą ir kam už tai turime padėkoti? – mokyklos jaunieji žurnalistai paklausė mokyklos direktorės Dianos Slepakovienės.
      Ji papasakojo, kad per vasarą mokykloje dirbo labai daug žmonių ir atlikta labai daug darbų: nudažytos mokyklos  sienos, sutvarkyti pirmojo korpuso mergaičių ir berniukų tualetai. Už tai dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei. 
      Mokyklos mokinių tėveliams reikia padėkoti už tai, kad jie  dovanojo  2% gyventojų pajamų mokesčio  mokyklai ir už šias lėšas  įrengta krepšinio aikštelė su raudona danga ir net šešiais krepšinio lankais. Teliko sulaukti spalvingųjų kėdžių prie aikštynų. 
     Mokyklos dailininkės Vilijos Kačanauskienės dėka atnaujintas  lauko klasės pašonėje įsikūręs Vabaliukų viešbutis su Vabaliukų baru. Pradėtas kurti Paukščių kampelis su paukščių stebykla.
       Na, o į avilį panašų knygų namelį pastatė mokyklos stalius Valentinas Fedosiukas. 
   Keramikė Viktorija Bitinaitė-Stankevičienė sukūrė originalią Mitybos piramidę ir sienelę atsinaujinusioje mokyklos valgykloje. 
     Mokyklos direktorė pasidžiaugė visais mokyklos darbuotojais, kurie per vasarą  dirbo mokykloje. 
     AČIŪ JUMS UŽ GRAŽIĄ IR JAUKIĄ MOKYKLĄ. MUMS GERA ČIA AUGTI.  
                                                                                       Informaciją paruošė mokyklos jaunieji žurnalistai

Saugaus eismo pamokėlės
     Rugsėjo 20 d. 1-2 klasių mokiniai susitiko su Vilniaus miesto šeštojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnėmis Irma Petrošiene ir Renata Makūniene. Mokiniams vyko Saugaus eismo pamokėles. Buvo rodomi filmukai apie saugų elgesį gatvėje, vaikai pakartojo kelių eismo taisykles, prisiminė,  kaip teisingai  naudoti atšvaitus, kaip saugiai sėdėti automobilyje bei atliko saugaus eismo užduotis. 
     Tikimės, kad tokios pamokėlės padės išvengti skaudžių nelaimių. 
    Renginį organizavo socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Džiavečkienė. 
Pažintinis seminaras Comenius asociacijos nariams
     Rugsėjo 14 d.  Vilniaus kolegija, atstovaujama Pedagogikos fakulteto, ir mokyklos direktorė Diana Slepakovienė mokykloje organizavo 2 val. pažintinį seminarą  33 Comenius asociacijos nariams. Comenius asociacija yra tarptautinė pedagogus rengiančių aukštųjų mokyklų tinklas. Asociacijos tikslas – plėtoti tarpkultūrines ir būsimų pedagogų kompetencijas, skatinti pedagogų atvirumą pasauliui, naujovėms, mokantis vertinti skirtybes ir kitus įrankius, padėsiančius geriau suprasti kitas kultūras. Buvimas asociacijoje padeda užmegzti daugybę kontaktų su kolegomis visoje Europoje, mokytis vieniems iš kitų ir dalintis patirtimi. Pedagogų rengėjai iš Lietuvos, Belgijos, Danijos, Švedijos, Portugalijos, Čekijos, Vokietijos, Danijos, Austrijos dalijosi patirtimi ir diskutavo, su kokiais iššūkiais susiduria ugdydami būsimųjų pedagogų gebėjimą diegti IT ugdymo procese, kaip išnaudoti visų kartų patirtis ugdant mokinius bendraujant ir bendradarbiaujant. 
    Vizitas Vilniaus Šeškinės pradinėje mokykloje, sėkmingai vykdančioje įtraukųjį ugdymą, sulaukė didelio asociacijos narių susidomėjimo.
Budėjimo akcijos „Šypsenėlė“ pristatymas pirmokams
      
