
Mokytoja Greta tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje
Kovo 31 dieną dalyvavau tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „KARJERA & STUDIJOS 2022“ ir Švietimo inovacijų parodoje „MOKYKLA 2022“, kurioje VDU Švietimo akademijos mokslininkai skaitė pranešimus, studentai, dėstytojai, absolventai dalyvavo diskusijoje. Teko dalyvauti diskusijoje „Mokytojai laužantys stereotipus mokykloje“ kartu su VDU dėstytoju, VDU licėjus „Sokratus“ direktoriumi dr. Mindaugu Nefu, VDU Švietimo akademijos dėstytoja Ingrida Mereckaite, Mokslo ir menų mokyklos „Taškius” padalinio vadove Karolina Taraseviče. Kartu diskutavome apie kardinalius profesijos pokyčius, stereotipus mokymosi įstaigose ir kaip keičiasi švietimo bendruomenė. Įdomi patirtis gavus netikėtą kvietimą pasisakyti viešai.
Mokytoja Greta Juodkaitė



4a klasės edukacija



Sąmoningumo didinimo mėnuo be patyčių
Mokyklos bendruomenė prisidėdama prie Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ iniciatyvos kvietė mokytis praleisti progą pasityčioti, kad visi jaustumėmės saugiai.
Mokiniai žiūrėjo filmukus, juos aptarė, atliko įvairias užduotis, testus. Norėdami pasitikrinti turimas žinias, mokiniai sprendė kryžiažodžius.
Akcijoje „Gerų emocijų savaitė“ mokiniai dalinosi šypsenomis su aplinkiniais, negailėjo gražių žodžių, padėjo draugams.
Šypsokimės, padėkime ir džiaukimės drauge.
Socialinės pedagogės Daiva ir Agnė
Vilniaus miesto lėlių teatrų šventė „Medinis arkliukas”








Sveikiname Dovydą
3a klasės mokinys Dovydas Kniukšta (mokytoja Dangira Petkevičienė) KINGS lyga matematikos konkurse iškovojo sidabro medalį!
Šaunuolis, Dovydai!
Pažintis su miškininko profesija

Kovo 29 d. 1b klasės mokinei Arielei buvo labai džiugi – jos tėtis, beje, buvęs mūsų mokyklos mokinys, klasėje pristatė savo profesiją. Jis, kaip ir jo tėtis bei senelis, miškininkas. Vaikai sužinojo, kokius darbus atlieka miškininkai, kaip augina sodinukus, k juos sodina, prižiūri. Ar žinojot – medį sodinti turi du žmonės? Pasodintam medeliui svarbiausia, kad neliktų oro tarpų prie jo šaknų. Vaikai susipažino su lazdyno, blindės žiedais, eglės ir pušies sodinukais, mokėsi saugiai elgtis miške, net dalyvavo viktorinoje. O didžiausias džiaugsmas – dovanos: liniuotės, dėlinė, medus bei spanguolių uogienė. Bus gardžios velykinės vaišės! Vaikai gavo užduotį – išdžiovinti jiems padovanotus kankorėžius ir išrinkti sėklas, jas suskaičiuoti. O gal ir pasėti? Mokyklai miškininkas pažadėjo padovanoti pušelę. Auginsim?!


Mokiniai – kovinio rengimo centre

Žydi krokai



Pasaulinė vandens diena


Išvyka į teatrą
Kovo 24 dieną antrokai ir 4c klasės mokiniai vyko į Vilniaus kamerinį teatrą, kuriame turėjo galimybę iš arti pamatyti patį plėšiką Hocenplocą! Paulius, Gabrielė ir Emilija teigė, jog jiems labiausiai patiko pati kelionė, teatras ir veikėjai. O Jonui labiausiai patiko, kad buvo juokinga. Godai įsiminė emocijų gausa.
Smagi buvo išvyka. Ačiū klasių mokytojoms.
Vandens diena

Kovo 22 d. 3a klasės mokiniai skaniai paminėjo Pasaulinę vandens dieną. Barmeno Dovydo mėlynai paskanintas vandenėlis buvo populiariausias. Dar vaišinomės ir mangų, bananų, bei svarainių sirupais pagardintu vandeniu. Vis tik, skaniausia ir sveikiausia gerti – tyrą vandenėlį.
Klasės mokytoja Dangira Petkevičienė

Kovo 21 d. – Pasaulinė žmonių su Dauno sindromu diena
Pasaulinę žmonių su Dauno sindromu dieną mokyklos mokiniai paminėjo mūvėdami skirtingų porų kojines, kurios yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu.





