Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla
Skelbiame priimtų / nepriimtų mokinių sąrašus
      Birželio 9 d. Mokinių priėmimo komisijos sprendimu elektroninėje prašymų  sistemoje buvo
 išsiųsti kvietimai mokytis Vilniaus Šeškinės pradinėje mokykloje 1-4 klasėse nuo 2021 m. rugsėjo 1 d.
       Kvietimus gavusių vaikų tėvelius kviečiame prisijungti prie elektroninės prašymų sistemos ir     birželio 10-14 d. patvirtinti kvietimus mokytis. 
Ugdymo plano pakeitimai
 - Ugdymo procesas baigiasi 2021 m. birželio 16 d. 
 - 2020-2021 m. m. II-asis pusmetis nuo 2021-01-18 iki 2021-06-16.
 - Mokinių žiemos (Kalėdų) atostogos nuo 2020 m. gruodžio 14 d. iki 2021 m. sausio 3 d.
 - Mokinių vasaros atostogos nuo 2021 m. birželio 17 d. iki 2021 m. rugpjūčio 31 d. 
UGDYMO ORGANIZAVIMAS NUO 2021 M. KOVO 22 DIENOS
1.     Tėvai griežtai neįleidžiami į mokyklos teritoriją. 
2.     Mokytojų padėjėjai kieme prie vartų pasitinka mokinius, kuriems reikalinga papildoma pagalba ar priežiūra ir palydi į klasę. 
3.     Visi mokyklos darbuotojai, pedagogai ir mokiniai į ugdymo įstaigą patenka tik per zonai priskirtą įėjimą. 
4.     Pajutus peršalimo ar ūmius viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomus darbuotojai, pedagogai ir mokiniai turi likti namuose ir skambinti savo šeimos gydytojui ar karštąja linija tel. 1808. 
5.     Rekomenduojame mokiniams dėvėti kaukes nuolat (ypač 3-4 klasių mokiniams). 
Detalesnė informacija išsiųsta e.dienynu.
Administracija
Mokslo metų pabaiga
     Kaip greitai prabėgo mokslo metai! Paskutinė mokslo metų diena. Ji truputį keista – mokyklos kieme tik keletas mokytojų, dvi ketvirtokų klasės (trečioji – karantine)  ir  renginį iš labai toli stebintys tėveliai…  Skamba padėkų žodžiai, dainuojamos dainos, šoka ketvirtokai… Ir kyla į dangų balionai nešdami mokyklą paliekančių ketvirtokų svajones… Gero  skrydžio!
  Trumpam pamiršime mokyklinius suolus, vadovėlius, giliai įkvėpsime vasara kvepiančio oro ir leisime sau ilsėtis, keliauti, džiaugtis visais vasaros malonumais. 
     Gražios ir saugios vasaros!
Vasaros stovykla
     Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla kviečia vaikus nuotaikingai ir turiningai leisti laiką stovykloje
 „Aktyviai, draugiškai, sveikai“!
Prisegti failai
Su TĖČIŲ diena!
Sveikiname vasarą!
Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Sukutis“ linki visiems gražios vasaros
Sveikiname su Tarptautine vaikų gynimo diena
    Mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Sukutis“ (vadovė Daiva Bagdonienė) sveikina visus Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga ir linki saulėtų, spalvingų, įdomių ir žaismingų vaikystės dienų.
Gegužė – mėnuo be smurto
       Gegužės mėnuo – mėnuo be smurto prieš vaikus. Mokyklos psichologė Živilė ir socialinė pedagogė Daiva paruošė  medžiagą klasės valandėlei apie asmeninę erdvę. Tikslas, kad vaikai žinotų savo asmeninės erdvės ribas ir laiku pastebėtų, kai jų asmeninė erdvė yra pažeidžiama.  Tada didesnė tikimybė, jog vaikai laiku kreipsis pagalbos ir bus užkirstas kelias smurtui prieš vaikus.
      Vaikai skaitė  istoriją apie tulpes ir jų asmeninę erdvę, aptarė istoriją, diskutavo apie asmeninę erdvę bei gamino  tulpes. Ant tulpės žiedo vaikai rašė palinkėjimus, padrąsinimus ar palaikymo žodžius vaikams, kurių asmeninė erdvė dažnai pažeidžiama. Gėlės „pražydo“ mokyklos aplinkoje, primindamos, kad asmeninė erdvė – tai artimiausia fizinė erdvė supanti kiekvieną žmogų. Kiekvienas kėsinimasis įsibrauti į šią erdvę yra gąsdinantis ir nemalonus.
      Leiskime savo vaikams augti. 
Pasiruošimas į penktą klasę
      Mokyklos psichologė Živilė Paulauskaitė ir socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė diskutavo su 4-ų klasių mokiniais apie pasiruošimą į 5-ą klasę ir jų laukiančias permainas. Mokiniai buvo supažindinti su pokyčiais, būdingais paauglystėje ir gavo patarimų,  kaip sau padėti šiuo laikotarpiu. Ketvirtokai grupėse diskutavo, kaip reiktų elgtis, iškilus tam tikroms problemoms, nerimaujant. Mokiniams įteikti lankstinukai „5-a klasė – permainų metas“ padės atrasti atsakymus į daugelį  klausimų. 
      Ketvirtokai rašė laiškus būsimiems  pirmokams, papasakojo jiems apie mokyklą, padrąsino. 
       Sėkmės jums , ketvirtokai!
Atgyja mokyklos daržas
    Mokyklos daržas atgimsta įgavęs naujas formas. Trikampėse lysvėse jau pasodintos bulvės, vaistažoliniai augalai pasėtos morkos, burokėliai, salotos. Prie atramų ūsus leidžia pupelės. 
Bus puikus derlius!
Pagalba sau
   Žmonės patiria įvairiausius jausmus. Ši dvikasė mergaitė visiems primena, kad mes galime būti ne tik linksmi, patenkinti ir laimingi, bet ir išsigandę, nusivylę, nerimastingi, liūdni, pikti ar net įtūžę. Kaip padėti sau suprasti savo jausmus mums pataria muilo burbulai: „Pagalba sau“ .
                                                      Parengė: socialinė pedagogė Agnė, psichologė Živilė ir 1b klasės vaikai
Tarptautinė šokio diena
      Balandžio29 d. mokyklos ketvirtų klasių  mokiniai ir mokytojos minėdami tarptautinę šokio dieną sveikino mokyklos bendruomenę gražiu šokiu, šypsenomis, puikia nuotaika, o visoms  mamoms su artėjančia mamos diena  siuntė gražiausius linkėjimus. 
     Kurkime šventę sau ir kitiems. 
                                                                                                               Šokio mokytoja Daiva Bagdonienė
Su mamyčių diena!
       Pirmokų žodžiai ir piešiniai tegu pasiekia visų mamyčių širdis! 
Su Motinos diena, brangios mamytės!
Tarptautinė šokio diena
      

      Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ kvietimu  Šeškinės pradinė mokykla tęsia gražią tradiciją ir  jungiasi prie iniciatyvos paminėti TARPTAUTINĘ ŠOKIO DIENĄ „NESUSTOK ŠOKTI !“
   Balandžio 29 d. 12 val. ketvirtų klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis sveikins visą mokyklos bendruomenę. 
        Kurkime šventę sau ir kitiems. 
      Pasidžiaukime mūsų mokyklos mokinių  nuotraukomis, kurios puošia reklaminį plakatą. 
                                                     Šokio mokytoja Daiva Bagdonienė
Respublikinėje konferencijoje „Kuo didžiuojasi mano mokykla? “
   Balandžio 8 d. mokyklos jaunieji žurnalistai Juna ir Laura bei jų vadovė Vita Zakienė dalyvavo Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos organizuotoje  respublikinėje konferencijoje „Kuo didžiuojasi mano mokykla? 20 metų – 20 atradimų!“. Nuotolinio renginio metu mūsų pranešėjai pristatė jaunųjų žurnalistų paruoštą video  pranešimą „Pirmokų tėveliai – JĖGA!“. Jie papasakojo apie mokykloje vykstantį  tradicinį renginį – pirmokų tėvelių talkas, kurių metu yra gražinama mokyklos aplinka. 
Pasaulinė Paukščių diena
    Mokyklos mokiniai kartu su klasių mokytojomis minėjo Pasaulinę Paukščių dieną. Jie   žiūrėjo įvairius filmus apie paukščius, dalyvavo smagioje  viktorinoje, skirtoje mūsų plunksnuotiems draugams – paukščiams, puošė savo klases. Nors laiškų rašymas, rodos, eina užmarštin, tačiau laiškų terapija labai naudinga mūsų emocinei gerovei. Išlieti stiprius jausmus, įtampą, skaudulius ar parašyti palaikantį ir įkvepiantį laišką sau, kai mums nesiseka ar liūdna, atverti savo žaizdas ir išreikšti pyktį mus užgavusiam žmogui ar tiesiog padėti sau pažvelgti šviesiau ir prasmingiau į kasdienybę parašius dėkingumo laišką. Mokiniai rašė Laiškus sau sakydami, kad viskas bus gerai, pasvajojo apie pasiekimus, išsikėlė tikslų.  Prisegtais laiškais  prie paukščio  pasipuošė savo klasės duris, kad pertraukų metu  galėtų prisiminti, ką parašė, paskaityti draugų laiškus.
       Lai paukštis neša švelnumą, supratingumą ir palaikymą.
      Gero skrydžio visiems Daiva, Živilė, Greta
Tęsiamas projektas „Visi skirtingi, visi vienodi“
     Prieš pat pavasario atostogas 1a, 1b ir 1c klasių mokiniai rašė laiškus adresuotus Visagino socialinės globos namų gyventojams. 3d klasės mokiniai prisidėjo prie šios akcijos kurdami šventinius atvirukus.       Šia akcija yra tęsiamas projektas „Visi skirtingi, visi vienodi“.
    Vaikams padėjo 1a klasės mokytoja Roma Stacevič, 1b klasės mokytoja Rimtė Urbaitė , 1c klasės mokytoja Laimutė Gailienė, 3d klasės mokytoja Zina Gineikienė ir nenuilstančios padėjėjos Kristina, Agnė ir idėjos autorė Greta.
     Galime pasidžiaugti, jog net 46 parašyti pirmokų laiškai ir 19 sukurtų 3d klasės moksleivių atvirukų sėkmingai pasiekė Visagino socialinės globos namų gyventojus. Šia vykdyta akcija skatiname nepamiršti, jog nors esame skirtingo amžiaus ir gyvename skirtinguose miestuose, bet kartu turime panašumų. Dabar mes laukiame parašytų atsakymų, kurie atkeliaus iš Visagino.
Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ
     Nuo 2019 metų emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ kovo mėnesį skelbia Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ. Mokyklos bendruomenė prisidėdama   prie šios iniciatyvos kvietė mokytis praleisti progą pasityčioti, kad visi jaustumėmės saugiai. Klasių mokytojos kartu su mokiniais žiūrėjo filmukus, juos aptarė, atliko įvairias užduotis. Taip pat įsijungdami į bendrą veiklą, mokiniai tęsė jau ankstesnės veiksmo savaitės BA PATYČIŲ pradėtą klasės „Draugystės knygą“. Linkime visiems  dalintis gerumu, gėriu ir gražiu žodžiu.
    Veiksmo mėnesio veikas iniciavo  mokyklos socialinė pedagogė Daiva ir psichologė Živilė.
Teatro diena
   Kovo 27 – oji – Tarptautinė teatro diena. Kadangi šiuo metu į teatrą nueiti negalime, jį susikūrėme patys.  Pirmokai susipažino su šešėlių teatru. Išsiaiškino, iš kur šešėlis ateina ir kaip pasirodo ekrane. Pasigamino šešėlių teatro scenas, lėlytes. Vaidino pasakų ištraukas, kūrė pasakėles. Buvo smagu! 
    Šią dieną vaikams organizavo 1a klasės mokytoja Roma Stacevič, 1b klasės mokytoja Rimtė Urbaitė ir 1c klasės mokytoja Laimutė Gailienė.
Tarptautinė Laimės diena
   Kovo 20 d. – Tarptautinė laimės diena, kurią mūsų mokyklos bendruomenė paminėjo kartu su sugrįžimu į mokyklą. Turėjime gana ilgai susilaikyti nuo įvairių pramogų, teatrų, muziejų lankymo, susitikimo su draugais.  Teko kurti  savo individualų laimės receptą – ką reikėtų daryti, kad jaustumėmės laimingesni kasdien.  Mokiniai aprašė,  nupiešė savo atrastą laimės receptą, kuriuos įmetė į  „Laimės paštą“. Smagu buvo išmėginti draugo pasiūlytą Laimės receptą. Taip pat mokiniai stebėjo filmuką „Piteris- tikros laimės istorija“, kuris ne vieną sugraudino ir vertė susimąstyti – kas gi yra ta LAIMĖ ?  
      Nebijokite kitiems dovanoti laimę. Ji būtinai pas jus sugrįš.   
      Laimės dieną iniciavo mokyklos socialinė pedagogė Daiva ir psichologė Živilė.
Mokinio dienos režimo tyrimas
    Vilniaus Šeškinės pradinės mokykloje kovo mėnesį vykdomas  3-4 klasių mokinių dienos režimo tyrimas. Mokinio dienos režimas – tai tiksliai nustatyta darbo poilsio ir maitinimosi veikla.  Dienos režimo laikymasis – tai tiesiausias kelias į vaiko sveikatą. 
  Apklausą vykdo Bendrojo ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Štelmokaitienė. 
Protmūšis „Mikroorganizmai ir virusai mūsų gyvenime“
      Mokyklos ketvirtų klasių mokiniai dalyvauja PROTMŪŠYJE „Mikroorganizmai ir virusai mūsų gyvenime“. Protmūšio tikslas: įvertinti mokinių turimas žinias ir suteikti naujų žinių apie mikroorganizmų ir virusų poveikį sveikatai bei apsisaugojimo nuo jų būdus. Protmūšio uždavinys: didinti mokinių žinias apie mikroorganizmų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms, organizmo apsaugą nuo virusų ir burnos higienos svarbą. Protmūšį sudaro 22 klausimai: kiekvienas mokinys, dalyvaujantis protmūšyje, už teisingai atsakytą klausimą gauna taškus ir renginio pabaigoje sveikiname nugalėtojus, surinkusius daugiausiai taškų. Po kiekvieno klausimo specialistė komentuoja atsakymus ir plačiau aptaria teisingą atsakymą.
      Nuotolinius renginius  veda Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Štelmokaitienė. 
Fizinio aktyvumo skatinimo pamokos
     Vasario mėnesį 2b, 3b ir 3d klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje sveikatos ugdymo pamokoje. Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė parodė vaikams, kaip susikurti fizinio aktyvumo žaidimą, kad pertraukos ar laisvalaikis po pamokų taptų ir smagus, ir fiziškai aktyvesnis. Pamokos metu mokiniai dėliojo  žodžius ir atliko pratimus.
    Pažaiskite fizinio aktyvumo skatinimo žaidimą „Dėliok ir sportuok“: vienoje lapo pusėje surašyk abėcėlės raides, kitoje — pratimus. Visus langelius iškirpk ir dėliok žodžius. Sudėliojus žodį — apversk langelius ir atlik nurodytus  pratimus.
                                                                  Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  Lina Štelmokaitienė
Vasario 16-osios paminėjimas
      Vasario 12 d. visi 1a, 1b ir 1c klasių mokiniai dalyvavo šventinėje pamokoje, kuri buvo skirta paminėti Vasario 16 – tąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.       
      Mokiniai giedojo Lietuvos himną, deklamavo eilėraščius, rašė žodį LIETUVA ir dekoravo jį savo piešinukais. Pamokos metu buvo demonstruojami vaikų piešiniai „Mano tėvynė Lietuva“, plevėsavo vaikų rankomis pagamintos trispalvės, skambėjo dainos apie Lietuvą. Taip pat mokiniai turėjo galimybę nuotoliniu būdu apsilankyti savo mokykloje, klasėse… Vaikai labai pasiilgo mokyklos.                     Pirmokai visus sveikina su Vasario 16 – osios švente!
      Pamoką organizavo 1a, 1b, 1c klasių mokytojos ir mokytojų padėjėjos. 
       Daugiau vaikų piešinių galite pamatyti paspaudę šią nuorodą:                               https://padlet.com/agnekrisciunaite/cl5dxshyqstx1k1f
Nuotolinės Plokščiapėdystės prevencijos pamokos
   Sausio – vasario mėnesiais mokykloje vyko nuotolinės Plokščiapėdystės prevencijos teorinės ir praktinės pamokos. Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė kartu su 2 – 3 klasių mokiniais tapo mažaisiais pėdų tyrėjais ir nuotolinių pamokų metu atliko plantografijos tyrimą, kuris parodo pėdos skliauto susiformavimo laipsnį arba plokščiapėdystės pasireiškimą. 
   Tik 5 % gyventojų turi įgimtą plokščiapėdystę. O 95 % žmonių plokščiapėdystė atsiranda dėl nepakankamo fizinio krūvio ir antsvorio. Todėl jos prevencija turi būti orientuota į fizinio aktyvumo užtikrinimą ir svorio kontrolę. 
     Visi gimstame būdami plokščiapėdžiais. Pėdos skliautas pradeda formuotis 3 – iais gyvenimo metais. Todėl labai svarbu, kad visą formavimosi laikotarpį pėda gautų tinkamą – ne per mažą ir ne per didelį krūvį kaulams ir raumenims. 
   Po plantografijos tyrimų visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vedė praktines„Pėdučių mankštos“ pamokas. Jų metu vaikai atgaivino savo pėdučių nykščius, nupiešdami veidukus, atliko prevencinius pratimus, stiprinančius pėdos raumenis, panaudojant paprastas priemones: pieštukus, suspaustus popieriaus kamuoliukus, rankšluostėlius. O pamokos pabaigoje visi vaikai su kojomis piešė savo nuotaikas.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  Lina Štelmokaitienė
Saugesnio interneto savaitė
     Vasario 9 d. Lietuvoje  buvo minima pasaulinė Saugesnio interneto diena (Safer internet day). Tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Prasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos 2004 m. Saugesnio interneto diena išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
       Džiaugiamės mokyklos bendruomenės iniciatyvumu prisijungus prie Saugesnio interneto savaitės 2021 organizuojant teminę akciją „Būk saugus internete“.  Mokiniai žiūrėjo įvairią vaizdinę medžiagą. Aptarė  interneto svarbą, saugumą, galimybes. Vyko diskusijos apie tai, kiek laiko kiekvienas praleidžia prie interneto, ką jame veikia. Savo žinias mokiniai perteikė piešiniuose. Pasitikrino, ar tikrai moka saugiai ir tinkamai elgtis naršydami internete -  sprendė saugaus interneto testą. Ketvirtų klasių mokiniai dalyvavo video susitikime   su policijos pareigūne Renata Makūniene. Susitikimuose su mokyklos bibliotekininke Aukse Poškevičiene  mokiniai klausėsi ištraukas iš knygos „Nepamesk galvos“.                         
    – Būkite saugūs ir draugiški internete, – linki šio renginio iniciatorė socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė

Nuotolinės sveikatos ugdymo pamokos
     Sausio mėnesį  mokykloje vyko nuotolinės sveikatos ugdymo pamokos. Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė 2 — 4 klasių mokiniams vedė fizinio aktyvumo pamokas, kurių metu mokiniai atliko raumenų stiprinimo ir tempimo pratimus.
      Kasdienis fizinis aktyvumas yra labai svarbus mokinių dienotvarkėje. Pasaulinės sveikatos organizacija rekomenduoja 7 — 15 metų vaikams 60 minučių vidutinio ar didelio intensyvumo užsiėmimus 3 kartus per savaitę. Sveikatai naudingas viršijantis 60 minučių vidutinio ar aukšto intensyvumo fizinis krūvis (geriausia aerobinė veikla). Ne mažiau svarbi ir psichologinė sveikata bei emocinė pusiausvyra. Pirmų klasių moksleiviai ir 4c klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje psichikos sveikatos stiprinimo pamokoje: jos metu pasakos metodika vaikai mokėsi susikaupti ir atsipalaiduoti. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė mokė taisyklingai kvėpuoti ir nurimti. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ komandos sukurtas susitelkimo ir atsipalaidavimo pratimas „Boružėlės pratimas“ gali padėti įveikti sunkius jausmus ir padėti atsipalaiduoti. 
Plačiau skaitykite : https://www.youtube.com/watch?v=3e-JE1qAmzk&list=PLt-flBMY3FLQBKfscs3OzJID8tVs5R8jb&index=7
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  Lina Štelmokaitienė
Sniego diena
       Sausio trečiasis sekmadienis –  Pasaulinė sniego diena. Ta proga mūsų mokyklos  moksleiviai buvo skatinami kartu su savo šeimomis praleisti sekmadienį  gryname ore ir nepamiršti, kad sportuoti galima  ne tik šiltuoju metų laiku, bet ir žiemą.
      Pasidžiaukime gražiomis akimirkomis, kurios privers nusišypsoti, pamatyti grožį ir pasijausti lyg būtume  Sniego karalystėje.
   Renginį organizavo socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė ir psichologė Živilė Paulauskaitė.
Arbatos diena
       O kas sušildys žiemą sužvarbusias rankas ir paraudusius veidukus, jei ne šilta arbata?
      Arbata – tai ko gero populiariausias gėrimas pasaulyje, ji geriama nepriklausomai nuo tautybės, dienos laiko ir kulinarinių pomėgių. Minėdami tarptautinę arbatos dieną, mokiniai susipažino su įvairiomis arbatų rūšimis, indais ir kultūra. Ta proga vaikai piešė savo svajonių arbatos puodelį. 
       Ačiū visiems už puikius darbus, skelbiame konkurso nugalėtojus-  Mantas (4a), Adomas (4a), Laura (4a),  Gabija  (3a), Gabrielė (4b).
        Skanios arbatos jums linki šio renginio organizatorė mokyklos bibliotekininkė Auksė.


NUOTOLINIS UGDYMAS! Dėmesio!
    Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020-12-14 nutarimo Nr. 1418  1.12 punktu,  mokiniams ugdymas po žiemos atostogų bus tęsiamas nuotoliniu būdu (nuo sausio 4 dienos).  
       Pamokų pradžia ir trukmė nesikeis.  Pakoreguotas tvarkaraštis bus išsiųstas e. dienyno pagalba.     
       Švietimo pagalba, laikantis visų saugumo reikalavimų, bus teikiama nuotoliniu būdu.     
    Nemokamą maitinimą gaunantiems mokiniams (įskaitant pirmokus) bus organizuojamas sauso davinio išdavimas.
Administracija
NUOTOLINIS UGDYMAS! VPPT rekomendacijos pedagogams, mokiniams ir tėvams
NUOTOLINIS UGDYMAS! Socialinė pagalba mokiniams ir jų tėveliams

    Informuojame, kad dėl paskelbto karantino mokyklos socialinės pedagogės Daiva Bagdonienė ir Agnė Kriščiūnaitė vaikus ir/ar jų  tėvelius gali konsultuoti nuotoliniu būdu.
    Specialisčių kontaktai:
vyr. socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė  – „Eduka“ dienynas
socialinė pedagogė Agnė Kriščiūnaitė – agne.krisciunaite@gmail.com
     Rašykite ir su Jumis bus susisiekta.
NUOTOLINIS UGDYMAS! Informacija dėl saugaus interneto
Kaip apsisaugoti žiemą?
    Atėjus žiemos sezonui, reikia pasiruošti, kad būtum saugus. 
   Temperatūra nukrenta iki minuso, vėjas tampa atšiauresnis, paspaudžia šaltukas, sutrumpėja dienos: vėliau prašvinta ir anksčiau sutemsta. Na ir, žinoma, dažnai būna slidu. Vieni dėl to džiaugiasi, nes gali paslidinėti, kiti saugosi – nes tai viena iš traumų priežasčių žiemos metu.