      Rugsėjo 6 d. mokyklos aktų salėje vyko budėjimo akcijos “Šypsenėlė” pristatymas 1-ų klasių mokiniams. Mokiniai susipažino su budėtojais, budėjimo tvarka mokykloje, noriai diskutavo kaip reikia saugiai elgtis. Pranešimą skaitė socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė.
Mokslo metų pradžia
                          Geltoni grūdai byra į Žemę…
                          Gelstantys lapai čeža po kojomis…
                          Linksta po kojomis geltoni jurginai…
                          Į gelsvus suolus sėdasi mokiniai…
    …Ir prasideda nauji mokslo metai. Tegu jie būna spalvingi. Skirkime gyvenimo spalvas visiems, visiems, kurie šalia mūsų, kurie kartu…
      Sėkmingo ir prasmingo starto į pažinimo kelionę. 
2017-2018 m.m.
Diplomai, padėkos, garbės raštai 2017-2018 m.m.
Paskutinė pamoka
     Paskutinė mokslo metų pamoka tradiciškai vyko mokyklos kieme.  Čia buvo daug spalvų, daug balionų, daug gėlių, daug pasirodymų… Mažieji pirmokai, ūgtelėję antrokai, rimti trečiokai bei mokyklą palikti pasiruošę ketvirtokai dainavo, šoko, džiaugėsi choristų, šokėjų nuotaikingais pasirodymais. Ir smagu, ir graudu buvo stebėti paskutinįjį ketvirtokų valsą. Pasidžiaugėme gausiu  mokyklą garsinusių mokinukų būriu. Ir  šypsena veiduose nušvito gavus direktorės  vasaros namų darbus: surinkti kuo daugiau vasaros spalvų – ryškių ledinukų, šaldančių ledų, žalių žolynėlių, jūros smėlio… 

     Ir į dangaus mėlynę pakilo spalvoti ketvirtokų svajones nešantys balionai…    
     Vasara…  Spalvotai plasnokite… 
Šeškiukų olimpiada
     Gegužės 30 d. mokyklos kieme vyko Šeškiukų olimpiada. Ir viskas kaip tikroje olimpiadoje: komandų garbės ratas, ugnies įnešimas, įvairios užduotys, sirgalių palaikymas, pirmosios pergalės ir pralaimėjimo kartėlis… bei viską vainikuojantis piknikas su gardžia koše. 
     Šeškiukų olimpiadą vedė mokyklos psichologė Ieva Matulionienė bei visi mokyklos specialistai. Ačiū mokytojams ir tėveliams už aktyvų ir smagų vakarą.  
„Sukutis“ tarptautiniame šokio ir muzikos festivalyje Kroatijoje
     Ankstų  gegužės 30 d. rytą mokyklos lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Sukutis“ išsiruošė į ilgą ir įspūdingą kelionę. Birželio 01-02d. jis atstovavo Lietuvai tarptautiniame šokio ir muzikos festivalyje  „Summer in Kvarner 2018“ Kroatijoje. Kartu keliavo šaunieji Riešės gimnazijos šokėjai, taip pat Šiaurės licėjaus dainininkai. 
   Pakeliui grožėjomis  Lenkijos, Čekijos, Austrijos, Slovėnijos  įspūdingais gamtovaizdžiais.  Pasiekę Kraljevicą, įsikūrėme nuostabioje  „Uvala Scott“ turistinėje gyvenvietėje. Visus žavėjo  nepakartojama Kroatijos gamta, saulė, malonus ir be galo skaidrus  Adrijos jūros vanduo, skanus maistas, puiki nuotaika. Didelį malonumą patyrėme plaukdami laivu nuostabia pakrante, džiugino ekskursija  Baškoje. Festivalyje Njivicoje ir Crikvenicoje „Sukučio“ šokėjai džiugino visus smagiais šokiais, šypsenomis. Puiki  kelionė įsimins tikrai ilgam.    
                                                                                 Vadovė Daiva Bagdonienė
Gerumo savaitės šventė
     Gegužės 24 d. į mokyklos kiemą sugužėjo visi mokyklos mokiniai. Vyko mokyklos Gerumo savaitės baigiamasis renginys. Vaikai pasidžiaugė pirmokų tėvelių sutvarkyta aplinka, papasakojo daržo naujienas. Bibliotekininkė Auksė padėkojo už vaikų bei jų tėvelių dovanotas knygas. Iš klasėse išaugintų pelargonijų buvo suformuota gėlių piramidė. Kiemas pasipuošė klasių metų darbų traukinukais.  Ir naujiena -  prie lauko klasės  atidarytas Vabaliukų viešbutis. Čia vaikų kuriamuose kambarėliuose galės įsikurti įvairūs vabzdžiai. Smagu buvo pasivaikščioti basų kojų taku, apkabinti savo globojamą medį bei  pailsėti mokyklos jaukiame kieme. 
       Renginį vedė mokytoja Laura Gruodienė.
Kvadrato varžybos
 


