Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla
2019-2020 m.m.
Ketvirtokų išleistuvės
     ”SU MOKSLO METŲ PABAIGA, MIELI KETVIRTOKAI !!! Visas šis laikotarpis kartu – tai tarsi viena ilga pamoka. Dabar, kai šių akimirkų jau nebeįmanoma pakartoti, turiu pripažinti, kad iš Jūsų visų gavome daugiau negu atidavėme. Patyrėme šviesią Jūsų pasaulėjautą, įgijome naujos patirties, netikėtų atradimų ir brangių bendravimo su Jumis visais akimirkų” – tai paskutinis mokyklos direktorės Dianos Slepakovienės palinkėjimas paliekantiems pradinę mokyklą. 
  Neįprasti mokslo metai, neįprasta ir ketvirtokų išleistuvių šventė…Karantinas sudėjo taškus ir kablelius, bet daugtaškį dedame mes, linkėdami:  
     …Saulę išlydėti, ir visai nebeskubėti į namus……       
     Rytoj skristi, šiandien būti – būti ČIA ir DABAR…

  Netradicinę šventę ir ketvirtokų paskutines pamokas organizavo mokytojos Roma Stacevič, Rimtė Urbaitė, Laima Gailienė.
Akcija „Komplimentų traukinys“
      Komplimentai – pagerbimo ir susižavėjimo išraiška. Jie pradžiugina žmones, sukuria pozityvią aplinką ir kuria pasitikėjimą. Dalydami komplimentus ne tik pradžiuginame kitus žmones, bet ir patys jaučiamės laimingesni, padidėja mūsų savivertė, susirandame draugų.
        Gegužės mėnesį mokykloje vykdėme socialinę akciją „Komplimentų traukinys“. Ačiū mokiniams ir mokytojoms už gražius ir nuoširdžius komplimentus, kurie „keliauja“ pagarbių santykių link nuotaikingu traukiniu.  
      Praleiskime vasarą, neužmiršdami pasakyti komplimento kaimynui, sesei, mamai, draugui, broliui, močiutei, seneliui….. O kad jų nepritrūktų, štai keletas pavyzdžių: 

     Nesiliauji mane stebinti. Tu toks vienintelis. 
Tu visada pasitempęs. Tu – saulės spindulys.
 Tu rodai puikų pavyzdį kitiems. 
Tu toks protingas. 
Tu visada mane prajuokini. 
Nuostabiai atrodai. Džiugini aplinkinius. 
Tu esi šviesesnė už tūkstančius žvaigždžių.
 Tu – mano žemuogių pievelė.   

       Socialinė pedagogė Daiva ir psichologė Živilė
,,Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“
    Smurtas prieš vaikus ir tarp vaikų – didelė ir opi visuomenės problema. Siekdami ją įveikti, turime nuo mažens mokyti vaikus gražiai bendrauti, netoleruoti smurtinės kultūros, o susikaupusią energiją panaudoti įvairioms prasmingoms, motyvuojančioms, įdomioms veikloms.
     Akcija ,,Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“ siekiama atkreipti dėmesį į smurto ir patyčių prevenciją, skatinti pagarbius bei draugiškus mokinių, suaugusiųjų tarpusavio santykius, nepritarti patyčioms ir stabdyti jas, kartu palaikant gyvenimo be patyčių idėją. Taigi, vykdysime socialinę akciją ,,Komplimentų traukinys“. Mokiniai rašys komplimentus, malonius žodžius, kuriuos patalpinsime į ,,Komplimentų traukinį“, važiuojantį pagarbių santykių link. Traukinio nuotrauka dalinsimės mokyklos tinklapyje. Mokiniai galės nuolat pasisemti idėjų, kaip pradžiuginti draugą. 
      Pagyrimai vaikams yra labai svarbūs, tačiau kartais nutinka taip, kad imame kartoti vieną ir tą patį pagyrimą. Todėl siūlome Jums, gerb. Tėveliai, 101 ,,Paramos vaikams centro” parengtą idėją, kaip galite pagirti savo vaiką. 
     Kaip teigė Ezopas „Kiekvienas geras poelgis, kad ir koks jis nereikšmingas, visada yra reikalingas“.
     Būkime draugiški ir dalinkimės gerumu!
                                                                             Mokyklos socialinė pedagogė Daiva ir psichologė Živilė
Prisegti failai
Akcija ,,Be patyčių už draugystę”
      Vardan draugystės – pradėkime viską su šypsena, o dar geriau būtų pradėti žodžiais: mums sekasi vis geriau ir geriau…Kas gi yra draugystė? Organizuotoje  akcijoje ,,Be patyčių už draugystę”  1-2 klasių mokiniai  kūrė eilėraščius apie draugystę. Ačiū visiems. Pasidžiaukime gražia kūryba. 
                                                                                                Mokyklos socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė
,,Tarptautinė šokio diena-šokam namuose”
      Dėkojame už tokią puikią nuotaiką!  Nuostabu, kaip gražiai įtraukėte VAIKUČIUS :)
      Nuotraukos paskelbtos  https://www.facebook.com/gimnastikavisiems.lt/
      Dėkojame, kad prisijungėte su savo gražiu kolektyvu prie Tarptautinės dienos paminėjimo! 
                                                                                  Pagarbiai,LAGV prezidentėVilma Povilionienė
      Balandžio 29 d. – tarptautinė šokio diena. Minėdami šią  dieną, mokyklos mokiniai dalyvavo Lietuvos asociacijos ,,Gimnastika visiems” organizuotame respublikiniame projekte ,,Tarptautinė šokio diena-šokam namuose”. Ačiū mokiniams už norą šokti, o tėveliams už palaikymą ir bendradarbiavimą. 
                                                                                                                Šokio mokytoja Daiva Bagdonienė  


https://drive.google.com/file/d/12NbeuBDrTI6vDAc0cpAdPM5qz5jv-AfK/view
Vaikai taria „AČIŪ“ gydytojams
     2020 m. kovo mėnesį šeimos pramogų parkas ADVENTICA kartu su AB “Lietuvos paštas” paskelbė iniciatyvą #vaikaiGYDYTOJAMS. Vaikai, kartu su tėveliais, kviečiami piešti ir atsiųsti piešinius. Apie gydytojus, apie ligonius, apie poliklinikas ir ligonines, apie dėkingumą, apie gydytojų palaikymą, apie ligas ir virusus, apie tai, kad vaikai dėkoja GYDYTOJAMS. 
     Džiaugiamės, kad mūsų Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla  taip pat prisideda prie šios gražios iniciatyvos. 3 b klasės mokiniai (mokytoja Vita Zakienė) pagamino popierių ir sukūrė padėkas.
     Mūsų mokyklos auklėtinių, o taip pat ir visų vaikų piešinius galite rasti virtualioje parodoje „Vaikai taria „Ačiū“ gydytojams“ adresu: https://www.adventica.lt/naujienos/vaikai-taria-aciu-medikams-9 
Ką veikti?
„Renkuosi mokyti!“ ir „VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ parengė rekomendacijas
 tėvams, mokytojams,  mokiniams. 
KĄ VEIKTI?

Prisegti failai
Lietuvos Nepriklausomybės dienos paminėjimas
       2020 m. kovo 11 d. sukanka lygiai 30 metų, kai Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas pranešė atkuriantis Lietuvos nepriklausomybę.  Ši  žinia apie naują Lietuvą iškart pasklido po visą pasaulį.
 Minint svarbią datą mokinių  rankose sukasi trispalviai laisvės vėjo malūnėliai, skleisdami žinią apie  tai, kad gyvename laisvoje šalyje.
    Kiekvienoje klasėje  vyko Nepriklausomybės dienos paminėjimai, kuriuos organizavo mokyklos muzikos mokytojai. Ačiū jiems. 
       Džiaugiamės švęsdami Lietuvos nepriklausomybę.
Kaziuko mugė
     Kaziuko mugė kaip ir kasmet šurmuliavo mokykloje. Šiais metais ji vyko klasėse. Išradingi dirbiniai, skanumynai, papuošalai  džiugino pirkėjus. Parodėme klasės draugams, ką gebame pagaminti. Užsuko ir kaimynai pasigrožėti ar lauktuvių nusipirkti. Smagi buvo mugė.
Svečiai iš Šilutės
     Kovo 3 d. mokykloje lankėsi Šilutės rajono Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja D. Butvydienė su kolegėmis, kurioms rūpi ugdymo kokybės ir sąlygų gerinimas Šilutės rajono mokyklose. Buvo pasidalinta mokyklos gerąja patirtimi ugdant specialiųjų poreikių mokinius. Pranešimus skaitė mokyklos direktorė D. Slepakovienė, mokytoja metodininkė D. Maminskienė, socialinė pedagogė ir šokių mokytoja D. Bagdonienė. Prie mokyklos komandos prisijungė Vilniaus Medeinos pradinės mokyklos direktorius V. Molis, kuris pristatė savo ir Vilniaus miesto pasiekimus ugdant specialiųjų poreikių mokinius. Išpuoselėta mokykla leido pasidžiaugti Vilniaus Karaliaus Mindaugo progimnazijos direktorė R. Pilauskaitė. 
Žiema, žiema, bėk iš kiemo!
      Blynai, persirengėliai, Lašininio ir Kanapinio kova bei darnus ratas apie blogų darbų karoliais pasidabinusią Morę – tai Užgavėnių šventimo akimirkos. Vijome žiemą iš savo kiemo. Linkėjome vieni kitiems ne tik skaniausių blynų, bet ir kad  su More sudegę blogi darbai  nesugrįžtų. Lauksime pavasario.
Sveikinimas
Gyvenkim ir mylėkime pasaulį!
Didžiuokimės tėvyne Lietuva! 
Iškelkim laisvės Vėliavą į saulę 
 Ir būkime viena stipri šeima. 