      Šaltuoju žiemos metu labai svarbu tinkamai apsirengti. Pagrindinė taisyklė — sluoksniavimas. Tai padės išvengti sušalimo ar perkaitimo pavojaus. 
       Nepamirškite atšvaito bei saugaus elgesio taisyklių keliuose ir pramogaujant ant ledo.
       Būkite sumanūs ir pasirūpinkite savimi žiemą.  
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  Lina Štelmokaitienė
Kalėdinė dovana – muzikinė pasaka „Vabalų miestas“
      Gruodžio 3 d. mūsų mokykloje įvyko Neringos Lapinskienės muzikinės pasakos „Vabalų miestas“ filmavimas. Septynių klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų, pastatė muzikinį spektaklį. Net karantinas nesutrukdė – atskirai, bet drauge. Tai  dovana mokyklos bendruomenei šv. Kalėdų proga.         Ačiū idėjos autorėms Rūtai Narčytei ir Daivai Bagdonienei, joms talkinusiai mokyklos direktorei Dianai Slepakovienei,  mokytojoms: Loretai Aleksandravičienei, Laimutei Gailienei, Vilijai Bertašienei, Laurai Gruodienei, Dangirai Petkevičienei, Zitai Kuzmienei, Zinai Gineikienei, Irenai Lisinienei, Jūratei Mocartienei.
          Smagaus pasivaikščiojimo „Vabalų mieste“!
        
Kalėdiniai sveikinimai senoliams
   
     3b klasės mokiniai ir jų mokytoja Rūta Upenieks atsiliepė į kvietimą nupiešti Šilutės globos namų seneliams kalėdinių piešinių. Visi mokiniai piešė ir rašė linkėjimus. Gavome nuotraukas, kuriose atsispindi jautri jaudinanti akimirka – seneliai gavo piešinius, skaitė palinkėjimus. Tai buvo jiems gražiausia staigmena.
Laukiam…
      Kalėdos
 ateina į mūsų namus.
 Jos sušildo mūsų namus. 
Jos pripildo mūsų namus laukimo.
 Tegu kiekviena mokykloje sužibusi švieselė,
 kiekvienas Kalėdoms paruoštas darbelis byloja apie džiaugsmą
kurio laukiame.
Su Kalėdomis!

P.S. Paspaudus nuorodą, galite  virtualiai aplankyti mokyklą.

Šalies adventinių giesmių, dainų festivalis „Advento tyloje“
     Šiais metais tradiciškai gruodžio mėnesį buvo organizuotas šalies adventinių giesmių, dainų  festivalis „Advento tyloje“. Festivalį organizavo mokyklos direktorė Diana Slepakovienė, muzikos mokytoja Rūta Narčytė. Dėkojame Vilniaus Švč.  Mergelės  Marijos Nekalto prasidėjimo bažnyčios klebonui Vytautui Rapaliui už nuoširdų kolektyvų pasveikinimą.
     Džiaugiamės, kad festivaliui ruošėsi net dešimt Lietuvos mokyklų, kurių pasirodymais galite pasidžiaugti aktyvinę žemiau pateiktą nuorodą. 
Plokščiapėdystės prevencijos programa
     Kasdien vaikštome, dirbame, bėgiojame, mūsų pėdos padeda atlikti būtinus ir sudėtingus judesius dėl sudėtingos anatominės sandaros. Pagrindinė čiurnos ir pėdos funkcija yra sugerti smūgius ir generuoti jėgą vaikštant. Padas sugeria (amortizuoja) didžiąją dalį kūnui tenkančio krūvio, bet jeigu pėda tinkamai neatlieka savo funkcijos, kitos kūno dalys (keliai, klubai, stuburas) gauna padidintą apkrovą ir ilgainiui gali atsirasti judamojo aparato pažeidimų. Skeleto ir raumenų sutrikimai kasmet dažniau pasireiškia mokyklinio amžiaus vaikams. Todėl ypač svarbu stebėti pėdos skliauto formavimąsi. Dažniausiai pasitaikanti pėdos deformacija yra plokščiapėdystė. Visi gimstame būdami plokščiapėdžiais. Pėdos skliautas pradeda formuotis 3-iais gyvenimo metais ir formuojasi iki 10 metų amžiaus. Todėl labai svarbu, kad visą formavimosi laikotarpį pėda gautų tinkamą – ne per mažą ir ne per didelį krūvį kaulams ir raumenims. Tik 5 % gyventojų turi įgimtą plokščiapėdystę. O 95 % žmonių plokščiapėdystė atsiranda dėl nepakankamo fizinio krūvio ir antsvorio. Todėl jos prevencija turi būti orientuota į fizinio aktyvumo užtikrinimą ir svorio kontrolę.
     Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“ 2019-2020 m.m. apmokė bendrojo ugdymo mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistus, dalyvaujančius plokščiapėdystės programoje, prevencijos metodikos. Norime pasidžiaugti, kad ir tokiu sunkiu laiku galime dirbti vaikų sveikatos labui. 
     Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Lina Štelmokaitienė parengė plokščiapėdystės prevencijos programą ir pradėjo ją įgyvendinti mūsų mokykloje. Programa vyks keliais etapais:
     1. Plokščiapėdystės informacijos sklaida mokyklos stenduose  bei internetiniame puslapyje. 
     2. Teorinės pamokos bei plantografijos tyrimas ir duomenų analizė.
     3. Praktiniai užsiėmimai kūno kultūros pamokų metu.
     4. Šiltuoju metų laiku užsiėmimai panaudojant „basų kojų“ taką.
       Parengta pagal: Dovilė Šimonytė-Šturienė, „Plokščiapėdystės prevencijos metodika“ 2020 m.   
Projektas „Paguodos skrynelė“
     Prieš metus mokykloje startavęs projektas „Paguodos skrynelė“ sulaukė pasisekimo. Projekto organizatoriai (Psichikos sveikatos perspektyvos ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuras) teigia, jog labai svarbu rūpintis psichikos sveikata, ypač šiuo sunkiu pandemijos laikotarpiu, suprasti savo emocijas ir jausmus, juos atpažinti bei rasti įveikos būdus kuomet emocijos mums tampa per sunkios arba trunka labai ilgai. 
     „Paguodos skrynelė“ – tai priemonė, skirta 7-12 m. vaikų emocinei savireguliacijai gerinti – t.y. padėti vaikams išmokti nusiraminti užplūdus stipriai baimės, liūdesio ar pykčio emocijai. Būtent šios emocijos yra tos, su kuriomis vaikai turi dažnai susidoroti patys, be suaugusiųjų pagalbos. Juk apėmus baimei ar liūdesiui kyla noras atsitraukti nuo kitų, „susigūžti į kamputį“, atsigręžti į save. Kita vertus, pyktį vaikai dažnai reiškia suaugusiems nepriimtinu ar nesuprantamu būdu, o susidūrę su priešiškomis jų reakcijomis – išmoksta jį užgniaužti, paslėpti. Vadinasi, taip pat lieka vieni su savo jausmais. Efektyviausias būdas padėti jiems tokioje situacijoje – išmokyti atsigręžti į savo turimus resursus ir padėti patiems sau.
       Vaikams „Paguodos skrynelių“ užsiėmimas sukelia pozityvias emocijas, pasakos ir žaidimų keliu kalbamasi ir apie sunkias emocijas ir kaip jas valdyti, stiprinamas atsparumas ir kuriamas geresnis santykis tarp vaikų ir su jais dirbančių specialistų.
     Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Štelmokaitienė ir šiemet kartu su ketvirtų klasių moksleiviais kūrė emocijų įveikimo sąrašus. Moksleiviai padėjo atsakyti į klausimus: ką daryti, kai man liūdna, baisu ar pikta? 
      Daugiau informacijos apie projektą: http://www.ismokpadeti.lt/course/paguodos-skrynele/ 
Draugo diena
             Lapkričio 29 d. minima draugo diena. Draugas – labai svarbus žmogus mūsų visų gyvenime. Su juo smagu žaisti ir pramogauti, kalbėtis bei patikėti paslaptis. Tikras draugas visada liks draugu ir supras. Tačiau svarbu ne tik turėti daug draugų, bet ir būti tikru draugu. To mes mokomės kiekvieną dieną, o šis virtuvės šefas mums nuolat primena stebuklingą draugystės receptą.
     Stendą parengė socialinė pedagogė A. Kriščiūnaitė, psichologė Ž. Paulauskaitė ir mokytoja D. Maminkienė.
Dalyvaujame aplinkosauginiame konkurse
     Lapkričio 25 d. Vilniaus Žirmūnų gimnazija ir Jaunųjų Žaliųjų organizacija prisidedant Vilniaus miesto Savivaldybei organizavo  respublikinį  aplinkosaugos konkursą „Ekologiškumo virusas plinta 2020″. Šiame nuotoliniu būdu organizuotame renginyje dalyvavo 4b (mokytoja Vita Zakienė) ir 4c  (mokytoja Jūratė Mocartienė) klasių komandos.  Ruošiantis renginiui mokiniai domėjosi aplinkosaugos problemomis,  jų atsiradimo ir sprendimo būdais. Konkurso metu moksleiviams buvo siekiama perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias bei įgūdžius, ypatingą reikšmę teikiant tinkamam atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui. Taip pat konkursas skatino mokinių bendradarbiavimą, kūrybingumą, išradingumą pritaikant teorines žinias praktikoje – mokiniai kūrė prisistatymus  ir kūrybinius darbus iš antrinių žaliavų. 
      Klasių komandos džiaugėsi iškovotomis 6 ir 7 vietomis bei gausiais prizais. O svarbiausia – įrodė, kad yra socialiai atsakingi ir aplinkai neabejingi!
Tolerancijos dienos paminėjimas mokykloje
Žmonės: jie yra ir bus, kokie jie yra…
Kokiais jiems būt patinka ir kokie jie gimę…
Su savo norais, savo atradimais, savo paklydimais…
Savais keliais, savais dievais ir savo supratimais…
Kiekvienas toks kitoks, nepaprastas, nepanašus…
Todėl gražus…
      Lapkričio 16 d. minima Tarptautinė tolerancijos diena. 
    Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Tai supratimas, kad kiti žmonės turi vienodas teises kaip ir tu. Jie – piliečiai, asmenybės ir yra tau lygūs.
   Lapkričio 9-13 dienomis  visose klasėse paminėta Tolerancijos diena. Mokiniai, vadovaujami etikos ir tikybos mokytojų, žiūrėjo mokyklos mokytojų komandos sukurtas skaidres apie toleranciją, dainavo Tolerancijos himną, kūrė tolerancijos šūkį, kurį dailininkai iliustravo, atsakinėjo į viktorinos klausimus. Mokiniai išmoko pamoką, kad  kiekvienas žmogus yra žmonijos turtas. Nesvarbu, apkūnus jis ar lieknas, pasiturintis ar vargšas, ligotas ar sveikas. Nesvarbu kokios spalvos yra jo plaukai, kokia kalba jis kalba, kokį tikėjimą išpažįsta. Svarbu jo: jausmai, mintys, darbai. Nepamirškite šios pamokos!
Tolerancijos dieną minime drauge su Vilniaus miesto 4-okais
    Tradicinį mokyklos renginį, skirtą Tolerancijos dienai paminėti,  Vilniaus miesto mokiniams, lankantiems etikos pamokas, šiais metais pakoregavo pasaulinė pandemija. Kviesti svečių į mokyklą negalime. 
     Renginio ruošimo darbo grupė nusprendė renginį organizuoti 4-ų klasių mokiniams. Buvo paruoštos pateiktys su informacija bei užduotimis apie toleranciją. Net trylikos Vilniaus klasių mokiniai atliko užduotis: dainavo Tolerancijos himną, kūrė šūkį tolerancijai, eiliavo, piešė, atsakinėjo į viktorinos klausimus. 
      Renginio dalyviai pasidalino  darbų nuotraukomis. Sulaukėme ir padėkų:    
       - Dėkojame Jums už galimybę dalyvauti šaunioje viktorinoje. Nors klasėje tik 7 mokiniai, tačiau šauniai dirbo komandomis, buvo savarankiški, kūrybingi. Prisiminė savo buvusią tamsaus gymio klasės draugę, kurios tėtis egiptietis. Padarė išvadą, kad esame labai tolerantiški, draugiški, supratingi, paslaugūs, bet dar per maži savanoriauti (Mokytoja Genė)
       - Tolerancijos diena yra graži diena, man patiko viktorina! (Matas)
       - Tolerancijos diena – visos visatos kalba ir tiesa! (Arnas) 
       - Aš kai matau, kai artėja Tolerancijos diena, imu šypsotis! (Viktorija )
       - Tolerancijos viktorina lyg geriausia dovana! (Gabrielius )
       - Man patiko Tolerancijos diena, todėl kad susivienija visi pasaulio žmonės ir padaro pasaulį vienu stipriu Žmogumi! (Danielius)
       - Dėkui už nuostabų, šiltą renginį, įdomias užduotis, o ypač himną! (Mokytoja Daiva)
       Už sukurtas pateiktis  dėkojame  mokyklos direktorei Dianai Slepakovienei, mokytojoms Jūratei Mocartienei, Vitai Zakienei, Rimai Erdogan, Adelei Trimakienei.
      