Pirmokų krikštynos

Po krikštynų ketvirtokai dalijosi įspūdžiais: labai patiko, krikštynos buvo neįprastos, nes jose buvo daug emocijų ir šypsenų, buvo smagu pabendrauti su pirmokais. Pirmokams krikštynos – tikras stebuklas!
Susitikimus su pirmokais organizavo ketvirtų klasių mokytojos.
Minime Pasaulinę Žemės dieną!
Kovo 20 d. minėjome Pasaulinę Žemės dieną. Mokiniai buvo mokinami skleisti gėrį, sąmoningai mylėti gamtą, rūpintis aplinka, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. 1-4 kl. mokiniai su muzikos mokytoja R. Narčyte kūrė muzikinius sveikinimus, kuriuos atliko muzikos instrumentais. Mokiniai dalijosi mintimis apie Žemę per etikos ir tikybos pamokas. Bibliotekininkė Auksė paruošė video reportažą apie mūsų Žemę.
1c klasėje organizuota STEAM veikla „Kaip aš pupą sodinau“. Veiklos metu vaikai pupas pasodino, bet ne į žemę, o į sudrėkintą vatą. Šiltai pupeles apkloję stebėjo ir laukė pirmų daigelio požymių. Tokioje eksperimentinėje STEAM veikloje vaikai patyrė daug teigiamų emocijų.
Renginį skirtą Pasaulinei Žemės dienai organizavo socialinė pedagogė D. Bagdonienė, mokytoja J. Mocartienė, bibliotekininkė A. Poškevičienė.
Bendruomenės parama Ukrainai
Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos bendruomenės nariai šaunuoliai!!! Jautriai sureagavo ir net 10 dėžių paramos surinko Ukrainai. Ačiū visai bendruomenei, virtuvės darbuotojams už atjautą. Mokyklos darbuotojams už pagalbą rūšiuojant, pakuojant ir nenuilstančiai socialinei pedagogei Agnei. Stiprybės Vilniaus Biržiškos gimnazijos iniciatoriams ir Ukrainos didvyriams!

Su Kovo 11-ąja – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena!
Didžiuokimės tėvyne Lietuva! Iškelkim laisvės vėliavas ir būkime viena stipri šeima!

Kovo 11-osios šventę mokyklos mokiniai sutiko įspūdingais darbais. 1a ir 1c klasės mokiniai sukūrė animacijas – pasveikinimus, 1b klasės mokiniai dalyvavo viktorinoje apie Lietuvą. Visų klasių mokiniai dalyvavo pamokose apie Lietuvos didvyrius. O štai 3a klasės seniūnė Elzė pati parengė viktoriną, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
Klasės pasidabino mokinių darbeliais, piešiniais, skirtais laivės dienai paminėti. Mokytojai įrašė dainą (muzikos autorė buvusi mokyklos a. a. muzikos mokytoja Snieguolė Mažulienė), kurią papuošė mokinių darbai. Pilną veiklos dieną užbaigė visų suformuoti Gedimino stulpai.
Mokame švęsti ir branginti nepriklausomybę.
Sveikiname nugalėtojus
Mūsų mokinių lipdytos pilys ir jas ginantys riteriai susilaukė daug dėmesio, pelnė diplomus ir prizines vietas: I vietos nugalėtojai – Oskaras ir Ąžuolas, II vietos nugalėtoja – Žemyna, III vietos nugalėtoja – Radvilė.
Mildutė atkūrė Aukštutinę pilį, Jonas lipdė viduramžių pilį, nuostabūs šarvuoti Simo ir Gabrielės riteriai stojo į gynybą… Ąžuolo Gedimino pilies bokštas su dviem geležiniais vilkais!
Išvyka į Vilniaus apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą
Kovo 3 dieną 3c klasės mokiniai keliavo į Vilniaus apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą. Mokinukus sutiko III – osios komandos pareigūnai. Vaikai patys galėjo iš antro aukšto nusileisti vamzdžiu, apsirengti gaisrininkų aprangą, įlipti į automobilius. Ačiū Beno tėčiui už kvietimą apsilankyti jo darbo vietoje.
Edukacinė pamoka ,,Nuo kriauklytės iki skatiko”
4b klasės mokiniai ir jų mokytoja Rūta apsilankė ,,Pinigų muziejuje”. Turėjo edukacinę pamoką ,,Nuo kriauklytės iki skatiko”.
Projektas „Graži šypsena“