     

     Gegužės 23 d. mokykloje vyko ketvirtų klasių mokinių kvadrato varžybos. Jas organizavo sporto būrelio vadovės.   Pirmąją vietą iškovojo 4 b klasės komanda (mokytoja Rūta Upenieks). Sveikiname nugalėtojus.
Ketvirtokų projektas „Lietuvos regionų ypatumai“
     Minint Lietuvos valstybės 100-metį, mokyklos 4b  ir 4c klasių mokiniai kartu su mokytoja Daiva  Bagdoniene šokio pamokų metu vykdė projektą „Lietuvos regionų ypatumai“. Klasės dirbo grupėse, rinko medžiagą apie pasirinkto Lietuvos regiono papročius, tradicijas, tautinį kostiumą, dainas,  šokius. Mokiniai pristatė savo darbus klasės draugams, surengė stendinių pranešimų parodą mokyklos bendruomenei.
Pirmokų tėvelių talka
     Gegužės 21 d. vakare mokyklos kieme šeimininkavo pirmokų tėveliai. Jie bei jų vaikų mokytojos  tvarkė mokyklos aplinką. Per trejetą darbo valandų būrys darbščių mamų ir tėčių atliko labai daug darbų. Jie nuravėjo mokyklos gėlynus, išvalė basų kojų taką, nuėmė velėną būsimame paukščių kampelyje, supylė senus lapus į maišus, užpylė smėliu sporto aikštelę, net daržus išravėjo. Smagiai ir draugiškai dirbo ne tik tėveliai, bet ir jų vaikai. 
    Dėkojam pirmokų tėveliams bei  mokytojoms už sutvarkytą mokyklos aplinką. Mums čia bus gera ir smagu mokytis ir ilsėtis. 
Respublikinė konferencija „Ikimokyklinio amžiaus vaikų elgesio ugdymo(si) strategijos“
     Gegužės 9 d. Vilniaus lopšelyje darželyje „Žemyna“ vyko respublikinė konferencija „Ikimokyklinio amžiaus vaikų elgesio ugdymo(si) strategijos“. Konferencijos tikslas – pasidalinti gerąja darbo patirtimi, pasikeisti inovatyviomis idėjomis, ugdant priešmokyklinio ir ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikų elgesį. Šioje konferencijoje savo darbo patirtimi ugdant vaikus, turinčius kompleksinį elgesio ir emocijų sutrikimą, dalijosi ir mūsų mokyklos specialiosios klasės mokytoja D. Maminskienė, mokyklos direktorė D. Slepakovienė parengė stendinį pranešimą.  
Respublikinis 1-4 klasių mokinių vokalinių ansamblių, chorų, šokių festivalis „Virš vaivorykštės“
      Balandžio 26  d. LEU renginių salėje vyko antrasis respublikinis 1-4 klasių mokinių vokalinių ansamblių, chorų, šokių festivalis „Virš vaivorykštės“, skirtas Neringos Lapinskienės kūrybai puoselėti. Festivalį organizavo Vilniaus  Šeškinės pradinė mokykla, Vilniaus Balsių progimnazija ir VšĮ “Šiaurės licėjus”. Festivalyje dalyvavo 16 kolektyvų. 
      Didžiuojamės nenuilstančiais iniciatoriais ir organizatoriais: Rūta Narčyte, Ramūnu Sinkevičiumi, Daiva Bagdoniene. Ačiū, Neringa, kad Jūsų daina visus pakylėjo virš vaivorykštės… Iki kitų metų:)
Susitikimas su rašytoju Selemonu Paltanavičiumi
     Balandžio 26 d. mokykloje lankėsi rašytojas ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius. 
Jis mokiniams papasakojo apie savo kūrybą, skaitė ištraukas iš kūrinių.
 