Nemokamo maitinimo organizavimas (jei mokinių ugdymas būtų organizuojamas nuotoliniu būdu)
        Informuojame, kad vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2019-06-19 sprendimu Nr. 1-94 „Dėl socialinės paramos mokiniams teikimo Vilniaus miesto savivaldybėje“ patvirtintu Mokinių nemokamo maitinimo savivaldybės ir nevalstybinėse mokyklose tvarkos aprašu, karantino, ekstremaliosios situacijos, ekstremaliojo įvykio ar įvykio laikotarpiu, jei tuo metu sustabdomas maitinimo paslaugų tiekimas mokykloje, o mokinių ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu, maitinimas gali būti organizuojamas išduodant maisto davinius, skirtus maitinti ne mokykloje. 
      Jei mokinys yra saviizoliacijoje ir ugdomas nuotoliniu būdu, už tą laikotarpį, išskyrus poilsio, švenčių ir atostogų dienas, gali būti išduodami maisto daviniai. Atkreipiame dėmesį, kad nemokamas maitinimas mokykloje skiriamas ne tik nepasiturinčių šeimų vaikams, bet ir visiems pirmokams, neatsižvelgiant į šeimos pajamas, todėl, tuo atveju, kai pirmokams ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu,  šeimoms maisto davinys bus teikiamas pagal tėvų poreikį. 
      Primename, kad 2020 m. rugpjūčio 18 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-1862 buvo patvirtintas Vaikų maitinimo tvarkos aprašo pakeitimas dėl Maisto davinių: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/fa991b00e1f011ea9342c1d4e2ff6ff6 
 Administracija
Akcija „10 000 žingsnių kasdien – vieni juokai!“
    Spalio, lapkričio mėnesiais  mokyklos 3 – 4 klasių mokiniai prisijungė prie projekto SVEIKATIADA organizuojamos fizinio aktyvumo skatinimo akcijos „10 000 žingsnių kasdien – vieni juokai!“.
     3a klasės mokiniai su savo mokytoja Laura Gruodiene organizavo žingsniavimo pamoką bei žygį į Ozo draustinį. Mokinių atostogų metu 3 – 4 klasių mokiniai pildė žingsnių dienoraščius.
    Keičiantis kasdieniniam gyvenimui, vis daugiau laiko praleidžiame pasyviai, o tai kenkia mūsų sveikatai ir savijautai. Ėjimas paprasta ir pigi priemonė kovojant su fiziniu pasyvumu. Ėjimas į darbą, iš darbo, išlipimas viena stotele anksčiau važiuojant autobusu, kasdienis pasivaikščiojimas gamtoje padeda sukaupti minimalų žingsnių skaičių, kuris yra naudingas mūsų sveikatai ir gerai savijautai. Ėjimo metu žmogus atsipalaiduoja, mažėja stresas kaip ir bet kurios aktyvios veiklos metu gaminasi laimės hormonas.
      Dėkoju prie akcijos prisijungusiems: 3a klasei ir mokytojai Laurai Gruodienei,  4a klasei ir mokytojai Lijanai Zmitrovičienei,  4b klasei ir mokytojai Vitai Zakienei,  4c klasei ir mokytojai Jūratei Mocartienei.
     Siūlau prisiminti posakį: „GERIAU STOVĖTI NEGU SĖDĖTI IR GERIAU EITI NEGU SĖDĖTI“.                                                                                                                                                                                                                 Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  Lina Štelmokaitienė
Pasidžiaukime
  Mokykla yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su Šeškinės bendruomenių sąjunga ir jos pirmininku Olegu Beriozovu. Įvertinusi pirmininko indėlį, mokyklos bendruomenės vardu direktorė Diana Slepakovienė  nusiuntė jam padėką.
   „Dėkojame gerbiamam Šeškinės bendruomenių sąjungos pirmininkui Olegui Beriozovui už nuoširdžią, aktyvią ir prasmingą veiklą, už pilietinių ir kūrybinių iniciatyvų skatinimą, mūsų bendradarbiavimo stiprinimą, mokyklos bendruomenės telkimą bendrai veiklai bei sėkmingą dalyvavimą Jūsų organizuojamuose renginiuose. Linkime Jums šviesių minčių, skatinančių jaunąją kartą darniai dirbti jų gražesnės ateities labui, tikėjimo savo pašaukimu ir profesinio pasididžiavimo“.                                                               
  