3c klasėje Kaziuko mugė!!!
Namuose amatininkai, klasėje – pardavėjai ir pirkėjai
Šlovė Ukrainai ir jos didvyriams! Слава Україні! Героям слава!

Tarptautinė akiniuočių diena
Kovo 4-oji paskelbta akiniuočių diena. Kažkada sąvoka „akiniuotis” skambėjo įžeidžiamai, tačiau dabar akiniai – madingas aksesuaras, protingo žmogaus požymis.
Beveik trečdalis pasaulio gyventojų kenčia dėl regos sutrikimų. Akiniai ‒ didelė pagalba. Kokie naudingi per amžius būtų buvę akiniai, juos taip pat nuolatos blaškė madų skersvėjai. Itin madingu aksesuaru akiniai tapo tik XX amžiaus viduryje, kai jie imti nešioti ne tik dėl būtinybės, bet ir norint suformuoti stilingą įvaizdį bei pademonstruoti elegancijos pojūtį.
Minėdami tarptautinę akiniuočių dieną, mokiniai sužinojo kada buvo išrasti akiniai, kokia šalis laikoma akinių tėvyne, kodėl XIV amžiuje akinių meistrai neišduodavo savo darbo paslapčių. Susipažinę su video reportažu, piešė savo svajonių akinius.
Akcijos „Mano akiniai – mano galimybės” organizatoriai: socialinė pedagogė D. Bagdonienė, mokytoja J. Mocartienė, bibliotekininkė A. Poškuvienė.




4a klasės projektas „Švenčiu Lietuvą“



Ketvirtokai susipažįsta su masažisto profesija
Projektas apie profesijas sulaukė didelio įsitraukimo 4c klasėje. Čia apsilankė Bernardo mama Gražina, kuri dirba masažuotoja. Vaikams ji pristatė savo profesiją ir pademonstravo kelias masažo technikas. Balandį ji dalyvaus tarptautiniame masažuotojų konkurse. Linkime sėkmės!

Vienybėje su Ukraina
Negalime užsimerkti prieš tai, kas vyksta broliškoje mums valstybėje, vaikus, kurie kenčia nuo agresijos.
1c klasės mokiniai dalyvavo visuotinės istorijos pamokoje skirtoje Ukrainai, kurią inicijavo Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS). Jos metu istorijos mokytojas Audrius Jurgelevičius papasakojo apie Ukrainą, jos šimtmečių istoriją, valstybingumo šaknis.
Mokiniai aptarę visuotinės istorijos pamokoje išgirstą informaciją, informatikos ir technologinės kūrybos metu kūrė animaciją.
Vienybėje su Ukraina! Слава Україні! Героям слава!
Mokytoja J. Mocartienė, programos „Vedliai” dalyvė
Vienybė težydi

3c klasės mokiniai pirmos pamokos metu stebėjo istorijos pamoką apie Ukrainą. Jie surado nemažai panašumų susijusių ir su mūsų valstybės istorija. Dailės ir technologijų pamokoje išreiškė savo palaikymą UKRAINAI

Šlovė Ukrainai ir jos didvyriams
Vasario 28 d. kiekvienas mokyklos bendruomenės narys galėjo ištarti Ukrainą palaikančius žodžius (ačiū neformalaus vaikų švietimo pedagogei Vilijai). Kūrinys kabo ant mokyklos paradinės sienos.