    Sekmadienį gimtadienį švęs ne tik Lietuva, bet kiekvienas jos pilietis. Drąsiai ženkime naujuoju šimtmečiu, kartu pažinkime, švęskime ir kurkime! 
 P.S. Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos mokinių piešinys, skirtas LIETUVAI.
Švenčiame Vasario 16-ąją
           Gyvenkim ir mylėkime pasaulį!
           Didžiuokimės tėvyne Lietuva! 
           Iškelkim laisvės Vėliavą į saulę  
           Ir būkime viena stipri šeima. 
        Vasario 14-ąją dieną mokykloje organizuota diena be pamokų. Klasėse vyko įvairūs projektai, pokalbiai apie Lietuvos istoriją, įvairūs užsiėmimai, žaidimai. Visose klasėse buvo piešiamas piešinys Lietuvai, kuris buvo demonstruojamas mokyklos kieme giedant Lietuvos respublikos himną. 
      Mokyklos direktorė D.Slepakovienė aplankė visas klases, pasveikino su švente, apdovanojo geriausiai išsprendusius kryžiažodį apie mokyklos kiemo medžius.
          Drąsiai ženkime naujuoju šimtmečiu, kartu pažinkime, švęskime ir kurkime! Su Vasario 16-ąja!
Mokyklos svečiai
    Vasario 11 d. mokykloje organizuotas seminaras „Įtraukusis ugdymas mokykloje: galimybės ir realybė“.  Seminaro dalyviai – 35 Panevėžio miesto mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai. Gerąja darbo patirtimi dalinosi mokyklos direktorė D. Slepakovienė, direktorės pavaduotoja ugdymui R. Petkevičienė, specialiosios klasės mokytoja D. Maminskienė, šokio mokytoja – socialinė pedagogė D. Bagdonienė ir logopedė Ž. Jackūnienė.
    Smagu sutikti bendraminčius ir būti įvertintiems.
Vilniaus miesto svečiai
     Vilniaus kolegija ne vienerius metus aktyviai bendradarbiauja su Ukraina. Šį sykį Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetas priėmė delegaciją iš Poltavos regiono. Visą savaitę Poltavos miesto tarybos švietimo komiteto organizuota regiono ugdymo įstaigų vadovų delegacija, vadovaujama Poltavos miesto tarybos švietimo komiteto vadovo J. Matvijenko, domėjosi Lietuvos švietimo sistema, vykdomų reformų sėkmėmis ir sunkumais. Pastaruoju metu Ukraina vykdo intensyvią švietimo reformą, tad kolegos iš Poltavos lankėsi Vilniaus miesto savivaldybėje, kurioje mero patarėjas švietimo klausimais A. Lakštauskas organizavo susitikimą su savivaldybės darbuotojais, atsakingais už švietimą. Susitikime dalyvavo ir mokyklos direktorė D. Slepakovienė, kuri pasidalijo savo darbine patirtimi.
Meninio skaitymo konkursas „Žodžiai iš vaiko širdies“
     Sausio 21 dieną mokykloje įvyko meninio skaitymo konkursas „Žodžiai iš vaiko širdies“. Renginio dalyvius skambia daina pasveikino 1b  klasės mokiniai. Skaitovai varžėsi dviejose amžiaus grupėse. 1-2 klasių grupėje pasirodė  21 skaitovas, 3-4 klasių  grupėje – 17 skaitovų.       
    Vertinimo komisija pasidžiaugė visų dalyvių pasirodymais, bet nutarė, kad geriausiai atskleisti meninį žodį pavyko 1b klasės mokinei Patricijai Šturaitei ir 3a klasės mokinei Gustei Matulionytei.Šios skaitovės dalyvaus Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Žodžiai iš vaiko širdies“ antrajame etape. Linkime joms sėkmės.  
     Skaitovų konkursą organizavo mokytojos D. Petkevičienė ir V. Bertašienė. 
Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena
      Laisvės gynėjų dieną mokyklos bendruomenė paminėjo su derama  rimtimi. Atminimą simbolizuojančios neužmirštuolės žibėjo ne tik ant visų krūtinių, bet ir prie lauko žibintų, ant koridorių palangių (ačiū dailės būrelio mokiniams). Aštuntą valandą mokyklos languose sušvito žvakutės, klasėse vyko pilietiškumo pamokos – prisiminta, kas vyko 1991 sausio 13 d. Baigiantis pamokoms visi susirinko mokyklos kieme prie laužo  pasišildyti, pasiklausyti direktorės Dianos Slepakovienės skaitomos pamokančios pasakos, eufonijos  garsų (ačiū ketvirtokui Dominykui),  išgerti arbatos ir dar kartą prisiminti, kieno dėka gyvename laisvoje Lietuvoje. 
Laukiam šv. Kalėdų
        Didysis Kalėdų laukimas užpildė  ir mokytojų širdis. Smagu susėsti prie bendro stalo, pasidalinti kūčiukais, gerais žodžiais, pajusti šilumą, kurią skleidžia  vaikų sakomi sveikinimai( ačiū bibliotekininkei Auksei už paruoštą pasveikinimą mokyklos darbuotojams). 
     Telydi į šv. Kalėdas malonūs prisiminimai, nuostabūs puancetijų žiedai ir teišsipildo direktorės Dianos Slepakovienės palinkėjimai: „Daugiau gražių emocijų. Daugiau meilės. Visko, kas gera, daugiau! Visiems Jums ir Jūsų artimiesiems. Linkiu šventės, kurią visi sutiktume ir vidinėje, ir išorinėje šviesoje. Mylint. Atleidžiant. Tikint savimi ir kitais.“
        Smagių  šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų! 
Festivalis „Skambėk, dainele“
    Gruodžio 12 d. mokyklos berniukų vokalinio ansamblio dainininkai (vadovė Loreta Aleksandravičienė) dalyvavo respublikiniame berniukų chorų, vokalinių ansamblių, solistų festivale „Skambėk, dainele“, kuris vyko Vilniaus Balsių mokykloje.  
Renesanso šokių kolektyvo „Arcus“ koncertas senjorams
   Gruodžio 13 d. mokyklos renesanso šokių kolektyvas „Arcus“ ( vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo Kalėdinėje vakaronėje „Didžiojo stebuklo belaukiant“. Vilniaus Žvėryno gimnazijoje šokėjai savo šokiais džiugino  Žvėryno senjorus, linkėjo  gražių artėjančių šv. Kalėdų.
Mentorystės programa „Technologijų vedliai“
       Mokytoja Daiva Maminskienė nuo  rugsėjo 16 d. iki gruodžio 16 d. dalyvavo bit&Byte technologinės kūrybos mentorystės programoje „Technologijų vedliai“.
      „Technologijų vedliai” – tai nuotolinė mentorystės programa, kurioje pradinių klasių mokytojai iš visos Lietuvos įgauna įgūdžių dirbti su įvairiomis technologijomis ir technologinės kūrybos turinį, pritaikomą klasėse. 