    Štai kokiais įspūdžiais apie susitikimą pasidalino mokyklos jaunieji žurnalistai: 
    -  Man patiko rašytojo Selemono Paltanavičiaus  patarimai, kaip sukurti knygą. Rašytojas  parodė savo pirmąją knygą. Jis  mus išmokė, kaip reikia prisivilioti lapę. (Milda)
     -  Džiaugiuosi, kad įsigijau rašytojo knygą ir gavau jo autografą. (Urtė P.)
     - Man patiko, kaip rašytojas skaitė gyvūnų parašytus laiškus. Kiškio laiškas man buvo įdomiausias. (Urtė A.)
     - Sužinojau, kad Selemono Paltanavičiaus pirmoji parašyta knyga buvo apie mišką ir ją parašė, kai rašytojui buvo 17 metų. O iki šių dienų jis parašė apie 60 knygų. (Augustas)
1-4 KLASIŲ MOKINIŲ RESPUBLIKINIS GEBĖJIMŲ KONKURSAS „LIETUVOS GAMTININKAS“
      Balandžio 26 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo respublikinio mokinių gebėjimų konkurso „Lietuvos gamtininkas” antrąjį etapą 1–4 klasių dalyviams. Konkurso tikslas – tobulinti mokinių supratimą apie artimiausią gamtinę aplinką, vystant jų gebėjimus, taikant patrauklius, įdomius veiklos metodus. 
      Konkurse dalyvavo 1c klasės mokinė Gertė Pabrėžaitė (mokytoja Jūratė Mocartienė) ir 2c klasės mokinys Juozas Augulis (mokytoja Laimutė Gailienė). Dalyviai atliko  gamtamokslines praktines užduotis. Jiems buvo įteiktos konkurso dalyvių pažymos ir dovanos.                      
      Bendradarbiaudami ir atlikdami kūrybines gamtamokslines užduotis, mokiniai praplėtė savo akiratį, pasitikrino  žinias ir įgijo daugiau patirties bei puikiai praleido laiką.
Inkilai paukščiams
     Balandžio 18 d. mokyklos kieme išsirikiavo būrys klasių atstovų su inkilais. Šie klasių inkilai buvo patikėti mokyklos meistrams ir jų  įkelti į mokyklos teritorijoje esančius medžius. 
    Lauksime inkiluose įsikuriančių paukščių. 
1-4 klasių mokinių konferencija „Paukščių globa žiemą“
      Balandžio 18 d. mokykloje vyko konferencija „Paukščių globa žiemą“. 23 pranešėjai iš 1-4 klasių perskaitė pranešimus apie paukščius, jų ypatybes, papasakojo apie prie mokyklos įrengtas lesyklėles bei atliktus stebėjimus maitinant paukščius. 
    Klasių darbais bei pranešimais džiaugėsi renginį stebėjusi mokyklos direktorė Diana Slepakovienė. Visi konferencijos dalyviai, klasės, dalyvavusios projekte bei jų mokytojos buvo apdovanoti dailininkės Vilijos Kačanauskienės sukurtomis padėkomis. 
Konferenciją organizavo mokytojos Dangira Petkevičienė, Vita Zakienė ir Zita Kuzmienė.
Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018
    Kovo 19-25 dienomis mokykla dalyvavo Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2018. Mokiniai papuošė klasių duris žodžiais, skatinančiais išreikšti savo jausmus nusišypsant, padrąsinant, išklausant, paskatinant, paguodžiant. Taip pat dovanojo sau ŠYPSENĄ, palikdami užrašytą  nuoskaudą dėžutėje. Nepamiršome ir DRAUGYSTĖS knygos.
        Pasidovanokime visi sau ŠYPSENĄ.
    Akciją organizavo mokyklos socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė ir psichologė Ieva Matulionienė.
Lėlių teatro gastrolės SOKRATUS mokykloje
     Mokyklos lėlių teatro kolektyvas „Šeškiukai“ 2018-04-17 lankėsi SOKRATUS mokykloje ir ŠILAGĖLĖS vaikų darželyje. Bendraamžiams ir jaunesniems draugams parodė Samuilo Maršako pasaką „Katės namai“. Mūsų mokyklos artistai džiaugėsi puikia galimybe parodyti spektaklį „gastrolėse“ – už Šeškinės pradinės mokyklos ribų. SOKRATUS ir ŠILAGĖLĖS auklėtiniai naudojosi proga po spektaklio atidžiau apžiūrėti nematytas pirštinines lėles, o ir spektaklį visi stebėjo labai atidžiai ir vis nepamiršdavo smagiai ploti artistams. 
     Po spektaklio jaukioje mokyklos valgykloje laukė vaišių stalas. Ir saldainiai lauktuvių namo… Linksma ir gera buvo visiems. 
       Mokinius pasirodymui ruošė mokytojos Rūta Upenieks, Vaiva Karklelienė ir Vilija Kačanauskienė.  
Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių anglų kalbos olimpiada
    Balandžio 12 d. jau  trečią kartą mūsų mokykloje vyko Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių anglų kalbos olimpiada. Dalyvavo 102 mokiniai (51 trečiokas ir 51 ketvirtokas). 
     Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų mokyklos 4a klasės mokinė Mija Bagdonaitė bei 3a klasės mokinys Gabrielius Šeimys.