      Gautas viešas atsakymas nudžiugino, todėl drįstame jį paviešinti.  
   „Esu nustebintas! Ačiū jums, kad dalyvaujate mūsų bendruomenės gyvenime. Jūs viena iš tų švietimo įstaigų Šeškinėje, kuri mato vaikų ugdymą šiuolaikiškai. Ačiū direktorei Dianai Slepakovienei už abipusią pagalbą stiprinant mūsų bendradarbiavimą. Tai yra tikras tarpinstitucinio bendradarbiavimo pavyzdys, kuris sukuria pridėtinę naudą nuo jauniausios kartos atstovų iki vyriausių. Tai dar kartą įrodo kartų dialogą ir ryšį! Dar ne kartą pakviesime dalyvauti įvairiose iniciatyvose! P. S. Padėka piešta vaikučių, o tai dar kartą mane įpareigoja jų nenuvilti, jog mūsų rajone būtų visos galimybės tobulėti! Kuo daugiau darai gerų darbų iš širdies, tuo labiau žmonės mato tavo nuoširdų darbą“.
Akcija „Draugiška kuprinė“
      Kasmetinė mokinių profilaktinių sveikatos patikrinimų statistika rodo, kad skeleto raumenų sutrikimai (netaisyklinga laikysena, skoliozė, kifozė) yra vieni iš dažniausiai diagnozuojamų mokinių sveikatos sutrikimų. Netaisyklingas kuprinės nešimas ir kuprinės svorio nekontroliavimas turi įtakos formuojantis netaisyklingai laikysenai. Ryškiausi pakitimai vyksta jaunesniame mokykliniame amžiuje (7-10 metų) – toliau auga ir kaulėja skeletas, tačiau stuburas tebėra ne visai sukaulėjęs, lankstus. Šią problemą spręsti galima tik bendradarbiaujant su tėvais bei mokytojais, ieškant galimų sprendimo būdų. 
      Mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė nori atkreipti mokinių, tėvelių, mokytojų bei mokyklos administracijos darbuotojų dėmesį į šią problemą.
      Spalio mėnesį 1-3 klasių  mokiniai dalyvavo kuprinių svėrimo akcijoje „Draugiška kuprinė“. Šios akcijos tikslas – atkreipti mokinių ir jų tėvelių dėmesį į mokyklinės kuprinės svorį, turinį, bei galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai.
       Akcijos uždaviniai:
    – Ugdyti vaikų supratingumą sunkių nešulių klausimais.
   - Įvertinti, ar kuprinės svoris atitinka PSO rekomendacijoje nurodytus standartus (pageidaujama (idealiausia) kuprinės procentinė išraiška vaiko kūno masei – iki 10 proc., esant sunkesnei kuprinei ne daugiau kaip 10-15 proc. vaiko kūno masės). Procentinė išraiška apskaičiuojama: Kuprinės (kg) * 100 proc. Vaiko svoris (kg). 
   Pamokų metu pirmokai piešė savo svajonių kuprines, o 3 klasės mokiniai atliko nugaros atpalaidavimo ir tempimo pratimus. 
      Išvada: Atlikta kuprinių svėrimo analizė parodo, kad dažniau sunki ir per sunki kuprinė pasitaiko 1 – ų klasių mokiniams. 47 proc. 2-ų klasių mokinių nešioja puikaus svorio kuprines ir tai labai džiugina. Absoliutus skaičius parodo, kad beveik pusė visų mokinių (48 proc.) kasdien nešioja sunkias kuprines, o tai turi tiesioginį ryšį nugaros sveikatai. Dažniausia problema tai dienai nereikalingi daiktai bei didelės ir sunkios gertuvės pripildytos vandens, kurios sveria nuo 500-1000g. 
      Rekomendacija: Kasdien tikrinkite kuprines, neškitės lengvesnę gertuvę ir pilkite į ją vandens perpus mažiau, o mokykloje vandens galima įsipilti iš krano. 
                                                                                                       Linkėdama sveikatos Lina Štelmokaitienė, 
 Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros skyriaus specialistė
Respublikinis kūrybinis konkursas „Stebuklinių pasakų šalyje“
       Respublikinis kūrybinis konkursas „Stebuklinių pasakų šalyje“ skirtas mokiniams, turintiems didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių. 
       Kiekvienas esame stebėję piešiantį vaiką, kuris su dideliu susikaupimu ir entuziazmu braižo popieriuje paslaptingus ženklus, o visas pasaulis tuomet jam liaujasi egzistavęs. Piešimas vaikui – tarsi kalba, padedanti užmegzti ryšį su aplinka, išreikšti save ir savo jausmus. Piešimo procesas padeda mokytis pažinti save, lavinti judesius, mąstymą, vaizduotę. Mokyklos mokiniai žiūrėjo muzikinę pasaką „Geltonų plytų kelias“. Kartu su klasės mokytoja aptarė kilusias emocijas, matytus personažus, svajones, o savo mintis perteikė kūrybiniuose darbuose.                                                                                                                                                                                                 Socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė
Solidarumo bėgimas
  solidarumo bei empatijos vertybes ir raginti susimąstyti apie vaiko teises  Lietuvoje bei visame pasaulyje. Bėgime dalyvaujantys moksleiviai galėjo ieškoti „rėmėjų“, sutinkančių vaikams paaukoti pasirinktą sumą už kiekvieną bėgiko nubėgtą simbolinį Solidarumo kilometrą. Bėgimo metu mokytojai fiksavo kiekvieno moksleivio nubėgtus kilometrus. Taip vaikai, vedini kilnių tikslų, buvo skatinami nubėgti kuo daugiau kilometrų, o kartų ir pasiekti savo asmeninių bėgimo rekordų. Už Lietuvos moksleivių surinktą paramą buvo nupirkta mokymosi priemonių vaikų dienos centrus Lietuvoje lankantiems vaikams bei berniukams ir mergaitėms, lankantiems naująją mokyklą Mikutos kaime, Zambijoje. 
     Šio unikalaus projekto metu, susivieniję bendrai sportinei veiklai, moksleiviai padėjo vieni kitiems. Solidarumo bėgimas vertingas ne tik dėl surinktų lėšų ir suteiktos pagalbos, bet ir todėl, kad skatinome vaikus būti geresniais, tolerantiškesniais ir nuo mažens mokytis padėti aplinkiniams. Būtent dėl šių priežasčių ir dėl didelės projekto sėkmės, organizacija „Gelbėkit vaikus“ įsipareigojo solidarumo bėgimą rengti kiekvienais metais.           
      Šiais metais mūsų mokyklos mokiniai labai aktyviai dalyvavo Solidarumo bėgime. Vaikai surado daug rėmėjų ir surinko 574,15 Eur (1a – 14 €, 1b – 36,60 €, 1c – 47,40 €, 2a – 31 €, 2b – 34,50 €, 3a – 59 €, 3b – 23,50 €, 3c – 41 €, 3d – 47 €, 4a – 40,15 €, 4b – 139,68 €, 4c – 60,10 €)    
     Surinkta parama bus skirta Lietuvos vaikų dienos centrams bei nuo pandemijos nukentėjusiems ir iš Ukrainos emigravusiems vaikams. Dėkojame visiems mokiniams ir mokytojams, dalyvavusiems Solidarumo bėgime ir savo auka prisidėjusiems prie šios gražios akcijos. 
   Minėdama 25-ąjį Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos jubiliejų, visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“, 2014-ųjų spalio mėnesį organizavo pirmąjį Lietuvoje Solidarumo bėgimą.  Šio projekto, kuris kvietė prisijungti visas šalies mokyklas, tikslas – diegti moksleiviams 
Pamoka apie saugų elgesį pertraukų metu
      Mokyklos pirmų klasių mokiniams buvo pristatyta drausmingo elgesio pertraukų metu sistema, kurios tikslas – kurti saugią aplinką ir santykius mokyklos bendruomenėje.  Kartu su socialine pedagoge Daiva ir psichologe Živile mokiniai įvardino  tinkamo ir  saugaus elgesio taisykles, sužinojo, kaip spręsti iškilusias problemas.
  Linkime mokiniams didelės sėkmės ir  saugios aplinko
 Mokyklos socialinė pedagogė Daiva  ir psichologė Živilė 
Seminaras – pristatymas
     Spalio 12 d. asmenybės ugdymo centre „Motus“ vyko kompozitorės, menininkės, mokytojos  Neringos Lapinskienės knygos, muzikinės pasakos „Debesų malūnas“, seminaras – pristatymas, kurį organizavo mokyklos muzikos mokytoja Rūta Narčytė. Mokytojai sužinojo, kaip galima ugdyti mokinių saviraišką, muzikinį intelektą, naudojant muzikinės pasakos koncepciją.                           
         Seminare dalyvavo 27 Lietuvos priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigų muzikos mokytojai. 
Pasaulinės regėjimo dienos paminėjimas
         Spalio 8 d. minima Pasaulinė regėjimo diena. Akys padeda mums pažinti aplinkinį pasaulį, grožėtis juo ir apsisaugoti nuo pavojų. Privalome jomis rūpintis.
         Pertraukos metu  4a ir 4b klasės mokiniams lauko  klasėje vyko edukacinė pamokėlė. Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Lina Štelmokaitienė mokinius mokė akių mankštos. 
    Mokyklos mokytojams buvo paruoštas  akių mankštos video, kurį galės naudoti poilsio pertraukėlėms pamokų metu. 
Su Mokytojo diena!
„Ir dėl to, kad esi, kažkieno pečiai nepalinksta“ (J. Degutytė).
Tai apie Tave, mielas mano kolega, apie Tave, MOKYTOJAU. 
Mes esame tie, kurie nuolat augame, nes stovėti vietoje negalime.
Mes esame tie, kurie  padedame augti kitiems.
 Turime išminties, ateinančios su gyvenimiška patirtimi. Mokame ja dalintis. Toje patirtyje kiekvienas individualiai suvokiame profesinės prasmės paskirtį, mokame džiaugtis ir padedame džiaugtis kitiems. Gal tik tos kantrybės bėgant metams mažėja.
Linkiu tame nuolatiniame bėgime visiems Jums ir sau vidinės ramybės, nuo kurios ji toliau plistų mūsų artimųjų širdyse, mūsų bendruomenėje, mieste, šalyje, pasaulyje.
 Ramybės, kuri atsiranda iš meilės, supratimo, tikėjimo savimi ir kitais.
 Linkiu, kad į gyvenimo stiklinę lašant pedagoginio darbo metams nedingtų gėrio paieškos, kad  nepaliautume mokiniuose ieškoti ir rasti bent menkiausios gerumo užuomazgos, dėl kurios mūsų darbas įgyja tikrą prasmę.
Tegu šią dieną Jus sušildo esamų (ir buvusių) mokinių sveikinimai, neleisiantys suabejoti, kokie svarbūs, reikalingi Jūs buvote ir esate. 
Su mūsų profesine švente, mielieji. AČIŪ, kad esate.
 Su pagarba ir meile, su stipriu ir nuoširdžiu apkabinimu  – Diana Slepakovienė    Mokyklos mokytojai už nuotaikingą koncertą dėkoja mokyklos  šokėjams, dainininkams, skaitovams bei juos sukvietusiai mokyklos bibliotekininkei Auksei.  
Mokyklos bendruomenė sveikina senjorus tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga
Atvirų durų treniruotė
       „Mano  tikslas – užauginti Lietuvoje naują profesionalią dviratininkų kartą ir kad šis sportas taptų viena populiariausių sporto šakų Lietuvoje“, – teigia profesionalią dviratininkų karjerą baigęs, Dviračių akademijos įkūrėjas Marius Bernatonis. 
     Rugsėjo 25 d. Dviračių akademijos treneriai Ineta ir Marius mokyklos stadione pravedė atvirų durų treniruotę ketvirtų klasių mokiniams. Mokiniai važiavo įvairiais dviračiais, įveikė kliūčių ruožus. 
       Ačiū sportininkams už treniruotę. 
    