Chorų festivalis „Advento tyloje“
      Gruodžio 11 d. jau penktą kartą Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Nekalto prasidėjimo bažnyčioje vyko šalies 1-4 klasių mokinių vokalinių ansamblių, chorų festivalis „Advento tyloje“, kuriame dalyvavo net 21 kolektyvas, sužavėjęs klausytojus skambiais balsais.  Ypač  jautriai festivalio dalyviai atliko finalinę bendrą dainą „Vakaro giesmelė“.
      Festivalį organizavo Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla ir Vilniaus Balsių progimnazija. Ačiū idėjos autorei Rūtai Narčytei. Renginį papuošė svečiai  iš Mokytojų namų – ansamblis „Kankleliai“.
Daugiau informacijos: https://photos.app.goo.gl/A3ADi6GgtagF7gJdA
                                        https://photos.app.goo.gl/VKgJM3dt6xkBufzH7
Pirmokai susipažino su mokyklos medžiais
     Gruodžio 12 d. prie šventiškai papuoštos kalėdinės eglės mokyklos salėje susirinko pirmų klasių mokiniai ir jų mokytojai. Trečių – ketvirtų klasių mokiniai  jiems papasakojo apie mokyklos teritorijoje augančius  medžius. Pirmokams buvo perskaityti pranešimai apie egles, alyvas, maumedžius, kaštonus, gluosnius, beržus, klevus. Mokiniai atidžiai  klausėsi, nes sugebėjo atsakyti į visus klausimus, kurie buvo užduoti renginio pabaigoje. Už atsakymus vaikai buvo apdovanoti pranešėjų paruoštomis mažomis dovanėlėmis. 
      Pirmokams  patikėta  globoti mokyklos teritorijoje augančias drebules, gluosnius bei alyvas.                    Renginį organizavo ir vedė mokytoja Vita Zakienė ir jos vadovaujami jaunieji žurnalistai.  
Šokių konkursas-festivalis „Merry Christmas, Baltic Amber“
    Gruodžio 6 d. mokyklos liaudies šokių kolektyvas „Sukutis“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo tarptautiniame šokių konkurse-festivalyje „Merry Christmas, Baltic Amber“, vykusiame Rygoje. Net 27 įvairūs šokiai stebino žiūrovus meistriškumu ir originalumu. Mūsų šokėjų šokiai „Lietutis“ bei „Lietaus lašiukai“ buvo įvertinti 1-ąja bei 2-ąja vietomis. Kolektyvas gavo gražią taurę, kiekvienas šokėjas apdovanotas medaliu bei saldumynais. Puikiai atlikti šokiai apie lietų į Rygą priviliojo tikrą lietų -  šokėjams šventiškai pasipuošusį miestą teko apžiūrėti lynojant lietučiui…
Ruošiamės Kalėdoms – puošiamės
     Gruodžio 5-ąją dieną mokyklos mokiniai, mokytojai ir darbuotojai skyrė mokyklos bei jos aplinkos gražinimui. Langus vaikai puošė pagal dailininkės Vilijos Kačanauskienės sukurtą projektą. Neįmanoma suskaičiuoti kiek per dieną  sukurta sniegą imituojančių girliandų, iškarpyta žvaigždžių ir iš jų suformuota eglučių bei po eglėmis apgyvendinta gyvūnėlių! Paskaičiuokit – gal Jums pavyks.  Mokyklos darbuotojai puošė mokyklos koridorius žaisliukais bei girliandomis. Mokiniai nepamiršo ir mokyklos kiemo medžių – juos aprišo kažkada vaikus šildžiusiais šalikais. Medžiams tikrai bus nebaisūs žiemos šalčiai! 
       Ir STAIGMENA – mokyklos laiptų pakopos „prakalbo“: nuo šiandienos jos sveikinasi tarmiškai, motyvuoja, “kuždėdami” kokie žmonės lipa laiptais  bei primena pagrindines lietuvių kalbos, matematikos bei pasaulio pažinimo sąvokas. Lipant laiptais galima ir anglų kalbos žinias pasitikrinti. Dabar laiptinėse bus dar jaukiau. 
      Gražioje mokykloje smagu bus laukti Kalėdų stebuklų. 
Šeškinės mokyklų Šeškiukų kvadrato turnyras 2019
   Lapkričio 28 d. mokyklos 3-4 klasių mokinių komanda dalyvavo Šeškinės mokyklų Šeškiukų kvadrato turnyre 2019, kuris vyko Žygimanto Augusto pagrindinėje mokykloje. Komanda, kurią varžyboms ruošė mokytojos Lilijana Zmitrovičienė ir NijolėTamulienė, turnyre užėmė III-iąją vietą ir į mokyklą grįžo su taure, medaliais ir dovanėlėmis.  
    Renginį organizavo Šeškinės bendruomenės sąjunga. 
Praktinė-mokslinė konferencija „Jaunasis tyrinėtojas“
      Lapkričio 27 d. Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijoje vyko Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių praktinė-mokslinė konferencija „Jaunasis tyrinėtojas“. Mokiniai ir jų mokytojai paruošė ir pristatė virš 20 pranešimų, bandymų. Mūsų mokyklos 3b klasės mokinės Ditė Brokoriūtė ir Milda Lukošiūtė (mokytoja Vita Zakienė) skaitė  pranešimą „Kaštonai“ – apie stebėjimus, tyrimus, kuriuos atliko augindami ir prižiūrėdami kaštonus.  
Sporto varžybos „ŠOKLIUKAS 2019“
    Lapkričio 25 d. Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinėje mokykloje vyko Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių sporto varžybos „ŠOKLIUKAS 2019“. Smagioms  varžyboms mokinius ruošė mokytojos Lilijana Zmitrovičienė ir Nijolė Tamulienė.
,,Ekologiškumo virusas plinta 2019“
     Tinkamas atliekų rinkimas, tvarkymas ir pateikimas antriniam naudojimui – tai procesas, prie kurio prisidėdamas kiekvienas visuomenės narys gali padėti išsaugoti švarią, sveiką ir stabilią aplinką. Siekiant populiarinti teisingo atliekų rūšiavimo kultūrą jau penktą kartą  organizuojamas Lietuvos  mokyklų 3-4 klasių konkursas ,,Ekologiškumo virusas plinta 2019“.    Konkursą organizavo ir vykdė Vilniaus Žirmūnų gimnazija bei  „Jaunųjų Žaliųjų organizacija“. Į konkursą atvyko net 20 komandų ne tik iš Vilniaus, bet ir iš kitų Lietuvos mokyklų. 
     Lapkričio 21 d. vykusiame renginyje pirmą kartą  dalyvavo mokyklos 3b klasės mokinių komanda ,,Šeškiukai“: Juna Kuklieriūtė, Laura Kriščiūnaitė, Mėta Prodan, Izabelė Pilkaitė ir Jonas Augustas Prakapavičius. Mokinius konkursui ruošė mokytoja Vita Zakienė. 
   Konkurse vaikai pasitikrino savo žinias apie ekologiją, sukūrė kalėdinį žaisliuką iš antrinių žaliavų, pasidžiaugė gražiu renginiu, puikiais prizais ir vaišėmis. 
  
Viktorina „Esu tolerantiškas“ vilniečiams
     Lapkričio 19 d.  mokykloje lankėsi Vilniaus miesto 3-4 klasių mokiniai, lankantys etikos pamokas, kurie dalyvavo viktorinoje „Esu tolerantiškas“, skirtoje Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Į renginį atvyko šešios  komandos iš Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos, Vilniaus savivaldybės Grigiškių pradinės mokyklos, Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos, Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos, Vilniaus „Žiburio“ pradinės mokyklos ir Vilniaus „Šviesos“ pradinės mokyklos. Šventės dalyviai prisistatė, atsakinėjo į viktorinos  klausimus, kūrė skulptūras, atliko įvairias užduotis, vaišinosi, klausėsi pop choro „Garsiukai“ (vadovė Loreta Aleksandravičienė) atliekamos dainos „Svarbiausi žodžiai“ ir drauge dainavo.   
      Komandų nariai savo užduotis vertino akmenukais, stikliukais ir kriauklytėmis, kuriomis papuošė dailininkės Vilijos Kačanauskienės ir keramikės Viktorijos Bitinaitės-Stankevičienės sukurtus  šių metų Tolerancijos dienos simbolius – švyturius.     
     Renginį organizavo mokyklos etikos mokytojos Diana Slepakovienė, Rima Duoblienė, mokytojos Jūratė Mocartienė ir Vita Zakienė. Renginį vedė mokytoja Jūratė Mocartienė ir komandų pagalbininkai – jaunieji žurnalistai, vadovaujami mokytojos Vitos Zakienės.        
    Vilniečiai įrodė, kad daug žino apie toleranciją. 
Minime Tolerancijos dieną
      Lapkričio 14 d. trečių klasių mokinių, lankančių etikos pamokas, komandos susirinko į viktoriną, skirtą Tolerancijos dienai paminėti. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, kūrė eiles bei  skulptūras, dainavo, piešė bei vertino savo veiklą pajūrio dovanotais akmenukais, stikliukais bei kriauklytėmis, kurie papuošė švyturius – šių metų Tolerancijos simbolius. Vaikai įrodė, kad ugdo  pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą – TOLERANCIJĄ.
      Renginį organizavo etikos mokytojos Diana Slepakovienė, Rima Erdogan, direktorės pavaduotoja Rasa Džiavečkienė,  mokytoja Jūratė Mocartienė bei mokyklos jaunieji žurnalistai ir jų vadovė Vita Zakienė. 
     Tolerancijos dienos paminėjimui ruošėsi visa mokykla – iš antrinių žaliavų sukūrė šių metų Tolerancijos dienos simbolius – švyturius ir juos papuošė spinduliais su toleranciją apibūdinančiais žodžiais.  Šiuos darbus galima pamatyti koridoriuje organizuotoje parodoje. 
Daržo naujienos
    Ruduo.  Metas nuimti derlių ir mokyklos darže. Čia augo burokėliai, bulvės, morkos bei prieskoninės žolelės. Geriausiai užderėjo  bulvės. Jas antrokai nukasė, su virėjų pagalba išvirė ir skaniai suvalgė. Morkos ketvirtokams buvo skanios ir žalios. Gardi  čiobrelių ir mėtų arbata – tuo įsitikino trečiokai. Kai kurie pirmą kartą ragavo arbatos iš ką tik nuskintų žolelių. O ar žinote, koks apynių  skonis? Paragaukit, jie apraizgė paukščių stebyklą.  O ir rojaus obuoliukai dar laukia, kad kas juos nuskintų. Jie po šalnų jau skanūs. Kaip ir  šermukšniai. Išeikit į mokyklos kiemą – dar ne visą derlių nuėmėm.
Išvyka į Kernavę
     Spalio 24 d. būrelio pažangiausių mokyklos mokinių pamokos vyko ne mokykloje. Autobusas juos nuvežė į Neries regioninį parką, kur vaikai dalyvavo pamokėlėje apie parko įdomybes. Antroji pamoka – Kernavėje. Čia kiekvienas galėjo pajusti piliakalnių didybę bei susipažinti su senąja gyvenviete prie Neries. O kur dar lobio ieškojimas ir džiaugsmas jį suradus. Ir paskutinė pamoka – pasivaikščiojimas Dūkštų ąžuolyno pažintiniu taku bei susipažinimas su senovėje lietuvių  garbintomis deivėmis bei dievybėmis.
     Smagios, įdomios ir labai naudingos  buvo pamokos. 
Pasaulinė rankų plovimo diena
      Spalio 16 dieną, minint Pasaulinę rankų plovimo dieną, 1-2 klasių mokiniai klausėsi švarių rankų pamokėlių. Jų metu mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Štelmokaitienė mokė vaikus atpažinti mikroorganizmus ir kaip su jais kovoti. Vaikai išmoko taisyklingų rankų plovimo žingsnių ir klausėsi pasakos apie švarą ir tvarką.
       1a klasės mokytoja Dangira Petkevičienė su savo mokiniais sudalyvavo ULAC organizuojamoje akcijoje „Švarių rankų šokis19“. 
      Dėkojame mokyklos socialinei pedagogei Daivai Bagdonienei prisijungus kuriant Šeškiukų švarių rankų šokį.
       Nuoroda: https://youtu.be/kSwy9ZMFv4s 
Solidarumo bėgimas
    Jau šeštąjį rudenį iš eilės šimtuose Lietuvos mokyklų dešimtys tūkstančių moksleivių bėga tam, kad pasaulį padarytų geresne vieta gyventi – visi kartu švenčia solidarumą ir renka paramą tiems, kam jos labiausiai reikia. Šiais metais organizacija „Gelbėkit vaikus“ kvietė Lietuvos mokyklas vėl susiburti kilniam tikslui ir dalyvauti Solidarumo bėgime 2019. Per penkerius Solidarumo bėgimo metus surinkta parama padėjo tūkstančiams Lietuvos vaikų 47 organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centruose visoje Lietuvoje bei sukūrė daug pozityvių pokyčių ir už Lietuvos ribų. Zambijos Chikabuke miestelio bendruomenė džiaugiasi įrengtu medicinos punktu, Mikutos kaimo mokyklos vaikai – mokykliniais reikmenimis, o Rusijos okupuotose Luhansko ir Donecko srityse gyvenantys Ukrainos vaikai saugiai žaidžia Lietuvos vaikų ir organizacijos „Gelbėkit vaikus“ pastangomis įrengtose žaidimų aikštelėse. Šių metų bėgimo metu surinktos lėšos bus skirtos organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų gerovei užtikrinti bei padėti Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose gyvenantiems vaikams su negalia.  
       Šiais metais mūsų mokyklos mokiniai labai aktyviai dalyvavo Solidarumo bėgime. Vaikai surado daug rėmėjų ir surinko 519,68 Eur ( 1a – 30,50 €, 1b – 13,50 €, 1c – 34 €, 2a – 70,63 €, 2b – 10 €, 2c – 31,40 €, 2d – 60 €,  3a – 42,30 €, 3b – 86,20 €, 3c – 30 €, 4a – 32,50 €, 4b – 61,35 €, 4c – 18 €).                     Ačiū Jums už Jūsų gerumą. 
Dailiojo rašto konkursas
    Spalio 14 d. vyko mokyklos 2-4 klasių mokinių dailiojo rašto konkursas. Konkurse dalyvavo 21 mokinys. Sveikiname konkurso nugalėtojus: Giną Rimkų (2a), Gretą Šiukštaitę (3a), Gintarę Karpavičiūtę (4b)! Sveikiname konkurso nugalėtojų mokytojas: Laurą Gruodienę, Lilijaną Zmitrovičienę ir Rimtę Urbaitę.
           Linkime nugalėtojams sėkmės Vilniaus miesto dailiojo rašto konkurse ,,Atrask krašto paslaptį”.
    Konkursą vedė ir darbus vertino mokytojos Laima Gailienė, Jūratė Mocartienė ir Lilijana Zmitrovičienė.
Su Mokytojo diena, mieli mokytojai!
Švieskite, švytėkite, auginkite, aukite, džiaukitės, 
džiūgaukite, mylėkite, svajokite, skleiskitės, 
mėgaukitės ir puoselėkite pačias fantastiškiausias viltis!
Būkite laimingi!