Keramikų darbas ,,PAUKŠČIŲ VELYKOS“
     

     Pristatome jums jaunųjų keramikų darbą  ,,PAUKŠČIŲ VELYKOS“. Tai medžio kamienas nutūptas įvairių žinomų ir pasakiškų paukštelių, kurie atskrido atsigerti iš molinių girdyklėlių. O viršūnę vainikuoja lesyklėlė. Mūsų darbas dalyvavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuotame konkurse „Velykiniai ženklai“. Lankytojai juo aktyviai domėjosi.  Paukščiai prarado kelis kiaušinius, o keli net sparnelį. Galvojame apie ateitį… Netrukus mūsų mokyklos kieme galėsime stebėti  geriančius ir lesančius tikrus paukštelius – keramikų darbas įsikurs paukščių kampelyje.
                                                                    Vadovė Viktorija Bitinaitė-Stankevičienė
Susipažinimas su mokykla
     Balandžio 7 dienos rytą mokykla atvėrė duris būsimiems pirmokams bei jų tėveliams. Vaikai dalyvavo nuotaikingoje šventėje   „Ieškome lobių“, kur  su piratais keliavo po tolimas salas ir ieškojo lobio. Tėveliai bendravo su mokyklos administracija. Jie buvo supažindinti su mokyklos veikla. 
   Ar vaikai rado lobį?   „RADAU“- tokiu užrašu papuoštomis skarelėmis jie iškeliavo į namus.  Koks tas lobis? Gal  pirmosios smagios pamokėlės, gal saldumynai, o gal mokykla… 
    Smagaus pasiruošimo ilgai kelionei po mokslo šalį.

 
Lėlių teatrų šventė „Medinis arkliukas“
       Tarptautinė teatro diena minima kovo 27 d. Ši diena paskelbta švente XI-ajame Tarptautinio teatro instituto kongrese, vykusiame Vienoje, patvirtinus UNESCO. Šventė minima nuo 1962 metų.                         Kovo 29 d.  teatro dienai paminėti mokykloje vyko  Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių lėlių teatrų šventė „Medinis arkliukas“. Šventėje dalyvavo keturi lėlių teatrų kolektyvai. Smagi buvo šventė. Teatrų vadovams pagyrimų, patarimų negailėjo ir teatrų pasirodymus atidžiai stebėjęs Petras Mendeika, Vilniaus vitražinių lėlių teatro „Vaivorykštė“ vadovas ir režisierius.
„Gamtukų“ pamokos
     Kovo 26 d. mokykloje vyko  neformalios gamtos pažinimo pamokos vaikams, finansuojamos iš ES paramos lėšų, skirtų visuomenės informavimui apie aplinką.  Tai  žaisminga gamtos pažinimo pamoka su Ugnies upe, Ledo karalyste, Žaibų karusele bei Vandens tvirtove bei 3D kino teatras. Vaikai džiaugėsi ne tik įdomia pamoka, bet ir   knygelėmis „Aplinka“ ir „Gyvoji gamta“. 
     Daugiau informacijos: http://www.gamtukai.lt/lt/apie-projekta
Respublikinis tautinių šokių festivalis ,,Nupinsim šokių pynę“
     Kovo 23 d. mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas ,,Sukutis“  (vadovė Daiva Bagdonienė)  dalyvavo Respublikiniame tautinių šokių festivalyje ,,Nupinsim šokių pynę“, kuris vyko Vilniaus Simono Daukanto progimnazijoje. 
Akcija ,,Padovanok knygą“
   VUL Santaros klinikų savanoriai mūsų mokykloje organizavo akciją  – padovanok knygų Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro suaugusių pacientų bibliotekėlei. 
    Klinikų savanoriai išgabeno daug knygų ir žurnalų ilgas dienas ligoninėse leidžiantiems žmonėms.
 
