Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla
Skelbiame naujai priimtų mokinių sąrašus
Sveikiname ir didžiuojamės
         Sveikiname 104 mokyklos mokinius, kurie mokslo metus baigė labai gerais įvertinimais ir buvo apdovanoti Pagyrimo raštais. 
     
     Didžiuojamės 83 mokiniais, kurie mokyklos vardą garsino už mokyklos ribų. Jiems suteikta “Šeškiuko garbės – 2020″ nominacija. 
Ketvirtokų išleistuvės
     ”SU MOKSLO METŲ PABAIGA, MIELI KETVIRTOKAI !!! Visas šis laikotarpis kartu – tai tarsi viena ilga pamoka. Dabar, kai šių akimirkų jau nebeįmanoma pakartoti, turiu pripažinti, kad iš Jūsų visų gavome daugiau negu atidavėme. Patyrėme šviesią Jūsų pasaulėjautą, įgijome naujos patirties, netikėtų atradimų ir brangių bendravimo su Jumis visais akimirkų” – tai paskutinis mokyklos direktorės Dianos Slepakovienės palinkėjimas paliekantiems pradinę mokyklą. 
  Neįprasti mokslo metai, neįprasta ir ketvirtokų išleistuvių šventė…Karantinas sudėjo taškus ir kablelius, bet daugtaškį dedame mes, linkėdami:  
     …Saulę išlydėti, ir visai nebeskubėti į namus……       
     Rytoj skristi, šiandien būti – būti ČIA ir DABAR…

  Netradicinę šventę ir ketvirtokų paskutines pamokas organizavo mokytojos Roma Stacevič, Rimtė Urbaitė, Laima Gailienė.
Akcija „Komplimentų traukinys“
      Komplimentai – pagerbimo ir susižavėjimo išraiška. Jie pradžiugina žmones, sukuria pozityvią aplinką ir kuria pasitikėjimą. Dalydami komplimentus ne tik pradžiuginame kitus žmones, bet ir patys jaučiamės laimingesni, padidėja mūsų savivertė, susirandame draugų.
        Gegužės mėnesį mokykloje vykdėme socialinę akciją „Komplimentų traukinys“. Ačiū mokiniams ir mokytojoms už gražius ir nuoširdžius komplimentus, kurie „keliauja“ pagarbių santykių link nuotaikingu traukiniu.  
      Praleiskime vasarą, neužmiršdami pasakyti komplimento kaimynui, sesei, mamai, draugui, broliui, močiutei, seneliui….. O kad jų nepritrūktų, štai keletas pavyzdžių: 

     Nesiliauji mane stebinti. Tu toks vienintelis. 
Tu visada pasitempęs. Tu – saulės spindulys.
 Tu rodai puikų pavyzdį kitiems. 
Tu toks protingas. 
Tu visada mane prajuokini. 
Nuostabiai atrodai. Džiugini aplinkinius. 
Tu esi šviesesnė už tūkstančius žvaigždžių.
 Tu – mano žemuogių pievelė.   

       Socialinė pedagogė Daiva ir psichologė Živilė
,,Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“
    Smurtas prieš vaikus ir tarp vaikų – didelė ir opi visuomenės problema. Siekdami ją įveikti, turime nuo mažens mokyti vaikus gražiai bendrauti, netoleruoti smurtinės kultūros, o susikaupusią energiją panaudoti įvairioms prasmingoms, motyvuojančioms, įdomioms veikloms.
     Akcija ,,Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“ siekiama atkreipti dėmesį į smurto ir patyčių prevenciją, skatinti pagarbius bei draugiškus mokinių, suaugusiųjų tarpusavio santykius, nepritarti patyčioms ir stabdyti jas, kartu palaikant gyvenimo be patyčių idėją. Taigi, vykdysime socialinę akciją ,,Komplimentų traukinys“. Mokiniai rašys komplimentus, malonius žodžius, kuriuos patalpinsime į ,,Komplimentų traukinį“, važiuojantį pagarbių santykių link. Traukinio nuotrauka dalinsimės mokyklos tinklapyje. Mokiniai galės nuolat pasisemti idėjų, kaip pradžiuginti draugą. 
      Pagyrimai vaikams yra labai svarbūs, tačiau kartais nutinka taip, kad imame kartoti vieną ir tą patį pagyrimą. Todėl siūlome Jums, gerb. Tėveliai, 101 ,,Paramos vaikams centro” parengtą idėją, kaip galite pagirti savo vaiką. 
     Kaip teigė Ezopas „Kiekvienas geras poelgis, kad ir koks jis nereikšmingas, visada yra reikalingas“.
     Būkime draugiški ir dalinkimės gerumu!
                                                                             Mokyklos socialinė pedagogė Daiva ir psichologė Živilė
Prisegti failai
Akcija ,,Be patyčių už draugystę”
      Vardan draugystės – pradėkime viską su šypsena, o dar geriau būtų pradėti žodžiais: mums sekasi vis geriau ir geriau…Kas gi yra draugystė? Organizuotoje  akcijoje ,,Be patyčių už draugystę”  1-2 klasių mokiniai  kūrė eilėraščius apie draugystę. Ačiū visiems. Pasidžiaukime gražia kūryba. 
                                                                                                Mokyklos socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė
,,Tarptautinė šokio diena-šokam namuose”
      Dėkojame už tokią puikią nuotaiką!  Nuostabu, kaip gražiai įtraukėte VAIKUČIUS :)
      Nuotraukos paskelbtos  https://www.facebook.com/gimnastikavisiems.lt/
      Dėkojame, kad prisijungėte su savo gražiu kolektyvu prie Tarptautinės dienos paminėjimo! 
                                                                                  Pagarbiai,LAGV prezidentėVilma Povilionienė
      Balandžio 29 d. – tarptautinė šokio diena. Minėdami šią  dieną, mokyklos mokiniai dalyvavo Lietuvos asociacijos ,,Gimnastika visiems” organizuotame respublikiniame projekte ,,Tarptautinė šokio diena-šokam namuose”. Ačiū mokiniams už norą šokti, o tėveliams už palaikymą ir bendradarbiavimą. 
                                                                                                                Šokio mokytoja Daiva Bagdonienė  