      Mokyklos mokytojus su švente pasveikino mokytojų Eirimo Veličkos,  Loretos Aleksandravičienės dainininkai, šokėjai bei muzikantai. Koncertą organizavo mokyklos bibliotekininkė Auksė Poškevičienė. 
     Mokytojams dalyvaujant koncerte, mokytojo ,,duonos paragavo” ketvirtokai – jie vedė pamokas pirmose – trečiose klasėse. Ir jiems pavyko! 
#BEACTIVE Europos sporto savaitė
              
  RUGSĖJO 23 – 30 d.  
 #BEACTIVE EUROPOS SPORTO SAVAITĖ. 
Mokyklos mokiniai prisijungė prie sportuojančių europiečių – ketvirtadienį, ilgųjų pertraukų metu mokyklos salėje šoko nuotaikingus šokius.
 Smagiai visi  pajudėjo šokio ritmu. 
Renginį organizavo šokio mokytoja 
Daiva Bagdonienė. 


  
Inovacijų ir technologijų festivalis „Šeškinė ateities žmogaus akimis“
   Rugsėjo 19 dieną  Šeškinėje vyko  Inovacijų ir technologijų festivalis. Dronai, virtuali realybė, 3D piešimas, elektriniai paspirtukai, riedžiai  ir geras oras leido  įgyvendinti mažųjų svajonę – pajusti, kuo gyvensime ateityje!  Jaunųjų mokslininkų akademija sudomino daugiau nei 200 šeškiniečių. Festivalyje dalyvavo ir mokyklos 3a ir 3b klasių mokiniai, kurie iš renginio grįžo sužavėti veiklomis.
    Ačiū organizatoriams už puikų renginį. 
Aktyviosios pertraukos
    Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, skatindamas vaikų fizinį aktyvumą, kvietė Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklas prisijungti prie Europos Judumo savaitei paminėti organizuojamų renginių. Šiais metais Judumo savaitė vyko nuo rugsėjo 16 d. iki 22 d. Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla rugsėjo 19 dieną prisidėjo prie iniciatyvos: mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė   Lina Štelmokaitienė organizavo aktyviąs pertraukąs mokiniams.   Buvo smagu mankštintis, žaisti, šokti ir net medituoti.                                                                      Aukite sveiki.
Renginys pirmokams
     Rugsėjo 12 d.  mokyklos pirmų klasių mokiniams buvo pristatyta drausmingo elgesio pertraukų metu sistema, kurios tikslas – kurti saugią aplinką ir santykius mokyklos bendruomenėje. Visi mokinukai buvo paraginti tinkamai laikytis elgesio taisyklių, su jomis supažindinti savo tėvelius ir tokių būdu,, auginti” šypsenų mokyklą.
    Renginį vedė mokyklos socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė ir psichologė Ieva Matulionienė. 
Saugaus eismo pamokėlės pirmokams
     Rugsėjo 5 d. mokykloje vyko Saugaus eismo pamokėlė pirmų klasių mokiniams. Vilniaus 6-ojo policijos komisariato pareigūnė Renata Makūnienė papasakojo moksleiviams kaip saugiai  pereiti  gatvę, kaip taisyklingai dėvėti atšvaitą, kaip tvarkingai laukti žalio šviesoforo signalo. Taip pat mokiniai  atliko įvairias užduotis saugaus eismo tema.  Ačiū pareigūnei už paskaitą, o visiems mokiniams -saugaus kelio.
    Renginį organizavo mokyklos socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė.  
Mokslo metų pradžia
  Rugsėjo 2-osios ryte mokyklos kieme  glaudžiu ratu sustojo mokytojai, mokyklos darbuotojai, mokiniai ir jų tėveliai. Suskambėjęs skambutis paskelbė naujų mokslo metų pradžią. Nuaidėjo Tautiška giesmė, įneštos vėliavos. Gražius palinkėjimus  pasakė mokyklos direktorė Diana Slepakovienė. Šokėjai, sportininkai, dainininkai  visus pasveikino  savo pasirodymais. Skambant dūdmaišio garsams  per padabintas arkas visi suėjo į savo klases. Prasidėjo pirmoji pamoka.
 Prasmingų, kūrybingų ir sėkmingų mokslo metų!
Mokytojų ir mokyklos darbuotojų išvyka
   
 Pasiruošęs naujiesiems mokslo metams, mokyklos mokytojų ir darbuotojų kolektyvas išsiruošė į kelionę:  pasigrožėjo Naisių kaimo įdomybėmis, dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kur pasigamino po odinį pakabuką, lankėsi puodžiaus dirbtuvėje.  Visus maloniai nustebino aplankyto Kryžių kalno didingumas. Čia keliautojai  paliko mokyklos vardu pažymėtą kryžių su prašymu “Dieve, saugok mus”. 
2018-2019 m.m.
Diplomai, padėkos, garbės raštai
Mokytojų talka

     Birželio mėnesį mokyklos mokytojos organizavo aplinkos tvarkymo talką – paruošė vietą būsimai pakylai. Ačiū mokytojoms, kad dirbo nepabūgusios karščio ir sunkaus darbo – juk persodinti didžiulius augalus – nelengva užduotis.        

 Gražios ir prasmingos vasaros atostogaujantiems. Kūrybingos ir darbščios vasaros mokykloje per vasarą dirbantiems žmonėms.  Iki susitikimo prie naujosios pakylos naujaisiais mokslo metais.                     Įdomu, kokių naujovių  mums dar padovanos rugsėjis?

Mokslo metų pabaigos šventė
      Paskutinė mokslo metų diena. Prie mokyklos išsirikiuoja visi mokyklos mokiniai, mokytojai, darbuotojai, mokinių tėveliai. Paskutinį kartą įnešamos valstybinė ir mokyklos vėliavos, atliekamas mokyklos himnas. Renesansinių šokių šokėjai  – ketvirtokai  pademonstruoja įspūdingą kompoziciją, pagerbiami mokyklos vardą garsinantys, puikiai besimokantys vaikai. Visus sužavi ne tik mažųjų šiuolaikinio šokio kolektyvo baltas valsas, bet ir originalios ketvirtokų šokių kompozicijos, dainos. Gėlės, padėkos ir kyla į dangų balti balionai nešdami viltį, svajones. Sėkmės išeinantiems. 
    Visiems – geros vasaros. Atsakingai atlikite direktorės Dianos skirtą namų darbą – baltame lape surinkite visas vasaros spalvas, visus vasaros džiaugsmus ir gerus darbus.
    