Gerumo karalystė
Žiema žiema, bėk iš kiemo!
Užgavėnėms buvo ruošiamasi kaip didelei šventei. Svarbiausia – persirengti kitoms dienoms neįprastais drabužiais, veidą paslėpti po kauke. Tikima, kad jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus. Pagal tradicijas Užgavėnių dieną turėtų būti valgoma 7-12
kartų.
1c klasės mokiniai ruošėsi Užgavėnėms , mokėsi gaminti tinginį. Šiandien slapčiomis apsitaisę „žydais“, „čigonais“, „arkliais“, „ožiais“, „gervėmis“, „raganaitėmis“ žaidė ir šoko įvairius liaudiškus žaidimus.
Ketvirtokai pasiruošė Užgavėnėms


2b klasės paroda „Užgavėnių kaukės”
Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis išvaryti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. 2b klasės mokiniai per dailės ir technologijų pamokas gamino kaukes. Juk kaukės bei persirengimas – vienas pagrindinių šventės atributų. Persirengėliai krečia šposus, daug triukšmauja, groja viskuo, kas tik skamba, barška, kad pažadintų žemę iš stingulio. Populiariausi persirengėliai – žydai, čigonai, arkliai, ožiai, gervės, velniai, raganos.
Klasės mokytoja Rimtė Urbaitė
1a klasės mokiniai lankėsi Vilniaus priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje
Vasario 25 d. 1a klasės mokiniai, dalyvaudami projekte „Profesijų pasaulis”, lankėsi Vilniaus priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Vaikai susitiko su ugniagesiais – gelbėtojais, kurie papasakojo daug įdomių faktų apie ugniagesio gelbėtojo profesiją. Įdomiausia ekskursijos dalis – pažintis su ugniagesių technika. Pirmokai ne tik patyrė daug teigiamų emocijų, bet ir gavo naudingų patarimų ir žinių.
4c klasės mokiniai susipažįsta su profesijomis


Šv. Kazimiero minėjimo diena

Švento Kazimiero dienos proga dailės būrelį lankantys 3c ir 2c klasės mokiniai piešė Šv. Kazimiero atvaizdą. Juk netrukus Kaziuko mugė!
Šv. Kazimiero atvaizdas ypatingas, nes šventasis vaizduojamas su trimis rankomis. Dvi dešiniosios rankos prasideda nuo alkūnės, jose laikoma lelija.
XVII a. legenda pasakoja, kad išsilavinęs dailininkas norėjo savo padėjėjo nedailiai nupieštą vieną dešiniąją ranką deramai ir gražiai pakeisti kita, tačiau negalėjo to padaryti. Kitą dieną vėl pasirodydavo abi rankos ir abiejose rankose po leliją.
„Vaikiška katedros paveikslo interpretacija, gal kiek su humoru…”, juokauja neformalaus švietimo pedagogė V. Bitinaitė Stankevičienė.
Ketvirtokai vykdo projektą „Profesijų pasaulis“