https://drive.google.com/file/d/12NbeuBDrTI6vDAc0cpAdPM5qz5jv-AfK/view
Vaikai taria „AČIŪ“ gydytojams
     2020 m. kovo mėnesį šeimos pramogų parkas ADVENTICA kartu su AB “Lietuvos paštas” paskelbė iniciatyvą #vaikaiGYDYTOJAMS. Vaikai, kartu su tėveliais, kviečiami piešti ir atsiųsti piešinius. Apie gydytojus, apie ligonius, apie poliklinikas ir ligonines, apie dėkingumą, apie gydytojų palaikymą, apie ligas ir virusus, apie tai, kad vaikai dėkoja GYDYTOJAMS. 
     Džiaugiamės, kad mūsų Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla  taip pat prisideda prie šios gražios iniciatyvos. 3 b klasės mokiniai (mokytoja Vita Zakienė) pagamino popierių ir sukūrė padėkas.
     Mūsų mokyklos auklėtinių, o taip pat ir visų vaikų piešinius galite rasti virtualioje parodoje „Vaikai taria „Ačiū“ gydytojams“ adresu: https://www.adventica.lt/naujienos/vaikai-taria-aciu-medikams-9 
Dėmesio! Ugdymo procesas organizuojamas nuotoliniu būdu
Gerbiami mokinių tėveliai, 

      informuojame, kad nuo 2020 m. kovo 30 d. ugdymo procesas bus organizuojamas nuotoliniu būdu. Prašome susipažinti su parengtais dokumentais bei rekomendacijomis: 
      1. „Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos  ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu priemonių planas“, 
      2. „Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos saugaus elgesio internete taisyklės“, 
      3. ,,Skaitmeninės mokomosios medžiagos, užduočių sąrašas, skirtas mokiniams mokytis nuotoliniu būdu”,
       4. Pasirengimo mokymo(si) nuotoliniu būdu rekomendacijos  mokiniams ir tėvams.
       
     
      Mokyklos administracija, mokytojai, mokiniui pagalbos specialistai pasirengę atsakyti į Jums iškilusius visus klausimus EDUKA dienyno pagalba arba tel. 8 524 68767. 
      Techninę pagalbą pasiruošęs suteikti  skaitmeninių technologijų administratorius,  IKT specialistas Gintaras Jukna. Kontaktai: mob. tel. 8 673 08612, el.paštas ukis@seskinespradine.vilnius.lm.lt   
 
      Tikimės geranoriško ir sklandaus bendradarbiavimo. Iškilusias problemas, įveiksime kartu.   
 Mokyklos administracija
Mokyklos darbuotojų darbo grafikai, tvarkaraščiai, kontaktai
Dėl darbo karantino sąlygomis
Informacija dėl saugaus interneto
VPPT rekomendacijos pedagogams, mokiniams ir tėvams
Specialistų pagalba mokiniams ir jų tėveliams

    Informuojame, kad dėl paskelbto karantino mokyklos socialinės pedagogės Daiva Bagdonienė ir Agnė Kriščiūnaitė vaikus ir/ar jų  tėvelius gali konsultuoti nuotoliniu būdu.
    Specialisčių kontaktai:
vyr. socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė  – „Eduka“ dienynas
socialinė pedagogė Agnė Kriščiūnaitė – agne.krisciunaite@gmail.com
     Rašykite ir su Jumis bus susisiekta.
Ką veikti?
„Renkuosi mokyti!“ ir „VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ parengė rekomendacijas
 tėvams, mokytojams,  mokiniams. 
KĄ VEIKTI?