       Už knygas ir žurnalus dėkojame 1b klasės mokinių Julijos, Ievos, Sebastijono, Julės, Ugnės, Izabelės, Junos, Mildos, Ditės, Armino ir 2a klasės mokinių Vakarės ir Ievos tėveliams, mokytojoms Vaivai ir Vitai.  
    Ligoniams sveikti padės ir  į dovanojamas knygas įklijuoti 1b klasės mokinių palinkėjimai ir  piešinukai. 
        Ačiū Jums už Jūsų gerumą.
        Mokykloje akciją organizavo mokytoja Vita Zakienė.
Šokio pamoka ,,Lietuvos etnografinių regionų ypatumai“
   
     Kovo 16 d. šokio mokytoja Daiva Bagdonienė kartu su Lietuvos edukologijos universiteto šokio ir teatro katedros studentėmis Ieva Zavadzkaite ir Eiginte Mamedova vedė edukacinę pamoką ,,Lietuvos etnografinių regionų ypatumai“  Vilniaus Žemynos progimnazijos šeštų klasių mokiniams.
Koncertas ,,Dainuoju ir šoku Lietuvai“
    Kovo 06 d. mokyklos renesanso šokių kolektyvas ,,Arcus“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo Vilniaus miesto pradinių mokyklų mokinių koncerte ,,Dainuoju ir šoku Lietuvai“, kuris vyko  Vytės Nemunėlio pradinėje mokykloje.
Kaziuko mugė
    Kovo 9 d. mokyklos salė ir koridoriai šurmuliavo – čia vyko Kaziuko mugė. Stalai lūžo nuo pyragų, saldainių ir kitų skanumynų gausos. Akį džiugino originalūs darbeliai iš molio, popieriaus, karoliukų, siūlų… Tikrai galima buvo ką pirkti. Na, ir pardavėjai buvo laimingi – jie  skaičiavo pelną, o išradingiausių, originaliausių prekių gamintojai buvo apdovanoti Kaziuko mugės moliniais riestainiais (ačiū keramikei Viktorijai Bitinaitei -  Stankevičienei ir keramikos būrelio lankytojams). 
  
      Mugę organizavo ir salę puošė  pirmokų mokytojos Lilijana Zmitrovičienė, Vita Zakienė, Jūratė Mocartienė bei jų mokiniai. 
     Iš mugės prekiautojų surinkta mokesčių 58,50 Eur. Pinigai bus panaudoti mokyklos gėlynų atnaujinimui. 
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos paminėjimas
     Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 28-ąsias metines mokyklos mokiniai paminėjo kovo 7 dieną. Mokyklos salėje dainavo choras (vadovė Loreta Aleksandravičienė), eiles deklamavo mokyklos skaitovų konkurso nugalėtojai, vaikai giedojo Lietuvos himną pritariant maestro Donato Katkaus vadovaujamam  traukinių orkestrui bei repuodami pasikartojo Lietuvos istoriją. 
      Mylėkime, gerbkime ir didžiuokimės savo šalimi – laisva  Lietuva. 
      Džiugios ir gražios šventės!
      Šventę organizavo ir vedė muzikos mokytoja Vaiva Karklelienė. 
Pirmokų krikštynos
    Kovo 2 diena taps įsimintina mokyklos pirmokams – juos aplankė ketvirtokai, jiems vaidino, skyrė įvairias užduotis, drauge pildė tikro pirmoko pažymėjimus  ir karūnavo – pripažino tikrais mokiniais. Sveikinimai Jums, pirmokai! Būkite verti garbingo ketvirtokų įvertinimo. 
             Renginį stebėjo mokyklos jaunieji žurnalistai: Toma, Augustas, Laura, Urtė, Vilius, Viktorija.
Su Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiu!
   Sveikiname su Lietuvos valstybės  atkūrimo jubiliejumi. 
Sutikime šventę darniai, linksmai ir išradingai.
Gražios šventės visiems!