Europos sporto savaitė BEACTIVE – 2020
   Europos sporto savaitė – jau šeštus metus Europos Komisijos vykdoma iniciatyva, propaguojanti sportą ir fizinį aktyvumą Europoje.  Mūsų mokyklos 4-ų klasių mokiniai ir mokytojai su džiaugsmu dalyvavo projekte  BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU 2020. Stipriname fizinę sveikatą bei aktyvų laisvalaikį.
      Mokinius ruošė  šokio mokytoja Daiva Bagdonienė, ketvirtokų mokytojos  Lilijana Zmitrovičienė, Vita Zakienė ir Jūratė Mocartienė.
Saugaus eismo pamokėlės pirmokams
     Rugsėjo 11 d. 1-ų klasių mokiniai susitiko su Vilniaus miesto šeštojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnėmis Irma Petrošiene ir Renata Makūniene. Mokiniams vyko Saugaus eismo pamokėles. Žiūrėdami  filmukus apie saugų elgesį gatvėje, vaikai prisiminė ir pakartojo kelių eismo taisykles bei atliko saugaus eismo užduotis.  Tikimės, kad tokios pamokėlės padės išvengti skaudžių nelaimių ir saugiai  grįžti namo.     
     Renginį organizavo socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Džiavečkienė. 
Su Rugsėjo 1-ąja !
   Po ilgos pertraukos mokykla vėl pakvietė savo mokinius į mokyklą. Atverti net ketveri vartai, pro kuriuos  susitikti su savo mokytojais ėjo tik mokiniai.  Pirmoji pamoka klasėje.  Ir pirmieji mokytojo žodžiai: „Sveiki sugrįžę!“ . Smagu vėl susitikti. 
        Šeškinės pradinės mokyklos mokytojai  sveikina mokyklos bendruomenę su Rugsėjo 1-ąja, linki nepasiduoti baimėms ir tikėti sėkme.