Prisegti failai
Diplomai, padėkos, garbės raštai
Lietuvos Nepriklausomybės dienos paminėjimas
       2020 m. kovo 11 d. sukanka lygiai 30 metų, kai Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas pranešė atkuriantis Lietuvos nepriklausomybę.  Ši  žinia apie naują Lietuvą iškart pasklido po visą pasaulį.
 Minint svarbią datą mokinių  rankose sukasi trispalviai laisvės vėjo malūnėliai, skleisdami žinią apie  tai, kad gyvename laisvoje šalyje.
    Kiekvienoje klasėje  vyko Nepriklausomybės dienos paminėjimai, kuriuos organizavo mokyklos muzikos mokytojai. Ačiū jiems. 
       Džiaugiamės švęsdami Lietuvos nepriklausomybę.
Kaziuko mugė
     Kaziuko mugė kaip ir kasmet šurmuliavo mokykloje. Šiais metais ji vyko klasėse. Išradingi dirbiniai, skanumynai, papuošalai  džiugino pirkėjus. Parodėme klasės draugams, ką gebame pagaminti. Užsuko ir kaimynai pasigrožėti ar lauktuvių nusipirkti. Smagi buvo mugė.
Svečiai iš Šilutės
     Kovo 3 d. mokykloje lankėsi Šilutės rajono Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja D. Butvydienė su kolegėmis, kurioms rūpi ugdymo kokybės ir sąlygų gerinimas Šilutės rajono mokyklose. Buvo pasidalinta mokyklos gerąja patirtimi ugdant specialiųjų poreikių mokinius. Pranešimus skaitė mokyklos direktorė D. Slepakovienė, mokytoja metodininkė D. Maminskienė, socialinė pedagogė ir šokių mokytoja D. Bagdonienė. Prie mokyklos komandos prisijungė Vilniaus Medeinos pradinės mokyklos direktorius V. Molis, kuris pristatė savo ir Vilniaus miesto pasiekimus ugdant specialiųjų poreikių mokinius. Išpuoselėta mokykla leido pasidžiaugti Vilniaus Karaliaus Mindaugo progimnazijos direktorė R. Pilauskaitė. 
Žiema, žiema, bėk iš kiemo!
      Blynai, persirengėliai, Lašininio ir Kanapinio kova bei darnus ratas apie blogų darbų karoliais pasidabinusią Morę – tai Užgavėnių šventimo akimirkos. Vijome žiemą iš savo kiemo. Linkėjome vieni kitiems ne tik skaniausių blynų, bet ir kad  su More sudegę blogi darbai  nesugrįžtų. Lauksime pavasario.
Švenčiame Vasario 16-ąją
           Gyvenkim ir mylėkime pasaulį!
           Didžiuokimės tėvyne Lietuva! 
           Iškelkim laisvės Vėliavą į saulę  
           Ir būkime viena stipri šeima. 
        Vasario 14-ąją dieną mokykloje organizuota diena be pamokų. Klasėse vyko įvairūs projektai, pokalbiai apie Lietuvos istoriją, įvairūs užsiėmimai, žaidimai. Visose klasėse buvo piešiamas piešinys Lietuvai, kuris buvo demonstruojamas mokyklos kieme giedant Lietuvos respublikos himną. 
      Mokyklos direktorė D.Slepakovienė aplankė visas klases, pasveikino su švente, apdovanojo geriausiai išsprendusius kryžiažodį apie mokyklos kiemo medžius.
          Drąsiai ženkime naujuoju šimtmečiu, kartu pažinkime, švęskime ir kurkime! Su Vasario 16-ąja!
Mokyklos svečiai
    Vasario 11 d. mokykloje organizuotas seminaras „Įtraukusis ugdymas mokykloje: galimybės ir realybė“.  Seminaro dalyviai – 35 Panevėžio miesto mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai. Gerąja darbo patirtimi dalinosi mokyklos direktorė D. Slepakovienė, direktorės pavaduotoja ugdymui R. Petkevičienė, specialiosios klasės mokytoja D. Maminskienė, šokio mokytoja – socialinė pedagogė D. Bagdonienė ir logopedė Ž. Jackūnienė.
    Smagu sutikti bendraminčius ir būti įvertintiems.
Vilniaus miesto svečiai