Sporto šventė „Šeškiukų olimpiada“
     Birželio 3 d. mokykloje vyko sporto olimpiada. Nuo ryto vaikai žaidė „Dartbolą“ ir išsiaiškino , kurie taikliausiai spardo kamuolį. 
   Olimpiada prasidėjo komandų įžygiavimu į sporto areną skanduojant komandų šūkius. Olimpinę ugnį iškilmingai įnešė mokyklos direktorė Diana Slepakovienė. 
      „Šokių“, „Krepšinio“, „Estafečių“ ir „Šmaikščių užduočių“ zonose vaikai atliko įvairiausias sportines užduotis. 
      Labai greit prabėgo sporto popietė. Padėkos, žaismingi prizai ir pati skaniausia košė laukė visų šventės dalyvių. 
      Smagi buvo šventė. 
„Sukučio“ koncertinė išvyka į Latviją
     Birželio 1-2 dienomis liaudies šokių kolektyvas   „Sukutis“ (jaunesnioji grupė) (vadovė Daiva Bagdonienė) lankėsi Latvijoje. Šokėjai pasivaikščiojo po Rygos senamiestį bei smagiai laiką leido Rygos zoologijos sode ir Tervetės parke – įspūdingame pasakų pasaulyje, kur karaliauja Miško karalius, nykštukai, velniai ir raganos. Kiekvieną dieną vaikai koncertavo parkų lankytojams. Smagi buvo kelionė. 
Gerumo savaitės šventė
     Gegužės 27 d. mokyklos kieme vyko Gerumo savaitės baigiamasis renginys. Vaikai pasidžiaugė pirmokų tėvelių sutvarkyta aplinka, mokyklos direktorė papasakojo, koks bus naujasis mokyklos poilsio kampelis. Bibliotekininkė Auksė padėkojo už vaikų bei jų tėvelių dovanotas knygas. Iš klasėse išaugintų pelargonijų buvo suformuota gėlių piramidė. Vaikai papasakojo, ką pasėjo savo daržuose, kokias gėles augina savo klasėse. Vaikų rankose – iš antrinių žaliavų pagamintos gėlės. Jos keliavo aplink mokyklą per visų mokinių rankas. Vaikai ne tik jomis džiaugėsi, bet ir uostė – kai kurios net kvepėjo…   Dainavo mokyklos choristai ( vadovė Loreta Aleksandravičienė). Renginį vedė mokytoja Laura Gruodienė.
Šokėjų kelionė į Rygą ir Stokholmą
    Gegužės 24-26 dienomis  liaudies šokių kolektyvas „Sukutis“(vyresnioji grupė)(vadovė Daiva Bagdonienė) ir renesansinių šokių kolektyvas „Arcus“ (vadovė Daiva Bagdonienė) su gausia  tėvelių ir mokytojų palyda keliavo į Rygą, kur susipažino su miesto senamiesčiu, lankėsi Rygos Motors muziejuje ir dvi naktis praleido  laive, kuriuo plaukė į Stokholmą. Apžvalginė kelionė po miestą, Vaza muziejus ir žymios rašytojos A.Lindgren pasakų herojų namas – muziejus Junibaken paliko daug neišdildomų įspūdžių. Mažieji šokėjai išbandė ir laivo sceną – suruošė savo paskutinį pasirodymą. 
     Smagi  buvo ketvirtokų kelionė – atsisveikinimas su šokių kolektyvais. 
Šeškinės mikrorajono šventė
    Gegužės 24 d. Šeškinės aikštėje vyko šventė Šeškinės  mikrorajono gyventojams. Tai puiki proga ne tik išgirsti gražiausias dainas, šokius, eiles, bet ir savo gabumus pademonstruoti. Šventėje dalyvavo ir mūsų mokyklos dainininkai iš 3a klasės (muzikos mokytojas dr. E. Velička) bei choras „Garsiukai“ (vadovė L. Aleksandravičienė). 
Sveikiname Radvilų gimnazijos abiturientus
Linkime –balto popieriaus lapo. 
O jame tilps viskas:
laimės cukrus…
sūrios džiaugsmo ašaros…
skaidrus, šaltas protas…
baltos ir šviesios mintys…
speiguoto ryto virpanti tyla…
pūkuoti svajonių debesys.
      Paskutiniojo skambučio proga Radvilų gimnazijos abiturientams baltus linkėjimus  dovanojo mokyklos direktorė Diana Slepakovienė,  Baltą valsą šoko šiuolaikinių šokių kolektyvas „Liuoksiukai” (vadovė Rima Česevičienė).
Pirmokų tėvelių talka
      Mokyklos aplinkos kasmetinis pasikeitimas neįsivaizduojamas be mokyklos pirmokų tėvelių pagalbos. Šiais metais buvo nutarta pakeisti mokyklos gėlyną į poilsio kampelį, kuriame bus ir gėlių, ir takelių, ir akmenų, ir suoliukų. Pirmas darbas – nukasti buvusio gėlyno didžiulį kalną žemių. Net du vakarus  pirmokų tėveliai kasė žemes, jomis užlygino mokyklos teritorijoje visas duobes ir duobutes, rideno akmenis, ravėjo, persodino gėles. Kartu dirbo pirmokų klasių mokytojos ir mokyklos direktorė Diana Slepakovienė. AČIŪ jiems.
      Rekonstrukcijos pradžia padaryta. Per vasarą čia dirbs mokytojai, mokyklos ūkinis personalas ir projekto sumanytoja dailininkė Vilija Kačanauskienė.  Tikėsimės – rezultatas  džiugins visus. 
Akcija „Pertrauka tyloje“
         Balandžio 29 – gegužės 3d. mokykla dalyvavo akcijoje  „Pertrauka tyloje“, skirtoje Tarptautinei triukšmo suvokimo dienai paminėti. Akciją organizavo mokyklos socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė ir psichologė Ieva Matulionienė, vykdė klasių mokytojai. Vaikai diskutavo  apie triukšmo žalą, organizavo tylos žaidimus, tylos pertraukas. 
     Baigiantis akcijai mokyklos jaunieji žurnalistai (vadovė Vita Zakienė) organizavo mokinių apklausą. Jie pakalbino apie 60 mokinių ir sužinojo, kad 50 iš jų žino apie tai, kad mokykloje vyksta tylos akcija, 10 – nieko apie ją negirdėjo. 35 mokiniai pasakė, kad jų klasėje šios savaitės metu per pertraukas tapo tyliau, o vaikai stengėsi kitus sudrausminti, buvo tylesni. 
Į klausimą „Ar patinka būti tyloje?“ tik 6 mokiniai atsakė neigiamai, kiti – pasirinko tylą, nes tada neskauda ausų, galima susikaupti, ramu, galima lengviau susikalbėti su draugu, smagiau žaisti ir pailsėti.
       Linkime tapti tylos draugais ne tik akcijų metu.

Šokėjai pasveikino mamytes
     Gegužės 6 d. mokyklos lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Sukutis“ (jaunesnioji grupė) ir Renesanso šokių kolektyvas „Arcus“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo koncerte „Tau, mama, pačios gražiausios akimirkos“, kuris buvo skirtas mamos dienai paminėti. Koncertas vyko  vaikų ir jaunimo klube „Verdenė“. Organizatoriai – Šeškinės bendruomenių sąjunga. Džiaugiamės, galėję padovanoti visiems smagias akimirkas.
Neuroedukacijos užsiėmimai
      Mokykloje veikia neuroedukacijos užsiėmimai vaikams. Apie būrelio paskirtį pasakoja užsiėmimų vadovė mokytoja Daiva Maminskienė:
     - Visose mokyklose atsiranda vaikų, kurie patiria rimtų bendravimo ir abipusio supratimo sunkumų. Jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikai dar nėra emociškai ir socialiai brandūs. Jiems dažnai reikalinga  pagalba. Neuroedukacijos,  naudojant dailės terapijos metodus paskirtis – padėti vaikams įgyti bazinių, socialiai atsakingai asmenybei būdingų bruožų, sustiprinti socialinius emocinius ir dvasinius gebėjimus, kurie gali padėti valdyti emocinius sunkumus, agresiją, bei sustiprinti mokymosi motyvaciją, skatinti pasitikėjimą savimi, padeda  greičiau suvokti, įsisavinti ir įsisąmoninti didžiulius kiekius informacijos apie gyvenimą. Pavyzdžiui: orumas, tolerancija, ribos, takoskyra tarp gėrio ir blogio. ir t.t.. Neuroedukacijos metodai yra susiję su kiekviename žmoguje glūdinčiu gebėjimu projektuoti savo vidinius konfliktus į vizualines formas. Kai žmogus išreiškia savo vidinį patyrimą atvaizduodamas jį savo piešinyje, jis dažnai įgyja gebėjimą apibūdinti jį žodžiais, o tai leidžia suvokti problemą ir ją spręsti. Teigiamų emocijų piešimas rankomis atveria duris į gerą vaiko savijautą: padeda atrasti pozityvų mąstymą, koreguoja elgesį, sustiprina pasitikėjimą savimi.
       Daugiau informacijos apie neuroedukaciją : https://m.youtube.com/watch?v=a36JKp-Ps-w
Respublikinis 1-4 klasių mokinių, vokalinių ansamblių, chorų, šokių kolektyvų festivalis „Virš vaivorykštės“
     Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla ir Vilniaus Balsių progimnazija trečią kartą organizavo respublikinį 1-4 klasių mokinių, vokalinių ansamblių, chorų, šokių kolektyvų festivalį „Virš vaivorykštės“, kuris vyko balandžio 18 d.  
     Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose susirinko apie 400 muzikalių vaikų bei jų vadovų. Festivalyje skambėjo kompozitorės, rašytojos, pedagogės Neringos Lapinskienės kūriniai.
     Festivalį atidarė ir  savo originaliu pasirodymu visus sužavėjo mūsų mokyklos renesansinių šokių kolektyvas „Arcus“ (vadovė Daiva Bagdonienė). 
      Scenoje šoko, dainavo 20 kolektyvų iš visos Lietuvos. Ir visa tai jie darė  „dėl JOS DIDENYBĖS MUZIKOS“ – taip pasirodymus  su džiaugsmu įvertino kompozitorė. 