    
Rekomendacijos ir reikalavimai švietimo įstaigoms dėl Covid-19 prevencijos
INFORMACIJA DĖL 2020-2021 m.m. DARBO ORGANIZAVIMO EKSTREMALIOS SITUACIJOS REŽIMU
     SVARBI INFORMACIJA

    Ugdymo procesas mokykloje bus organizuojamas atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintus reikalavimus. Mokykloje turės būti maksimaliai laikomasi numatytų saugos priemonių, ribojami mokyklos bendruomenės kontaktai, laikomasi saugaus atstumo. 
     Mokiniai į mokyklą privalės ateiti tik per nurodytus vartus ir įėjimą (sutartiniai ženklai ir žemėlapis apačioje). Pamokos, VDM (visos dienos mokykla), neformaliojo vaikų švietimo būreliai vyks nurodytame korpuse ir zonoje. Mokinių maitinimas vyks nurodytais srautais. Pamokos prasidės  8.00 val. Vartai į mokyklą bus atidaryti nuo 7.30 val. 
     Klasės mokinių tėvų susirinkimai, individualūs pokalbiai (administracijos atstovų, švietimo pagalbos specialistų, mokytojų) bus organizuojami nuotoliniu būdu arba lauke. Individualūs pokalbiai  mokykloje galės vykti tik išimties atvejais (iš anksto suderinus). 
      Neliko reikalavimo atvykusiems į mokyklą mokiniams ir mokytojams matuoti temperatūrą, tačiau išlieka prievolė tiek mokiniams, tiek mokyklos darbuotojams nevykti į mokyklą, jei pasireiškia karščiavimas ar kiti viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai. 
          Siekiant maksimaliai užtikrinti mokinių saugumą, asmenys, atlydintys/paimantys mokinius, į mokyklos teritoriją bus neįleidžiami. Pirmų klasių mokinius lydintys asmenys bus įleidžiami į srautui priskirtą zoną adaptaciniu laikotarpiu pagal vaikų individualius poreikius (su apsaugos priemonėmis). 
  Tikimės Jūsų supratimo ir geranoriškumo. Saugokime savo ir kitų sveikatą. 
                                                                                                     Linkėdama daug stiprybės ir ištvermės, 
                           Administracija


Vilniaus miesto savivaldybės informacija dėl ugdymo organizavimo
     Susipažinkite su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. rugpjūčio 
27 d. įsakymu patvirtintu   “DĖL PRADINIO, PAGRINDINIO IR VIDURINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO BŪTINŲ SĄLYGŲ UŽTIKRINIMO VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLOSE TVARKOS APRAŠU” (pridedamas) ir rekomendacijomis mokyklos vadovams.
     Tvarka yra parengta vadovaujantis VESOC sprendimais, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijomis bei mokyklų vadovų pasiūlymais, patarimais.
     Be Tvarkoje numatytų principų, norime atkreipti dėmesį ir akcentuoti:
      – Atsižvelgiant į esamas šiai dienai rizikas, prašome minimizuoti visus susibūrimus, o Rugsėjo 1-osios šventę organizuoti atskirais srautais, skirtingomis dienomis ir pagal galimybę tik moksleiviams.
     - Šventės, susitikimų vietas kiek tai yra įmanoma (leidžiant oro sąlygoms) rengti lauke, užtikrinant, kad būtų laikomasi saugaus atstumo.
     Taip pat atkreipiame dėmesį, jog LR SAM Visuomenės sveikatos departamentas akcentuoja, jog renginiams yra nustatyti kiti saugumo reikalavimai, tad Rugsėjo 1-osios šventės renginiui dalyviams reikia dėvėti kaukes.
     - Organizuojant susitikimą  klasėje, kaukės būtinos tik visiems suaugusiems, jei neišlaikomas 2 m atstumas.
     - Pagal galimybę, priskirti skirtingoms klasėms (srautams) skirtingus įėjimus į ugdymo įstaigą.
     - Nuolat komunikuokite su bendruomene, teikite aktualiausią informaciją. Informuokite mokinių tėvelius  apie  pasikeitusias  sąlygas,  rekomenduokite tėvams kuo mažiau lankytis mokykloje, o su mokytojais bendrauti nuotoliniu būdu.
     - Prie visų įėjimų pateikite aktualiausią informaciją bei pakabinkite plakatus (ligų prevencijai užtikrinti, pridedama).
     - Būtina priminti tėveliams, kad kasdien, išleidžiant vaiką į mokyklą, įvertintų jo sveikatos būklę (pamatuotų temperatūrą).
     - Paprašykite bendruomenės narių nedelsiant jus informuoti apie nustatytą COVID-19 ligą ir privalomą savizoliaciją.  
     - Pagal galimybes organizuokite daugiau dvigubų pamokų (dvi to paties dalyko pamokas iš eilės), siekiant mažinti moksleivių kontaktus trumpinkite pertraukų laiką ir numatykite  ilgesnes pertraukas arba laisvus langus tarp pamokų, mokinių ir/ar mokytojų  maitinimui užtikrinti.
     - Suteikite mokytojui sprendimo laisvę pamokos metu paskirstyti darbo ir poilsio laiką (pvz.; numačius dvi to paties dalyko pamokas iš eilės)
     - Atnaujinkite informaciją mokyklos tinklalapyje (ypač kontaktinius duomenis, dokumentų ) bei pasidalinkite nuoroda į VMSA  tinklalapį (https://vilnius.lt/lt/),  jame artimiausiu metu bus įkeltas pranešimas „Besiruošiant naujiems mokslo metams“ (atsakymai į DUK – dažniausiai užduodamus klausimus)

Informacija dėl mokinio sveikatos pažymėjimų
Bendrojo ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos priežiūros vedėjos informacija dėl mokinio
sveikatos pažymėjimų (pridedama).
Ministras A.Monkevičius – mūsų mokyklos svečias
     Rugpjūčio 26 d. mokykloje lankėsi garbingi svečiai – LR ŠMSM ministras Algirdas Monkevičius, NŠA direktorė Rūta Krasauskienė ir Vilniaus m. savivaldybės  administracijos direktoriaus vyriausioji patarėja Alina Kovalevskaja. Svečiai  domėjosi, kaip esant neįprastai situacijai, mokykla ruošiasi naujiesiems mokslo metams. Jie aplankė ir mokyklos mokytojus, dalyvaujančius seminare, pasidžiaugė, kad tai, ką daro mokykla saugant mokinių ir mokytojų sveikatą bei užtikrinant mokinių ugdymą  – yra nuostabu. 
      Mokyklos mokytojams buvo smagu drauge su ministru pasėdėti mokykliniuose  suoluose. 

Mokytojų išvyka į Kėdainius
     Mokyklos mokytojai skyrė laiko susipažinimui su Kėdainiais bei rajono įžymybėmis. Aplankytas vienas iš septynių seniausių Lietuvos miestų su unikaliu senamiesčiu. Krekenavos lankytojų centre stebino ekspozicija apie Nevėžio upės senvagių įvairovę. Pojūčių takas, apžvalgos bokštas paliko neišdildomus įspūdžius. Kelionę vainikavo Paberžė, garsėjanti kaip piligrimystės vieta,  mat čia kunigavo vienuolis kapucinas Tėvas Stanislovas, traukęs žmones ne tik savo pamokslais, bet ir ypatingu žmogaus rankų darbo vertinimu bei mokėjimu rūpintis likimo nuskriaustais žmonėmis.  Čia įkurtas ir 1863 m. sukilimo muziejus, nes būtent čia kunigas Antanas Mackevičius su savo kariais stojo į kovą prieš caro valdžią.
    Gražus ir turtingas savo istorija Kėdainių kraštas. Smagu buvo jį pažinti.  
Mieli tėveliai,
              
 Šiemet Vilniaus miesto savivaldybė mokykloms skyrė papildomą finansavimą. Būtiniausioms mokinių reikmėms šių lėšų pakanka, todėl rinkliavoms iš tėvelių sakome NE! 
                                                                 Skirta lėšų vienam vaikui: 
               ● po 45 eurus – kanceliarijai, ūkinėms, higienos ir kt. prekėms (metams); 
               ● po 18 eurų – būtinoms paslaugoms ugdymo procesui užtikrinti (metams). 
    Parama mokyklai yra tik geranoriška ir laisva kiekvieno valia!   
    Brangiausia dovana – šypsena ir ištartas nuoširdus AČIŪ.   
    Visa informacija apie lėšų panaudojimą bus pateikta kalendorinių metų pabaigoje mokinių tėvų komiteto susirinkimo metu. Informacija Jus pasieks per klasės mokinių tėvų komiteto pirmininką.
                     Jei mokykloje vyksta prievartinis lėšų rinkimas, apie tai norėtume žinoti: 
 el. paštas – rastine@seskinespradine.vilnius.lm.lt, tel. 246 8767   
                                                                              Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos administracija