     Vilniaus kolegija ne vienerius metus aktyviai bendradarbiauja su Ukraina. Šį sykį Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetas priėmė delegaciją iš Poltavos regiono. Visą savaitę Poltavos miesto tarybos švietimo komiteto organizuota regiono ugdymo įstaigų vadovų delegacija, vadovaujama Poltavos miesto tarybos švietimo komiteto vadovo J. Matvijenko, domėjosi Lietuvos švietimo sistema, vykdomų reformų sėkmėmis ir sunkumais. Pastaruoju metu Ukraina vykdo intensyvią švietimo reformą, tad kolegos iš Poltavos lankėsi Vilniaus miesto savivaldybėje, kurioje mero patarėjas švietimo klausimais A. Lakštauskas organizavo susitikimą su savivaldybės darbuotojais, atsakingais už švietimą. Susitikime dalyvavo ir mokyklos direktorė D. Slepakovienė, kuri pasidalijo savo darbine patirtimi.
Meninio skaitymo konkursas „Žodžiai iš vaiko širdies“
     Sausio 21 dieną mokykloje įvyko meninio skaitymo konkursas „Žodžiai iš vaiko širdies“. Renginio dalyvius skambia daina pasveikino 1b  klasės mokiniai. Skaitovai varžėsi dviejose amžiaus grupėse. 1-2 klasių grupėje pasirodė  21 skaitovas, 3-4 klasių  grupėje – 17 skaitovų.       
    Vertinimo komisija pasidžiaugė visų dalyvių pasirodymais, bet nutarė, kad geriausiai atskleisti meninį žodį pavyko 1b klasės mokinei Patricijai Šturaitei ir 3a klasės mokinei Gustei Matulionytei.Šios skaitovės dalyvaus Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Žodžiai iš vaiko širdies“ antrajame etape. Linkime joms sėkmės.  
     Skaitovų konkursą organizavo mokytojos D. Petkevičienė ir V. Bertašienė. 
Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena
      Laisvės gynėjų dieną mokyklos bendruomenė paminėjo su derama  rimtimi. Atminimą simbolizuojančios neužmirštuolės žibėjo ne tik ant visų krūtinių, bet ir prie lauko žibintų, ant koridorių palangių (ačiū dailės būrelio mokiniams). Aštuntą valandą mokyklos languose sušvito žvakutės, klasėse vyko pilietiškumo pamokos – prisiminta, kas vyko 1991 sausio 13 d. Baigiantis pamokoms visi susirinko mokyklos kieme prie laužo  pasišildyti, pasiklausyti direktorės Dianos Slepakovienės skaitomos pamokančios pasakos, eufonijos  garsų (ačiū ketvirtokui Dominykui),  išgerti arbatos ir dar kartą prisiminti, kieno dėka gyvename laisvoje Lietuvoje. 
Laukiam šv. Kalėdų
        Didysis Kalėdų laukimas užpildė  ir mokytojų širdis. Smagu susėsti prie bendro stalo, pasidalinti kūčiukais, gerais žodžiais, pajusti šilumą, kurią skleidžia  vaikų sakomi sveikinimai( ačiū bibliotekininkei Auksei už paruoštą pasveikinimą mokyklos darbuotojams). 
     Telydi į šv. Kalėdas malonūs prisiminimai, nuostabūs puancetijų žiedai ir teišsipildo direktorės Dianos Slepakovienės palinkėjimai: „Daugiau gražių emocijų. Daugiau meilės. Visko, kas gera, daugiau! Visiems Jums ir Jūsų artimiesiems. Linkiu šventės, kurią visi sutiktume ir vidinėje, ir išorinėje šviesoje. Mylint. Atleidžiant. Tikint savimi ir kitais.“
        Smagių  šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų! 
Festivalis „Skambėk, dainele“
    Gruodžio 12 d. mokyklos berniukų vokalinio ansamblio dainininkai (vadovė Loreta Aleksandravičienė) dalyvavo respublikiniame berniukų chorų, vokalinių ansamblių, solistų festivale „Skambėk, dainele“, kuris vyko Vilniaus Balsių mokykloje.  
Renesanso šokių kolektyvo „Arcus“ koncertas senjorams
   Gruodžio 13 d. mokyklos renesanso šokių kolektyvas „Arcus“ ( vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo Kalėdinėje vakaronėje „Didžiojo stebuklo belaukiant“. Vilniaus Žvėryno gimnazijoje šokėjai savo šokiais džiugino  Žvėryno senjorus, linkėjo  gražių artėjančių šv. Kalėdų.
Mentorystės programa „Technologijų vedliai“
       Mokytoja Daiva Maminskienė nuo  rugsėjo 16 d. iki gruodžio 16 d. dalyvavo bit&Byte technologinės kūrybos mentorystės programoje „Technologijų vedliai“.
      „Technologijų vedliai” – tai nuotolinė mentorystės programa, kurioje pradinių klasių mokytojai iš visos Lietuvos įgauna įgūdžių dirbti su įvairiomis technologijomis ir technologinės kūrybos turinį, pritaikomą klasėse. 