4c klasės mokiniai Saugaus eismo klasėje


Saugesnio interneto savaitė
Akcija "Populiariausios metų knygos vaikams rinkimai"
Mokykloje jau tradicine tapusi akcija „Populiariausios metų knygos vaikams rinkimai“, kuria siekiama populiarinti skaitymą kaip prasmingą, įvairiapusiškai praturtinančią ir patrauklią veiklą, vėl kvietė skaitytojus rinkti labiausiai patikusią knygą. Visą vasario mėnesį mokyklos mokiniai rinko įdomiausią knygą.
Šių metų ryškiausias kūrinys yra britės rašytojos J. K. Rowling parašytų septynių fantastinių romanų serija. Šiose knygose aprašomi paauglio burtininko Hario Poterio ir jo geriausių draugų iš Hogvartso kerėjimo ir burtų mokyklos Ronio Vizlio bei Hermionos Įkyrėlės nuotykiai. Knygose visas pagrindinis veiksmas sukasi aplink tai kaip Haris kovoja prieš piktąjį burtininką Voldemortą, kuris nužudė Hario tėvus siekdamas užvaldyti burtininkų, o kartu ir žiobarų pasaulius.
Antroje vietoje puikuojasi knygų serija, kuri vadinasi „Nevykėlio dienoraštis“, o dienoraštis todėl, kad atspausdinta nestandartiškai: šriftas tarsi būtų rašyta ranka, taip pat matosi linijos, lyg būtų rašyta sąsiuvinyje. Mama patarė pagrindiniam knygos herojui Gregui Hefliui rašyti dienoraštį. Pasakojimas prasideda pirmą mokslų metų dieną ir baigiasi pirmą vasaros dieną. Gregas pasakoja savo nutikimus mokykloje ir namie, įvykusius per mokslo metus.
Trečioji garbinga vieta atiteko J. Rowling knygoms „Kalėdų paršelis“. Viena iškiliausių pasaulio pasakotojų siūlo skaitytojams šiltą, įtraukiančią nuotykių istoriją apie vaiko meilę be galo branginamam žaislui ir pasiaukojimą jo ieškant.
Ketvirtoje vietoje – vieno populiariausių ir mylimiausių lietuvių vaikų autorių Tomo Dirgėlos sukurta knygų serija „Domas ir Tomas”. Pasakojama apie du berniukus, kurie yra patys kiečiausi pasaulio detektyvai!
Penktoje vietoje – legendinio vokiečių rašytojo ir dailininko Janošo pasakojimai apie Meškiuką ir Tigriuką, kurie jau daug metų džiugina viso pasaulio vaikus. Meškiukas ir Tigriukas – dideli draugai. Trobelėje prie upės labai jauku, bet Meškiukas ir Tigriukas vis ką nors susigalvoja ir drauge leidžiasi ieškoti nuotykių…Kai turi draugų, gali nieko nebijoti.
Šeštoje vietoje – K. Kasparavičiaus, garsaus grafiko, knygų iliustratoriaus, vaikų rašytojo knygos. Jo kuriami spalvingi, smulkiai išpiešti paveikslėliai kaskart seka vis naujas istorijas kiekvienam, kas ryžtasi pažvelgti atidesniu žvilgsniu, ir kviečia mažąjį skaitytoją drąsiai kilti oro balionu į beribes vaizduotės padanges.
Septintoje vietoje – A. Lindgren knyga “Pepė Ilgakojinė” apie didžiausią pasaulyje pramuštgalvę Pepę Ilgakojinę ir jos nepakartojamus nuotykius kartu su draugais Tomiu ir Anika.
Aštuntoje vietoje puikios rašytojos R. Dmuchovskienės knyga „Skruzdėliukas Nežiniukas“. Ar žinai, kodėl nutrūkusi driežo uodega dar juda? O kokio ilgio yra voro tinklo siūlas? Kodėl žiogas visą naktį čirškia ir kuo jis girdi? Kas ten šviečia ant jonvabalio? Kaip vikšras pavirsta gražuoliu drugeliu? Visus šiuos ir dar daugelį įdomių klausimų apie gamtą galima išsiaiškinti keliaujant pievomis ir miškais su smalsuoliu Skruzdėliuku Nežiniuku.
Devintoje vietoje R. Scotton knygų serija „Katinėlis Juodis“ . Į svečius pas katinėlį Juodį ateina draugai Spyglys ir Pagalys. Kur buvusi, kur nebuvusi, draugėn įsiprašo ir mažoji sesytė. Bet ar smagu žaisti, kai ničniekas nesiseka? Kai žaisdamas „Katę ir pelę“ pargriūni, o per slėpynes nerandi geros slėptuvės? Tuomet taip ir norisi patempti lūpą ir apskritai nežaisti jokių žaidimų. Laimei, šalia yra patys geriausi draugai!
Dešimtoje vietoje L. Žutautės knygelės apie neklaužadą mergaitę Kakę Makę. Kakė Makė ir jos draugai – Netvarkos nykštukas, monstrai Nanaisa ir Mamaisa, šunelis Čiūčia patiria įdomių nuotykių.
Ačiū visoms klasėms už dalyvavimą!
Skaityk. Atrask. Pažink.
Edukacija „Nusipiešk marškinėlius“
Vasario 11 d. 1a ir 4b klasėse vyko edukacija „Nusipiešk marškinėlius“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Šios edukacijos metu mokiniai išmoko perkelti piešinį ant marškinėlių. Jį spalvino Lietuvos vėliavos spalvomis.
Rezultatas – smagi edukacija, nauji įgūdžiai ir naudingas, pačių pasigamintas daiktas!
Esė ir eilėraščių konkursas „Švenčiu Lietuvą“