                                                       
         Kompozitorei Neringai linkime  kūrybingos vasaros – juk reikės tesėti pažadą – surengti dar bent tris festivalius, kad dar daugiau dainą ir šokį mylinčių vaikų galėtų pakilti virš vaivorykštės…
Socialinė akcija „NenurašykOPalaik“
     
      Kovo 21 d. 1a ir 1d klasių mokiniai bei mokytojos prisidėjo prie socialinės akcijos „NenurašykOPalaik“, kurios metu mūvėdami skirtingų spalvų kojines išreiškė palaikymą ir toleranciją žmonėms  su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, kurį nulemia tik viena chromosoma. 
       Ačiū visiems prisijungusiems prie šios akcijos. 
                        Mokytojos Laura Gruodienė ir Zina Gineikienė


Draugystės žaidynės
      Kovo 20 d. mūsų mokyklos 3-ių klasių mokinių komanda dalyvavo Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos renginyje „Draugystės žaidynės“. Renginys skirtas „Vaikų linijos“ inicijuotai akcijai „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ“ paminėti. 
    Nuotaikingai varžėsi Šviesos pradinės, Žygimanto Augusto pagrindinės ir Šeškinės pradinės mokyklų komandos. Linksmai ir atsakingai bėgome estafetes „Draugystės lazdelė“, „Greitas ir gudrus“, sprendėme testą „Patyčioms sakome NE“. Renginį vainikavo apdovanojimai ir bendras dalyvių šokis. Džiaugiamės   iškovota  I vieta.      
          Dėkojame Žygimanto Augusto mokyklai už gražų renginį ir nuoširdų bendradarbiavimą.   
    Vaikus ruošė mokyklos socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė ir mokyklos psichologė Ieva Matulionienė.
Būsimųjų pirmokų šventė
     Kovo 15 d. mokykla pakvietė   būsimus pirmokus į  nuotaikingą  šventę    „Ieškome lobių“.   Jie keliavo po  salas, kur žaidė, vaidino, grojo, skaičiavo ir  ieškojo lobio. Ar rado? Kas ieško, tas randa. Kokį? Vaikams  tai -  auksiniai pinigėliai, jų tėveliams tai -  mokykla.
     Mokykloje šeimininkavę piratai tikrai  Jums dar neatidavė visų lobių. Grįžkite rugsėjį nusiteikę rimtesniems ieškojimams. 
Kaziuko mugė
     Nors ir pavėlavusi, bet Kaziuko mugė atkeliavo ir į mūsų mokyklą. Sumanūs prekiautojai, nekantrūs pirkėjai kovo 15 d. sugužėjo į  salę, laikinai pavirtusią prekybos centru. Nosį kuteno pyragų, vaflių kvapas, akį džiugino sumanių vaikų ir jų tėvelių sukurti rankdarbiai. Net akordeonistas  dosnių klausytojų sulaukė…  Pirmokų mokytojos, mugės organizatorės, tikrai turėjo ką apdovanoti keramikų sukurtais riestaininiais medaliais. Smagu buvo mugėje.
     Prekiautojai už galimybę prekiauti mokėjo 50 centų mokestį. Už surinktus pinigus bus perkamos gėlės mokyklos gėlynams. 
    
Respublikinis šokių festivalis „Nupinsim šokių pynę“
          Kovo 15 d. mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Sukutis“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo Respublikiniame šokių festivalyje  „Nupinsim šokių pynę“, kuris vyko Vilniaus Simono Daukanto progimnazijoje.  
               Festivalyje   dalyvavo dešimt kolektyvų iš visos Lietuvos, kurie festivalio pabaigoje draugiškai scenoje šoko bendrą šokį.  
Jaunųjų stebėtojų konferencija „Ką kalba medžiai“
     Kovo 14 d. mokykloje vyko jaunųjų medžių stebėtojų konferencija „Ką kalba medžiai“. Klasių mokiniai pristatė savo stebėjimus, kuriuos atliko globodami savo klasės medį mokyklos kieme. Net 14 rūšių medžių galima rasti mokyklos kieme. Vaikai medžius bei jų dalis matavo, atliko tyrimus,  piešė, iš medžių sėklų kūrė darbelius, net medžius išaugino iš sėklų. Ir apie visą tai papasakojo. 
         Renginyje dalyvavo ir mokyklos jaunieji žurnalistai (vadovė Vita Zakienė). Jie skaitė savo sukurtas miniatiūras apie mokyklos medžius.
       Visi konferencijos dalyviai buvo įvertinti dailininkės Vilijos Kačanauskienės sukurtomis padėkomis. Tačiau didžiausia mažojo mokslininko dovana – įgytos žinios apie savo artimiausius kaimynus – medžius. 
        Konferenciją organizavo direktorės pavaduotoja Zita Kuzmienė ir mokytoja Vita Zakienė.
Šokių festivalis „Šypsenų vaivorykštė — 2019“
     
    Kovo 9 d.  mokyklos šiuolaikinio šokio kolektyvas  „Liuoksiukai“ (vadovė Rima Česevičienė) nuliuoksėjo į šokių festivalį „Šypsenų vaivorykštė — 2019“, kuriame dalyvavo 35 kolektyvai iš visos Lietuvos. „Liuoksiukai“ buvo apdovanoti už originaliausią šokį.
    Sveikiname mažuosius šokėjus su puikiu debiutu. 

Respublikinis šokių festivalis „Gintarėliai Lietuvai 2019“
       Festivalis buvo skirtas Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo metinėms bei šios mokyklos  liaudiškų šokių grupės  „Gintarėliai “ 5 metų veiklai paminėti.  Šokio šventėje  dalyvavo septyni kolektyvai iš Vilniaus, Gargždų, Baisogalos, Panevėžio. 
     Mūsų mažieji šokėjai darniai šoko ne tik festivalio metu bet ir smagiai linksminosi po renginio vykusioje diskotekoje. Smagi buvo šventė. 
     Renginį stebėjo bei šokėjus kalbino ir mokyklos jaunieji žurnalistai Laura, Liepa ir Grėtė.
     Kovo 8 d. mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Sukutis“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo Respublikiniame šokių festivalyje  „Gintarėliai Lietuvai 2019“, kuris vyko Panevėžio rajono Ramygalos  gimnazijoje.   
Švenčiame Kovo 11-ąją
    AR PAŽĮSTAME SAVO TĖVYNĘ, MIESTĄ? …JAUSDAMI BENDRUMĄ, BUVIMĄ KARTU… Taip ir darysime. Sužinojome apie šventinius renginius Vilniuje. Dalyvausime juose, nes būtent čia, kaip niekur kitur, pajuntamas bendrumo, buvimo viena tauta, pasididžiavimo savo valstybe jausmas.    
       KAIP  MYLIME SAVO TĖVYNĘ LIETUVĄ? …ELGDAMIESI DORAI IR GERANORIŠKAI… Taip ir mylėsime. Būsime aktyvūs piliečiai, geri mokiniai, atidūs ir geranoriški artimiesiems ir nepažįstamiems žmonėms. Meilės gėlės kraus žiedus augs ir vešės nuoširdžiai atliktose „Tautinėje giesmėje“ ir „Vardų dainoje“.                                                                LIETUVA – TAI AŠ IR TU, 
                                                          LIETUVA – TAI MES VISI KARTU. 
                                                          JEI GĖLES AUGINSIME ŠIRDY – LIETUVA,
                                                          LIETUVA BUS LABAI GRAŽI!         
       Renginį organizavo ir vedė muzikos mokytoja metodininkė Vaiva Karklelienė
     KAIP KURIAME LAISVĘ? …DARYDAMI GERUS DARBUS… Taip ir darėme. Kovo 8 d. mokyklos salėje vyko renginys, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Mokiniai, mokytojai, mokinių tėveliai džiaugėsi skambiomis dainomis, meistriškai skaitomais eilėraščių posmais. Dainavo mokyklos choras „Garsiukai“ (vadovė mokytoja Loreta Aleksandravičienė), eiles skaitė  pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso ,,Žodžiai iš vaiko širdies“ nugalėtojai.
Liaudies šokių kolektyvo „Sukutis “ veiklos įvertinimas
      Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus Romualdo Kondroto 2019 m. kovo 5 d. įsakymu Nr. VĮ-28 Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos liaudies šokių kolektyvui „Sukutis“ (vadovė Daiva Bagdonienė) suteikta II meninio pajėgumo kategorija. 
      Sveikiname. 
Užgavėnės
    Blynai, velniai, raganos ir kitokie persirengėliai sugužėjo į mokyklos kiemą Morės deginti – žiemos iš kiemo varyti. O ir tos žiemos -  tik liekanos, kurios virto  slidžiu ledu ir šlapiu purvu. Gerai, kad bent stadijonas persirengėlius svetingai priėmė. Čia jie šoko ir dainavo drauge su ketvirtokais bei jų mokytojais Eirimu Velička ir Dangira Petkevičiene. Vėjas ne tik dainų žodžius iš kiemo nešė, bet ir  degančius Morės draiskalus su visomis žiemos negerovėmis…
      Morę sudeginom, išeinančią žiemą pagąsdinome, blynų prisivalgėm… Sotūs ir laimingi  lauksim pavasario. 
„Jaunojo tyrėjo nuotykiai STEM šalyje“
 Vasario 25 d. ,,Saulės“ privačioje gimnazijoje vyko renginys ,,Jaunojo tyrėjo nuotykiai STEM šalyje“ Vilniaus miesto antrų klasių mokiniams. Šiame renginyje dalyvavo ir mokyklos du antrokai – Laurynas Budzevičus (2a) ir Reigardas Grigaitis (2b) bei mokytoja Vita Zakienė. Renginio metu vyko praktiniai užsiėmimai, naudojant LaQ konstruktorių, Lego educationWEDO 2.0 konstruktorių, elektronikos konstruktorius ,,Snap circuits“, ,,littleBits“ ir kt. Mokiniai atliko įvairias užduotis ir džiaugėsi įdomia, ugdančia bei svetinga aplinka. Ačiū kaimynams už įdomų renginį. 
„Šeškinės padėkos vakaras“
   


    Vasario 20 d. vyko Šeškinės mikrorajono  bendruomenės renginys „Šeškinės padėkos vakaras“. Renginio metu vyko koncertinė programa bei buvo apdovanoti  aktyviausi šeškiniečiai. Mūsų mokyklos bendruomenė įvertinta padėkos ženklu už Šeškinės mikrorajono puoselėjimą.
Su švente!
       Nors aš mažas, bet žinau, kad tėvynę reik mylėt,  
ir užaugęs pasistengsiu kiek galėsiu jai padėt.
Tik palaukit, tuoj užaugsiu, mokytis pradėsiu.
                                                  Savo kraštą, savo žmones dar labiau mylėsiu.            
                                                                    (V.Griciūtė) 
SVEIKINAME SU VASARIO 16-ąja !               
„Mums brangūs Lietuvos žmonės“
  Vasario 15 d. mokykloje vyko trečių klasių mokinių renginys, skirtas vasario 16 d. – valstybės atkūrimo 101-ųjų metinių progai pažymėti. Šio renginio metu trečiokai pristatė savo paruoštus reportažus arba interviu „Mums brangūs Lietuvos žmonės“. Jie pasakojo apie partizanus, tremtinius, Lietuvos teisuolius, kitus savo artimos aplinkos žmones. Renginys buvo įdomus, prasmingas savo istorine verte. Mokiniams labai patiko.