Chorų festivalis „Advento tyloje“
      Gruodžio 11 d. jau penktą kartą Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Nekalto prasidėjimo bažnyčioje vyko šalies 1-4 klasių mokinių vokalinių ansamblių, chorų festivalis „Advento tyloje“, kuriame dalyvavo net 21 kolektyvas, sužavėjęs klausytojus skambiais balsais.  Ypač  jautriai festivalio dalyviai atliko finalinę bendrą dainą „Vakaro giesmelė“.
      Festivalį organizavo Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla ir Vilniaus Balsių progimnazija. Ačiū idėjos autorei Rūtai Narčytei. Renginį papuošė svečiai  iš Mokytojų namų – ansamblis „Kankleliai“.
Daugiau informacijos: https://photos.app.goo.gl/A3ADi6GgtagF7gJdA
                                        https://photos.app.goo.gl/VKgJM3dt6xkBufzH7
Pirmokai susipažino su mokyklos medžiais
     Gruodžio 12 d. prie šventiškai papuoštos kalėdinės eglės mokyklos salėje susirinko pirmų klasių mokiniai ir jų mokytojai. Trečių – ketvirtų klasių mokiniai  jiems papasakojo apie mokyklos teritorijoje augančius  medžius. Pirmokams buvo perskaityti pranešimai apie egles, alyvas, maumedžius, kaštonus, gluosnius, beržus, klevus. Mokiniai atidžiai  klausėsi, nes sugebėjo atsakyti į visus klausimus, kurie buvo užduoti renginio pabaigoje. Už atsakymus vaikai buvo apdovanoti pranešėjų paruoštomis mažomis dovanėlėmis. 
      Pirmokams  patikėta  globoti mokyklos teritorijoje augančias drebules, gluosnius bei alyvas.                    Renginį organizavo ir vedė mokytoja Vita Zakienė ir jos vadovaujami jaunieji žurnalistai.  
Šokių konkursas-festivalis „Merry Christmas, Baltic Amber“
    Gruodžio 6 d. mokyklos liaudies šokių kolektyvas „Sukutis“ (vadovė Daiva Bagdonienė) dalyvavo tarptautiniame šokių konkurse-festivalyje „Merry Christmas, Baltic Amber“, vykusiame Rygoje. Net 27 įvairūs šokiai stebino žiūrovus meistriškumu ir originalumu. Mūsų šokėjų šokiai „Lietutis“ bei „Lietaus lašiukai“ buvo įvertinti 1-ąja bei 2-ąja vietomis. Kolektyvas gavo gražią taurę, kiekvienas šokėjas apdovanotas medaliu bei saldumynais. Puikiai atlikti šokiai apie lietų į Rygą priviliojo tikrą lietų -  šokėjams šventiškai pasipuošusį miestą teko apžiūrėti lynojant lietučiui…
Ruošiamės Kalėdoms – puošiamės
     Gruodžio 5-ąją dieną mokyklos mokiniai, mokytojai ir darbuotojai skyrė mokyklos bei jos aplinkos gražinimui. Langus vaikai puošė pagal dailininkės Vilijos Kačanauskienės sukurtą projektą. Neįmanoma suskaičiuoti kiek per dieną  sukurta sniegą imituojančių girliandų, iškarpyta žvaigždžių ir iš jų suformuota eglučių bei po eglėmis apgyvendinta gyvūnėlių! Paskaičiuokit – gal Jums pavyks.  Mokyklos darbuotojai puošė mokyklos koridorius žaisliukais bei girliandomis. Mokiniai nepamiršo ir mokyklos kiemo medžių – juos aprišo kažkada vaikus šildžiusiais šalikais. Medžiams tikrai bus nebaisūs žiemos šalčiai! 
       Ir STAIGMENA – mokyklos laiptų pakopos „prakalbo“: nuo šiandienos jos sveikinasi tarmiškai, motyvuoja, “kuždėdami” kokie žmonės lipa laiptais  bei primena pagrindines lietuvių kalbos, matematikos bei pasaulio pažinimo sąvokas. Lipant laiptais galima ir anglų kalbos žinias pasitikrinti. Dabar laiptinėse bus dar jaukiau. 
      Gražioje mokykloje smagu bus laukti Kalėdų stebuklų. 
Šeškinės mokyklų Šeškiukų kvadrato turnyras 2019
   Lapkričio 28 d. mokyklos 3-4 klasių mokinių komanda dalyvavo Šeškinės mokyklų Šeškiukų kvadrato turnyre 2019, kuris vyko Žygimanto Augusto pagrindinėje mokykloje. Komanda, kurią varžyboms ruošė mokytojos Lilijana Zmitrovičienė ir NijolėTamulienė, turnyre užėmė III-iąją vietą ir į mokyklą grįžo su taure, medaliais ir dovanėlėmis.  
    Renginį organizavo Šeškinės bendruomenės sąjunga. 
Praktinė-mokslinė konferencija „Jaunasis tyrinėtojas“
      Lapkričio 27 d. Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijoje vyko Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių praktinė-mokslinė konferencija „Jaunasis tyrinėtojas“. Mokiniai ir jų mokytojai paruošė ir pristatė virš 20 pranešimų, bandymų. Mūsų mokyklos 3b klasės mokinės Ditė Brokoriūtė ir Milda Lukošiūtė (mokytoja Vita Zakienė) skaitė  pranešimą „Kaštonai“ – apie stebėjimus, tyrimus, kuriuos atliko augindami ir prižiūrėdami kaštonus.  
Sporto varžybos „ŠOKLIUKAS 2019“
    Lapkričio 25 d. Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinėje mokykloje vyko Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių sporto varžybos „ŠOKLIUKAS 2019“. Smagioms  varžyboms mokinius ruošė mokytojos Lilijana Zmitrovičienė ir Nijolė Tamulienė.
,,Ekologiškumo virusas plinta 2019“
     Tinkamas atliekų rinkimas, tvarkymas ir pateikimas antriniam naudojimui – tai procesas, prie kurio prisidėdamas kiekvienas visuomenės narys gali padėti išsaugoti švarią, sveiką ir stabilią aplinką. Siekiant populiarinti teisingo atliekų rūšiavimo kultūrą jau penktą kartą  organizuojamas Lietuvos  mokyklų 3-4 klasių konkursas ,,Ekologiškumo virusas plinta 2019“.    Konkursą organizavo ir vykdė Vilniaus Žirmūnų gimnazija bei  „Jaunųjų Žaliųjų organizacija“. Į konkursą atvyko net 20 komandų ne tik iš Vilniaus, bet ir iš kitų Lietuvos mokyklų. 
     Lapkričio 21 d. vykusiame renginyje pirmą kartą  dalyvavo mokyklos 3b klasės mokinių komanda ,,Šeškiukai“: Juna Kuklieriūtė, Laura Kriščiūnaitė, Mėta Prodan, Izabelė Pilkaitė ir Jonas Augustas Prakapavičius. Mokinius konkursui ruošė mokytoja Vita Zakienė. 
   Konkurse vaikai pasitikrino savo žinias apie ekologiją, sukūrė kalėdinį žaisliuką iš antrinių žaliavų, pasidžiaugė gražiu renginiu, puikiais prizais ir vaišėmis. 
  