 

,,Mes gyvename šalyje, kurios vardas yra Lietuva“
     Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo 100 -mečiui mūsų mokyklos antrokai vykdė projektą  ,,Mes gyvename šalyje, kurios vardas yra Lietuva“.   
     Vasario 15 dieną mokykloje vyko integruota visos dienos veikla, skirta Vasario 16-osios datai paminėti. Dviejų pirmų pamokų metu mokiniai susipažino su Nepriklausomybės akto signatarais, aptarė jų nuopelnus Lietuvai. Antrokai pamąstė, ką svarbaus ir prasmingo jie patys gali nuveikti kitų žmonių labui, Lietuvai…   
     Bendrame renginyje salėje visi antrokai pasakojo, ką įdomaus sužinojo, vykdydami projektą  ,,Mes gyvename šalyje, kurios vardas yra Lietuva“. Klausė Lietuvos Laisvės gynėjo Gedimino Adomaičio, apdovanoto Sausio 13-osios medaliu, pasakojimo.  Dainomis ir šokiais šventės proga mokinius sveikino Vilniaus miesto bočių folkloro ansamblis  ,,Rasoda“.  Turiningą ir smagią dieną antrokai  baigė tikromis lietuviškomis vaišėmis: juoda duona, baltu sūriu ir medumi bei smagiais lietuvių liaudies žaidimais.   
     Branginkime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Būkime vieningi ir tvirti, kurdami savo šalies, savo vaikų  ateitį.  
                                                                         Mokytojos Roma Stacevič,  Rimtė Urbaitė, Laimutė Gailienė
Užgavėnės
    Nusibodo žiema? Tai vejam ją iš kiemo! Ir pats geriausias būdas žiemai parodyti, kad mūsų norai ne iš kelmo spirti – švęsti Užgavėnes. Na,  ir šventėm!      Prisikepėm blynų ir juos ragavom iš pat ryto. O jau jų skanumas, o jau jų gražumas!
     O paskui išgužėjom į mokyklos kiemą. Raguoti,  gumbuoti, plaukuoti – ir kaip žiema tokių neišsigąs? Ir šokom, ir žaidimus žaidėm, ir Lašininis su Kanapiniu kovojo, ir blogybių blogybę Morę sudeginome. Na, ir sniege pasiridinėjome – kad sveikesni būtume, didesni augtume.
    Žiema – jei neišsigando, tai bent jau  sunerimo…

Meninio skaitymo konkursas
   PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSO  ,,IR KNYGA MANE AUGINA“                  I-o etapo nugalėtojai:                 
  I vieta
                                       Gustė Matulionytė (1a),
                                       Gertė Pabrėžaitė (1c),
                                       Vainius Antanavičius (2c ), 
                                       Eivilė Miceikaitė (3a), 
                                       Liepa Verbliugevičiūtė (4b),  
                                       Šarūnė Dagilytė (4d).

  II vieta
     Adrijus Tekorius (1a),   Augustinas Vytis Mazėtis (1a),  Ieva Marija Žvinytė (1c),  Gabija Garlaitė (1c), Mantas Lukoševičius(2b), Kristupas Čiurlionis (2c), Gabrielė Ridzvanavičiūtė (2c), Vilius Lizunovas (3a),  Emilija Pučkoriūtė (3a), Vakaris Daugirda (3c), Agnė Rakštytė (4b),  Mila Molčanova (4c), Kotryna Burneikytė (4d ).

 III vieta
   Julija Vitkauskaitė (1b), Milda Lukšytė  (1b), Titas Činga (1b), Ieva Laurinaitytė (2a), Vakarė Visockaitė (2a), Skirmantė Tumaševičiūtė (2a),  Saulė Daugirdaitė (2b), Bernadeta Eidėnaitė (2b), Urtė Pabrėžaitė (3b), Toma Izabelė Valaitytė (3b), Neringa Marčiulionytė (3b),  Augustas Binkis (3c), Izidorius Bielskis (4a),  Upė Baravykaitė (4a), Gintas Dževečka (4a),   Agnė Valiulytė (4c),  Gabrielė Jančiauskaitė (4c),   Paula Kavaliauskaitė (4d).