                                                                             Mokytojos Roma Stacevič, Rimtė Urbaitė, Laimutė Gailienė
Nominacija mokyklai
   
   Sausio 24 d. Vilniaus m. savivaldybės tarybų salėje Vytauto Didžiojo universiteto švietimo akademijos Profesinio tobulėjimo institutas organizavo renginį „Tobulėjimas 360⁰ – Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos pristatymas“.
    Norime pasidžiaugti, kad mūsų mokyklai įteikta nominacija „Aktyviausiai besitobulinanti mokykla“.
      Didžiuojamės!
Skaitovų konkurso I-asis etapas
PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSO,,ŽODŽIAI IŠ VAIKO ŠIRDIES“
I-o etapo nugalėtojai:

Eimantas Ubartas  (1a) 
Gertė Pabrėžaitė  (2c) 
Milda Juodagalvytė (3a)
Eivilė Miceikaitė  (4a)
 Labiausiai komisijos narius sužavėjo ir į antrą etapą pateko: Gertė Pabrėžaitė   ir Eivilė Miceikaitė. Sėkmės II-ame etape.

      Skaitovų konkursą organizavo mokytoja Dangira Petkevičienė.                 
Susipažinkime – mokyklos keramikė
    Sukdamiesi mokyklos darbų karuselėje retai susimąstome – o kokie žmonės dirba mokykloje? Esama tikrai talentingų, kūrybingų pedagogų.  Kaip smagu, kad žurnalistai pakalbino mokyklos keramikę Viktoriją Bitinaitę-Stankevičienę. Paskaitykite ir daugiau sužinosite apie šį  mūsų vaikus mokantį ir mokyklą savo darbais puošiantį menininką. 

http://valstietis.lt/antra-kategorija/zoliareges-kuryboje-dera-baltiski-ir-krikscioniski-simboliai/
Dailės būrelio nykštukų paroda
      
    Gruodžio mėnesį mokyklos dailės būrelio nariai bei jų vadovė dailininkė Vilija Kačanauskienė dalyvavo kūrybinių darbų parodoje „Nykštukų dirbtuvės“. Vaikai sukūrė nykštukus, kuriuos dailininkė apgyvendino baltoje pilyje.
      Gražus darbelis įvertintas padėka. 
Sausio 13-osios paminėjimas
    Sausio 11 d. pirmoji pamoka buvo skirta  Sausio 13-osios aukoms pagerbti. Mokyklos bendruomenė prisijungė prie kasmet organizuojamos pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ – dešimčiai minučių buvo užgesinta šviesa,  languose sužibo vienybės žvakutės žuvusiesiems už Lietuvos laisvę.  Mokiniai, padedami mokytojų, prisiminė, kas vyko 1991 metais, klausėsi patriotinių dainų.
    Iniciatyvos simbolis – žvakė, reiškianti gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę sujungė mus su tais, kuriems buvo, yra ir bus svarbi  Tėvynės Lietuvos laisvė.  
Kviečia skaityklėlė
  Mokyklos koridoriuje prie aktų salės įkurtas kampelis mažiesiems skaitytojams. Čia įrengta knygų lentynėlė ir pastatyti keturi sėdmaišiai. 
 Labai džiaugsimės, jei  ateisite paskaityti. O gal padovanosite savo knygutę? Bus smagu ją skaityti.
    Mokyklos bibliotekoje skaitytojų patogumui taip pat padėti du nauji sėdmaišiai. 
     Smagių skaitinių!

Laukia naujos lesyklėlės
     
              Kieme žvarbu ir šalta…
              Ypač šalta mažiesiems paukšteliams.
     Mokyklos ramiame Paukščių kampelyje  dailininkė Vilija Kačanauskienė visą rudenį ruošė keturias lesyklas paukšteliams. Į jas įdėta daug natūralaus maisto – kankorėžių, iš kurių paukšteliai turėtų išsirinkti sėklytes. Už šias vaišes paukščiai dėkoja  2b klasės mokiniams ir jų tėveliams. 
              O gal ir Jūs  galite kuo nors pavaišinti paukštelius? Lesyklėlės paruoštos. Paukšteliai tikrai apsidžiaugs Jūsų dovanomis.  
Mokytojų išvyka į Aukštaitiją
     Kalėdinių atostogų metu mokyklos mokytojai bei darbuotojai keliavo po Aukštaitiją. Pirmiausia aplankė Rokiškį, kur įsikūrusi  Kalėdų senelio rezidenciją. Senelio rūmuose nerado – jam pats darbymetis. Mokytojai susipažino su labai gražiu 2019 metų Lietuvos kultūros sostine tapusiu  miestu. Rokiškio dvare įsikūręs muziejus nustebino savo ekspozicijomis – nuo Kalėdinių eglučių parodos iki prabangių rūbų bei įdomios tautodailininko L.Šepkos darbų parodos. Keliautojai  apžiūrėjo  išskirtinę  medinę Kalėdinę eglutę, prakartėlių parodą,  susipažino su  sūrių įvairove bei lankėsi didingoje šv. Mato bažnyčioje. Antrasis sustojimas – Biržų pilyje. O visas karstinių įgriuvų grožis atsivėrė nuo Kirkilų apžvalgos bokšto, primenančio grimztančią valtį. 
   Apie smagią kelionę po  Aukštaitijos miestus mokytojai tikrai papasakos ir savo mokiniams. 
Advento ramybėje pabūkime drauge
     Baigiantis adventui mokyklos mokytojai ir darbuotojai susėdo prie bendro stalo. Į  šventinę popietę juos sukvietė bibliotekininkė Auksė Poškevičienė, mokytojai Dangira Petkevičienė ir dr. Eirimas Veliča bei  4a kl.mokiniai.  Ketvirtokai  griežė smuiku, dainavo adventines, kalėdines dainas, deklamavo eilėraščius. Mokytojai kartu giedojo ir skanavo mokyklos valgyklos darbuotojų keptų kūčiukų bei kisieliaus. 
    Ačiū už šiltą  ir jaukią popietę.
     
Festivalis „Advento tyloje“
   Gruodžio 13 d. Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla   Švč.  Mergelės  Marijos  Nekalto prasidėjimo bažnyčioje jau penktą kartą organizavo šalies 1-4  klasių  mokinių  vokalinių  ansamblių,  chorų  festivalį „Advento tyloje“. Festivalyje dalyvavo net 21 kolektyvas. Šventę vainikavo  finalinė daina, kurią atliko visą bažnyčią užpildę choristai, vadovai, svečiai.
     Dėkojame šventės organizatoriams, ypač mokytojai Rūtai Narčytei ir klebonui Vytautui Rapaliui.   Visi atsisveikinome iki kitų metų.
Konferencija „Kuo didžiuojasi mano mokykla“
     
 Gruodžio 12 d. 2b klasės mokinės Juna Kuklieriūtė, Julija Gončarenko bei jų mokytoja Vita Zakienė dalyvavo  Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos  organizuojamoje respublikinėje konferencijoje  „Kuo didžiuojasi mano mokykla? Atrask, pamatyk, tyrinėk, sužinok“. Jie skaitė pranešimą „Paukščių globa žiemą“ apie praeitais metais klasėje atlikus paukščių stebėjimo darbus. Buvo ir iš ko pasimokyti  – sužinojome, kaip užsiauginti bulves kibire, atlikti bandymus su vandeniu, ledu, šviesa, oru, susikurti suktuką ar mokytis gamtoje.     
   Ačiū už įdomų ir naudingą renginį jo organizatoriams. 
Edukacinės pamokos ,,Pažintis su neregio pasauliu“
    Gruodžio 4 d. mokykloje lankėsi ir edukacines pamokas ,,Pažintis su neregio pasauliu“ pravedė  Indrė Gaskaitė, pasakų vaikams kūrėja. Žmonės su regos negale yra tokie pat kaip visi – mylintys ir trokštantys būti mylimi, pilni vilčių ir svajonių.  Vaikai susipažino su  Brailio raštu (mokiniams  iš šio rašto skaitė savo kurtas pasakas),  Brailio rašto mašinėle, kalbančiu spalvų detektoriumi, baltąja lazdele,  monetų ir banknotų matuokliu, Brailio rašto knygomis (net paveikslėliais!). Įdomu buvo klausytis tokio nuoširdaus, drąsaus, linksmo žmogaus. Vaikams patiko ir autorės skaitomos pasakos.  Sunku patikėti, kad nematantis žmogus gali tiek daug įveikti ir nuveikti. 
„Garsiukai“ – festivalyje „Skambėk, dainele“
       Lapkričio 30 d. mokyklos berniukų ansamblis „Garsiukai“ (vadovė Loreta Aleksandravičienė) sėkmingai pasirodė respublikiniame berniukų chorų, vokalinių ansamblių ir solistų festivalyje „Skambėk, dainele“.  Sveikiname mažuosius dainininkus: Benediktą Jankauską (1a), Tadą Gribauską (1b) ir Eriką  Černiaką (2b). Festivalis vyko Vilniaus Šv.Kristoforo progimnazijoje.
Respublikinis šokių festivalis „Ei, šokėjau, sukis vėju“
     Lapkričio 30 d. mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Sukutis“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo Respublikiniame šokių festivalyje  „Ei, šokėjau, sukis vėju“, kuris vyko Riešės gimnazijoje.
    Vilniaus rajono Riešės gimnazijos tautinių šokių kolektyvo „Sukūrėlis“ 5 metų veiklos paminėjime dalyvavo  penki kolektyvai iš Šiaulių, Marijampolės, Vilniaus lietuvių namų ir mūsų mažieji šokėjai. 
    Šventės dalyviai grįžo į namus su saldžiomis dovanomis, pasidabinę  festivalio medaliais bei kupini gerų įspūdžių.
  