Viktorina „Esu tolerantiškas“ vilniečiams
     Lapkričio 19 d.  mokykloje lankėsi Vilniaus miesto 3-4 klasių mokiniai, lankantys etikos pamokas, kurie dalyvavo viktorinoje „Esu tolerantiškas“, skirtoje Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Į renginį atvyko šešios  komandos iš Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos, Vilniaus savivaldybės Grigiškių pradinės mokyklos, Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos, Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos, Vilniaus „Žiburio“ pradinės mokyklos ir Vilniaus „Šviesos“ pradinės mokyklos. Šventės dalyviai prisistatė, atsakinėjo į viktorinos  klausimus, kūrė skulptūras, atliko įvairias užduotis, vaišinosi, klausėsi pop choro „Garsiukai“ (vadovė Loreta Aleksandravičienė) atliekamos dainos „Svarbiausi žodžiai“ ir drauge dainavo.   
      Komandų nariai savo užduotis vertino akmenukais, stikliukais ir kriauklytėmis, kuriomis papuošė dailininkės Vilijos Kačanauskienės ir keramikės Viktorijos Bitinaitės-Stankevičienės sukurtus  šių metų Tolerancijos dienos simbolius – švyturius.     
     Renginį organizavo mokyklos etikos mokytojos Diana Slepakovienė, Rima Duoblienė, mokytojos Jūratė Mocartienė ir Vita Zakienė. Renginį vedė mokytoja Jūratė Mocartienė ir komandų pagalbininkai – jaunieji žurnalistai, vadovaujami mokytojos Vitos Zakienės.        
    Vilniečiai įrodė, kad daug žino apie toleranciją. 
Minime Tolerancijos dieną
      Lapkričio 14 d. trečių klasių mokinių, lankančių etikos pamokas, komandos susirinko į viktoriną, skirtą Tolerancijos dienai paminėti. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, kūrė eiles bei  skulptūras, dainavo, piešė bei vertino savo veiklą pajūrio dovanotais akmenukais, stikliukais bei kriauklytėmis, kurie papuošė švyturius – šių metų Tolerancijos simbolius. Vaikai įrodė, kad ugdo  pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą – TOLERANCIJĄ.
      Renginį organizavo etikos mokytojos Diana Slepakovienė, Rima Erdogan, direktorės pavaduotoja Rasa Džiavečkienė,  mokytoja Jūratė Mocartienė bei mokyklos jaunieji žurnalistai ir jų vadovė Vita Zakienė. 
     Tolerancijos dienos paminėjimui ruošėsi visa mokykla – iš antrinių žaliavų sukūrė šių metų Tolerancijos dienos simbolius – švyturius ir juos papuošė spinduliais su toleranciją apibūdinančiais žodžiais.  Šiuos darbus galima pamatyti koridoriuje organizuotoje parodoje. 
Daržo naujienos
    Ruduo.  Metas nuimti derlių ir mokyklos darže. Čia augo burokėliai, bulvės, morkos bei prieskoninės žolelės. Geriausiai užderėjo  bulvės. Jas antrokai nukasė, su virėjų pagalba išvirė ir skaniai suvalgė. Morkos ketvirtokams buvo skanios ir žalios. Gardi  čiobrelių ir mėtų arbata – tuo įsitikino trečiokai. Kai kurie pirmą kartą ragavo arbatos iš ką tik nuskintų žolelių. O ar žinote, koks apynių  skonis? Paragaukit, jie apraizgė paukščių stebyklą.  O ir rojaus obuoliukai dar laukia, kad kas juos nuskintų. Jie po šalnų jau skanūs. Kaip ir  šermukšniai. Išeikit į mokyklos kiemą – dar ne visą derlių nuėmėm.
Išvyka į Kernavę