      Sveikiname visus dalyvius ir ypač nugalėtojus. 
   Po konkurso pirmąsias vietas iškovojusius skaitovus  pasveikino bei dovanėles įteikė Lietuvos Respublikos Ūkio ministro Virginijaus Sinkevičiaus padėjėja Kotryna Butkienė. 
     Sėkmės II-ame etape linkime Gustei Matulionytei ir Eivilei Miceikaitei.
     Konkursą organizavo mokytoja Dangira Petkevičienė.         
Diskusija apie įtraukųjį vaikų ugdymą
     Sausio 23 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje buvo pristatyta profesoriaus Carmel Borg ir bendraautorių iš Maltos parengta knyga „Socialinė klasė, kalba ir galia. Laiškas mokytojai: Lorencas Milanis ir Barbijanos mokykla“. Po pristatymo vyko diskusija apie įtraukųjį vaikų ugdymą. Joje  dalyvavo LR Vyriausybės, LR ŠMM, Vilniaus m. savivaldybės, tėvų, pedagogų atstovai. Savo mintimis ir patirtimi pasidalino ir mūsų mokyklos direktorė Diana Slepakovienė. 
    Po diskusijos prof. Carmel Borg padėkojo: „Buvo tikrai kokybiška diskusija su išmanančiais ir suinteresuotais bei aktyviais žmonėmis“. Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė sakė: „Pristatyta knyga kartais net atrodo pikta, bet juk tokiomis emocijomis ir gyvena mūsų vaikai. Turime jas girdėti, suprasti, priimti ir spręsti. Kas, jei ne mes, gali lemti pokyčius visų pirma mūsų pačių sąmonėse“.
     Renginį organizavo Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetas.
Laisvės gynėjų dienos paminėjimas
    
    Sausio 12 d. mokykloje buvo minima Laisvės gynėjų diena. Pirmoji pamoka prasidėjo žvakučių šviesoje – klasėse vyko pilietiškumo pamokos. Pertraukų metu mokykloje skambėjo dainos apie laisvę. Ketvirtai pamokai visi mokiniai ir mokytojai rinkosi prie mokyklos kieme sukurto laužo. Renginio pradžioje skambėjo 3a klasės mokinės Eivilės smuiko garsai. Vėliau akordeonu grojo 3b klasės mokinys Gabrielius, gitara – 3a klasės mokinys Mantas. Visi atidžiai klausėsi 1991 metų sausio mėnesio įvykių liudininko p. Gedimino Adomaičio, kuris yra apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu. Jis papasakojo apie masinį taikų Lietuvos piliečių pasipriešinimą Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą. Visi prie laužo pasivaišino karšta arbata – juk taip žmonės elgėsi ir 1991 metų sausio mėnesį. Mes jais didžiuojamės. Mes prisimename, kodėl esame laisvi.
Būsimų pirmokų tėvų dėmesiui
     Šiuo metu priėmimo tvarka, e. sistema ir mokyklų aptarnavimo teritorijų žemėlapis – atnaujinami, todėl prašymus e. sistemoje reikia pateikti nuo 2018 m. kovo 1 d. 
      Prašymo pateikimo laikas neturi įtakos priėmimui, tačiau atkreipiame dėmesį, kad svarbu kovo 1 d. nepamiršti prisijungti prie e. sistemos (https://svietimas.vilnius.lt/) ir susipažinti su pasikeitusia priėmimo tvarka bei mokyklų aptarnavimo teritorijų žemėlapiu! 
    Pabrėžiame, kad daugiausiai šansų patekti turėsite į teritorinę mokyklą, kurią privalote nurodyti savo prašyme. Kitas dvi mokyklas galėsite rinktis iš viso Vilniaus miesto, kurios turėdamos laisvų vietų galės pakviesti jūsų vaikus mokytis. Priėmimas prasidės birželio mėnesį. Gavę per e. sistemą pakvietimus, turėsite galimybę patys apsispręsti, kurią mokyklą pasirinkti savo vaikui. 
                                                                                                                                              Administracija