A.spektro mokyklų tinklas
   Ugdymo plėtotės centras, vykdydamas elgesio ir emocijų turinčių vaikų integracijos priemones, lapkričio 28-29 d. organizavo seminarą „A.spektro mokyklų tinkas: naujos ugdymo galimybės vaikams“. Į seminarą buvo pakviesti 52-jų mokyklų atstovai iš Lietuvos. Šios mokyklos sudarys a.spektro mokyklų tinklą. Džiaugiamės, kad mūsų mokykla taip pat atrinkta prisidėti prie minėto tinklo kūrimo.         
    Nuotraukoje mokyklos direktorė D. Slepakovienė ir mokytoja D. Maminskienė su Shahar Bar Yehuda, ALUT (The Israeli Society for autistic children) asociacijos direktoriumi ugdymo reikalams, kuris pasidalino Izraelio ir Lietuvos bendradarbiavimo įžvalgomis diegiant inovatyvius ugdymo metodus. 
Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos 20-metis
    Lapkričio 28 d. mokyklos Renesanso šokių kolektyvas „ARCUS“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo Vilniaus Žygimanto Augusto  pagrindinės mokyklos 20-mečio šventės renginyje. Džiaugiamės ir sveikiname savo kaimynus, švenčiančius gražų jubiliejų.
Kaimynų dovana pirmokams
   

    Lapkričio 27 d. Vilniaus l/d „Varpelis“ „Nykštukų“ grupės mažieji artistai mūsų mokyklos scenoje rodė muzikinį spektaklį „Linksmasis muzikantas“. 
     Vaidinimą žiūrėjo  pirmų klasių mokiniai.
     Ačiū mažiesiems artistams. 
Trečiokai parodoje „Mokykla 2018“
    Švietimo bendruomenei skirta paroda „Mokykla 2018“ -  svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys. Parodoje gyvai ir interaktyviai pristatomos ugdymo(si) metodikos, paslaugos švietimui, demonstruojamos naujausios mokymo(si) priemonės ir technologijos, aptariami mokyklose realiai veikiantys pavyzdžiai bei sėkmės istorijos.
     Lapkričio 23 d. mokyklos 3a klasės mokiniai Vakarė, Ūla, Deividas, Ugnius ir Evelina (mokytoja Roma Stacevič)  dalyvavo  smagioje kūno kultūros pamokoje. Tarptautinio pripažinimo sulaukusio Kūno kultūros vadovėlio komplekto 2 klasei autoriai pasidalino patirtimi kaip vaikams padėti suvokti kaip ir kodėl atliekami įvairūs pratimai, supažindinti juos su skirtingomis sporto šakomis, parodyti, kad kiekviena kūno kultūros pamoka gali būti vis kitokia, įdomesnė veikla, lavinanti ir kūną, ir mąstymą, o svarbiausia – formuojanti sveiko gyvenimo įpročius. Mažieji mūsų sportininkai noriai dalyvavo šioje pamokoje ir smagiai atliko visas užduotis. 
3b klasės studijos Kazimiero Simonavičiaus universitete
     Lapkričio 23 d. 3b klasės mokiniai antrą kartą vyko į Kazimiero Simonavičiaus universtetą studijuoti. Dalyvavo paskaitose  „Ateities profesijos. Paklausiausios Lietuvos profesijos“,  „Karjeros planavimas“, „Kompetencijų karjerai ugdymas“. Paskaitas skaitė KSU absolventas Olegas Beriozovas – Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyriaus pirmininkas, kitos dėstytojos. Vaikai bendravo su dėstytojais, žiūrėjo filmuotą medžiagą, atliko įvairias užduotis. Pertraukų tarp paskaitų metu ilsėjosi kartu su kitais studentais.
     Mokiniams patiko studijuoti. Nekantriai lauksime trečios studijų sesijos.
                                                                                                                  3b klasės mokytoja Rimtė Urbaitė
„SUKUTIS“ konkurse – festivalyje „BALTIC AMBER Suwalki 2018“
     Lapkričio 17 d. mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „SUKUTIS“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo šokių konkurse – festivalyje „BALTIC AMBER Suwalki 2018“. Festivalis vyko Suvalkų Sporto ir kultūros centre, Lenkijoje. 
    Šokėjai džiaugėsi kelione, konkursu, o ypač   I ir II vietų nominacijomis, medaliais, diplomais.
Viktorina „Esu tolerantiškas“ vilniečiams
     Lapkričio 15 d.  mokykloje  Vilniaus miesto 3-4 klasių mokiniai, lankantys etikos pamokas, dalyvavo viktorinoje „Esu tolerantiškas“, skirtoje Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Į renginį atvyko šešios komandos iš  Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos, Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos, Vilniaus sav. Grigiškių pradinės mokyklos, Vilniaus Baltupių progimnazijos, Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos bei šeimininkai – 4c klasės mokiniai.  
      Šventės dalyviai prisistatė, atsakinėjo į klausimus, vaidino, piešė, atliko įvairias užduotis, vaišinosi, klausėsi pop choro „Garsiukai“ (vadovė Loreta Aleksandravičienė) atliekamos dainos „Nupiešiu Lietuvą“ ir drauge dainavo. Komandų nariai savo užduotis vertino emocijų juostelėmis, kuriomis dabino keramikos būrelio (vadovė Viktorija Bitinaitė-Stankevičienė) meistrelių sukurtus bei dailininkės Vilijos Kačanauskienės  pakabukais papuoštus raktus.
         Renginį organizavo mokyklos etikos mokytojos Diana Slepakovienė, Rima Erdogan, direktorės pavaduotoja Rasa Džiavečkienė,  mokytojos Jūratė Mocartienė ir Vita Zakienė. Renginį vedė mokytoja Jūratė Mocartienė ir komandų pagalbininkai – jaunieji žurnalistai, vadovaujami mokytojos Vitos Zakienės.    
Renginiai, skirti Tolerancijos dienai paminėti
     Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti  kasmet  inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje.
      Mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai aktyviai prisijungė prie šios iniciatyvos. Kiekvienas mokinys paruošė po raktą – šių metų Tolerancijos dienos simbolį. Raktų paroda vyksta mokyklos koridoriuje. 
    
      Lapkričio 12 d. trečių klasių mokinių, lankančių etikos pamokas, komandos susirinko į viktoriną, skirtą Tolerancijos dienai paminėti. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, vaidino, dainavo, piešė bei vertino savo veiklą spalvingais kaspinėliais, kurie papuošė simbolinį Tolerancijos raktą. Juo atrakino savo širdelėse gyvenančius  pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą.
       Renginį organizavo etikos mokytojos Diana Slepakovienė, Rima Erdogan, direktorės pavaduotoja Rasa Džiavečkienė,  mokytoja Jūratė Mocartienė bei mokyklos jaunieji žurnalistai ir jų vadovė Vita Zakienė. 
Dovana
      Ruduo dovanojo mums pačias gražiausias spalvas  ir pirmąsias šių mokslo metų atostogas, į kurias mus išlydėjo buvusios pedagogės Elenos Jonikienės dovanoti moliūgai. Kiekviena klasė gavo  po senjorės išaugintą moliūgą, jį pavertė žibintu bei papuošė mokyklos įėjimą. Tegu jie šildo paskutinius gėlių žiedus ir laukia mūsų sugrįžtant.  Ačiū už dovaną.  
Pagyvenusių žmonių dienos paminėjimas
    Spalio 18 d. Renesanso šokių kolektyvas „ARCUS“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo Senjorų dienos centre „Atgaiva“ vykusiame renginyje, skirtame Pagyvenusių žmonių dienos paminėjimui. Šokėjai ne tik koncertavo senjorams, bet ir kartu su Šeškinės seniūnu sodino ąžuoliuką. 
3b klasės mokiniai – tarptautinio vaikų universiteto ,,Alfa” studentai
        Vilniaus Kazimiero Simonavičiaus Universitetas 2018 metais  įsteigė Tarptautinį vaikų universitetą ,,Alfa”. Vaikų universiteto tikslas – skatinti vaikus domėtis mokslu, ugdyti kritinį mastymą, demokratišką požiūrį į pasaulėžiūrą, įsitikinimų ir gyvenimo būdo įvairovę. Pamokas – paskaitas veda Universiteto profesoriai, docentai, talentingi studentai. 
     Džiugu, kad mūsų mokyklos 3b klasės mokiniai tapo tarptautinio vaikų universiteto ,,Alfa” studentais. Spalio 10 dieną mokiniai vyko į kalbų sesiją. Pirma paskaita – prancūzų kalbos, antra- lietuvių kalbos, trečia – anglų kalbos. Mokiniai sužinojo apie Prancūziją, mokėsi prancūziškai pasisveikinti, skaičiuoti, prisistatyti. Lietuvių kalbos paskaitos metu mokiniai mokėsi palyginimų. Anglų kalbos paskaitos metu vaikai sužinojo apie Didžiają Britaniją, jos įžymybes, žiūrėjo filmukus, rašė testą.    
      Mokiniams studijuoti labai patiko. Nekantriai lauksime kitų užsiėmimų.
3b klasės mokytoja Rimtė Urbaitė