     Spalio 24 d. būrelio pažangiausių mokyklos mokinių pamokos vyko ne mokykloje. Autobusas juos nuvežė į Neries regioninį parką, kur vaikai dalyvavo pamokėlėje apie parko įdomybes. Antroji pamoka – Kernavėje. Čia kiekvienas galėjo pajusti piliakalnių didybę bei susipažinti su senąja gyvenviete prie Neries. O kur dar lobio ieškojimas ir džiaugsmas jį suradus. Ir paskutinė pamoka – pasivaikščiojimas Dūkštų ąžuolyno pažintiniu taku bei susipažinimas su senovėje lietuvių  garbintomis deivėmis bei dievybėmis.
     Smagios, įdomios ir labai naudingos  buvo pamokos. 
Solidarumo bėgimas
    Jau šeštąjį rudenį iš eilės šimtuose Lietuvos mokyklų dešimtys tūkstančių moksleivių bėga tam, kad pasaulį padarytų geresne vieta gyventi – visi kartu švenčia solidarumą ir renka paramą tiems, kam jos labiausiai reikia. Šiais metais organizacija „Gelbėkit vaikus“ kvietė Lietuvos mokyklas vėl susiburti kilniam tikslui ir dalyvauti Solidarumo bėgime 2019. Per penkerius Solidarumo bėgimo metus surinkta parama padėjo tūkstančiams Lietuvos vaikų 47 organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centruose visoje Lietuvoje bei sukūrė daug pozityvių pokyčių ir už Lietuvos ribų. Zambijos Chikabuke miestelio bendruomenė džiaugiasi įrengtu medicinos punktu, Mikutos kaimo mokyklos vaikai – mokykliniais reikmenimis, o Rusijos okupuotose Luhansko ir Donecko srityse gyvenantys Ukrainos vaikai saugiai žaidžia Lietuvos vaikų ir organizacijos „Gelbėkit vaikus“ pastangomis įrengtose žaidimų aikštelėse. Šių metų bėgimo metu surinktos lėšos bus skirtos organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų gerovei užtikrinti bei padėti Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose gyvenantiems vaikams su negalia.  
       Šiais metais mūsų mokyklos mokiniai labai aktyviai dalyvavo Solidarumo bėgime. Vaikai surado daug rėmėjų ir surinko 519,68 Eur ( 1a – 30,50 €, 1b – 13,50 €, 1c – 34 €, 2a – 70,63 €, 2b – 10 €, 2c – 31,40 €, 2d – 60 €,  3a – 42,30 €, 3b – 86,20 €, 3c – 30 €, 4a – 32,50 €, 4b – 61,35 €, 4c – 18 €).                     Ačiū Jums už Jūsų gerumą. 
Pasaulinė rankų plovimo diena
      Spalio 16 dieną, minint Pasaulinę rankų plovimo dieną, 1-2 klasių mokiniai klausėsi švarių rankų pamokėlių. Jų metu mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Štelmokaitienė mokė vaikus atpažinti mikroorganizmus ir kaip su jais kovoti. Vaikai išmoko taisyklingų rankų plovimo žingsnių ir klausėsi pasakos apie švarą ir tvarką.
       1a klasės mokytoja Dangira Petkevičienė su savo mokiniais sudalyvavo ULAC organizuojamoje akcijoje „Švarių rankų šokis19“. 
      Dėkojame mokyklos socialinei pedagogei Daivai Bagdonienei prisijungus kuriant Šeškiukų švarių rankų šokį.
       Nuoroda: https://youtu.be/kSwy9ZMFv4s 
Dailiojo rašto konkursas
    Spalio 14 d. vyko mokyklos 2-4 klasių mokinių dailiojo rašto konkursas. Konkurse dalyvavo 21 mokinys. Sveikiname konkurso nugalėtojus: Giną Rimkų (2a), Gretą Šiukštaitę (3a), Gintarę Karpavičiūtę (4b)! Sveikiname konkurso nugalėtojų mokytojas: Laurą Gruodienę, Lilijaną Zmitrovičienę ir Rimtę Urbaitę.
           Linkime nugalėtojams sėkmės Vilniaus miesto dailiojo rašto konkurse ,,Atrask krašto paslaptį”.
    Konkursą vedė ir darbus vertino mokytojos Laima Gailienė, Jūratė Mocartienė ir Lilijana Zmitrovičienė.
Su Mokytojo diena, mieli mokytojai!
Švieskite, švytėkite, auginkite, aukite, džiaukitės, 
džiūgaukite, mylėkite, svajokite, skleiskitės, 
mėgaukitės ir puoselėkite pačias fantastiškiausias viltis!
Būkite laimingi!

      Mokyklos mokytojus su švente pasveikino mokytojų Eirimo Veličkos,  Loretos Aleksandravičienės dainininkai, šokėjai bei muzikantai. Koncertą organizavo mokyklos bibliotekininkė Auksė Poškevičienė. 
     Mokytojams dalyvaujant koncerte, mokytojo ,,duonos paragavo” ketvirtokai – jie vedė pamokas pirmose – trečiose klasėse. Ir jiems pavyko! 
#BEACTIVE Europos sporto savaitė
              
  RUGSĖJO 23 – 30 d.  
 #BEACTIVE EUROPOS SPORTO SAVAITĖ. 
Mokyklos mokiniai prisijungė prie sportuojančių europiečių – ketvirtadienį, ilgųjų pertraukų metu mokyklos salėje šoko nuotaikingus šokius.
 Smagiai visi  pajudėjo šokio ritmu. 
Renginį organizavo šokio mokytoja 
Daiva Bagdonienė. 


  
Inovacijų ir technologijų festivalis „Šeškinė ateities žmogaus akimis“
   Rugsėjo 19 dieną  Šeškinėje vyko  Inovacijų ir technologijų festivalis. Dronai, virtuali realybė, 3D piešimas, elektriniai paspirtukai, riedžiai  ir geras oras leido  įgyvendinti mažųjų svajonę – pajusti, kuo gyvensime ateityje!  Jaunųjų mokslininkų akademija sudomino daugiau nei 200 šeškiniečių. Festivalyje dalyvavo ir mokyklos 3a ir 3b klasių mokiniai, kurie iš renginio grįžo sužavėti veiklomis.
    Ačiū organizatoriams už puikų renginį. 
Aktyviosios pertraukos
    Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, skatindamas vaikų fizinį aktyvumą, kvietė Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklas prisijungti prie Europos Judumo savaitei paminėti organizuojamų renginių. Šiais metais Judumo savaitė vyko nuo rugsėjo 16 d. iki 22 d. Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla rugsėjo 19 dieną prisidėjo prie iniciatyvos: mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė   Lina Štelmokaitienė organizavo aktyviąs pertraukąs mokiniams.   Buvo smagu mankštintis, žaisti, šokti ir net medituoti.                                                                      Aukite sveiki.
Renginys pirmokams
     Rugsėjo 12 d.  mokyklos pirmų klasių mokiniams buvo pristatyta drausmingo elgesio pertraukų metu sistema, kurios tikslas – kurti saugią aplinką ir santykius mokyklos bendruomenėje. Visi mokinukai buvo paraginti tinkamai laikytis elgesio taisyklių, su jomis supažindinti savo tėvelius ir tokių būdu,, auginti” šypsenų mokyklą.
    Renginį vedė mokyklos socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė ir psichologė Ieva Matulionienė. 
Saugaus eismo pamokėlės pirmokams
     Rugsėjo 5 d. mokykloje vyko Saugaus eismo pamokėlė pirmų klasių mokiniams. Vilniaus 6-ojo policijos komisariato pareigūnė Renata Makūnienė papasakojo moksleiviams kaip saugiai  pereiti  gatvę, kaip taisyklingai dėvėti atšvaitą, kaip tvarkingai laukti žalio šviesoforo signalo. Taip pat mokiniai  atliko įvairias užduotis saugaus eismo tema.  Ačiū pareigūnei už paskaitą, o visiems mokiniams -saugaus kelio.
    Renginį organizavo mokyklos socialinė pedagogė Daiva Bagdonienė.  
Mokslo metų pradžia
  Rugsėjo 2-osios ryte mokyklos kieme  glaudžiu ratu sustojo mokytojai, mokyklos darbuotojai, mokiniai ir jų tėveliai. Suskambėjęs skambutis paskelbė naujų mokslo metų pradžią. Nuaidėjo Tautiška giesmė, įneštos vėliavos. Gražius palinkėjimus  pasakė mokyklos direktorė Diana Slepakovienė. Šokėjai, sportininkai, dainininkai  visus pasveikino  savo pasirodymais. Skambant dūdmaišio garsams  per padabintas arkas visi suėjo į savo klases. Prasidėjo pirmoji pamoka.
 Prasmingų, kūrybingų ir sėkmingų mokslo metų!
Mokytojų ir mokyklos darbuotojų išvyka
   
 Pasiruošęs naujiesiems mokslo metams, mokyklos mokytojų ir darbuotojų kolektyvas išsiruošė į kelionę:  pasigrožėjo Naisių kaimo įdomybėmis, dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kur pasigamino po odinį pakabuką, lankėsi puodžiaus dirbtuvėje.  Visus maloniai nustebino aplankyto Kryžių kalno didingumas. Čia keliautojai  paliko mokyklos vardu pažymėtą kryžių su prašymu “Dieve, saugok mus”. 
Mieli tėveliai,
              
 Šiemet Vilniaus miesto savivaldybė mokykloms skyrė papildomą finansavimą. Būtiniausioms mokinių reikmėms šių lėšų pakanka, todėl rinkliavoms iš tėvelių sakome NE! 
                                                                 Skirta lėšų vienam vaikui: 
               ● po 45 eurus – kanceliarijai, ūkinėms, higienos ir kt. prekėms (metams); 
               ● po 18 eurų – būtinoms paslaugoms ugdymo procesui užtikrinti (metams). 
    Parama mokyklai yra tik geranoriška ir laisva kiekvieno valia!   
    Brangiausia dovana – šypsena ir ištartas nuoširdus AČIŪ.   
    Visa informacija apie lėšų panaudojimą bus pateikta kalendorinių metų pabaigoje mokinių tėvų komiteto susirinkimo metu. Informacija Jus pasieks per klasės mokinių tėvų komiteto pirmininką.
                     Jei mokykloje vyksta prievartinis lėšų rinkimas, apie tai norėtume žinoti: 
 el. paštas – rastine@seskinespradine.vilnius.lm.lt, tel. 246 8767   
                                                                              Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos administracija