3a klasės mokiniai dalyvavo Europos Parlamento nario profesoriaus Liudo Mažylio organizuotame pasaulio lietuvių esė ir eilėraščių konkurse ,,Švenčiu Lietuvą”. Mokiniai kūrė eilėraščius, kurie atspindėtų santykį su gimtine, tėviške, šalimi, Vasario 16-ąją švenčiančią 104-ąjį gimtadienį. Kūriniuose atskleidė savo žinias apie Lietuvos istoriją ir atsakė į klausimą „Kokią Lietuvą kuriu?“.
Švenčiu Lietuvą
Lietuva – mano šeima:
Sesė, brolis, tėtis ir mama.
Jie visi – gyva tauta,
Lietuvos ryški šviesa.
Štai ir aš mažas vaikelis
Lietuvos gimtos grūdelis.
Augsiu ir tvirtėsiu vis
Lai klestės gimta šalis!
Protėviams sakau aš ačiū,
Kad apgynė gimtą šalį.
Klestėk, Lietuva šalele!
Mes nulemsim Tavo dalią.
Kamilė Rupeikaitė 9 m.
Švenčiu Lietuvą
Saulė šviečia, sodai žydi.
Debesėliai jiems pavydi.
Ežerėliai tyvuliuoja.
Ir žiogeliai gražiai groja.
Volungėlė man dainuoja.
Lietuva tegul gyvuoja!
Žalios pievos ir laukai.
Žaidžia pievose draugai.
Gėlės žydi, miškas kvepia.
O bitelės medų neša.
Tai- gimtinė mylima.
Myliu ją aš ir Tave!
Beatričė Poškevičiūtė 9 m.
Švenčiu aš Lietuvą
Švenčiu aš Lietuvą –
Geltona, žalia ir raudona.
Švenčiu aš Lietuvą
Savoj širdy.
Kai rytas Lietuvoj išaušta,
Kai čiulba paukščiai danguje,
Ir kai žiūriu į kalvą aukštą,
Matau aš, Lietuva, tave.
Miškai taip kvepia
Samanom ir uogom.
Laukai – javais ir gėlėmis,
Vingiuoja upės – mėlynosios sruogos,
Švenčiu aš, Lietuva, su tavimi!
Elzė Budinaitė 9 m.
Kūrybinės molio dirbtuvės
Vasario 14 d. mokyklos neformalaus ugdymo pedagogė V. Bitinaitė – Stankevičienė mokytojas pakvietė pažinti molio pasaulį: sukurti ir nulipdyti indą, parodyti gimstamumo stebuklo procesą, nes molis – tai terapijos priemonė. Mokytojos atrado molio gerąsias savybes. Molis sugeba sugerti visas mintis ir net nuraminti! Pertraukėlės metu vaišinosi šilta kvepiančia arbata, kava ir mokytojos D. Petkevičienės bei VDM specialistės V. Pičuginienės keptais skanėstais.
Mokytojos taria ačiū už įdomią pamoką.
Projektas „O mūs šventas lietuviškas žodi“ muzikos pamokose
Aš lietuviškai žodį rašau. Panašiai, kaip rašyčiau ant lapo. Varneles ant raidelių viršaus sudėlioju. Ir nosinės kabo.
Tu „lietuviskai zodi rasai“… „rastas“? „raštas“? Gal „rąstas“? Kas žino? Kimsta priebalsių, balsių garsai. Miršta žodžiai, kurių nepažino. /Paulius Stalionis 2021/
Vasario mėnesį mokykloje vyko projektas „O mūs šventas lietuviškas žodi“. Muzikos pamokose pirmokai, antrokai, ketvirtokai, taip pat lėlių teatras „Šeškiukai“ ir fleitų būrelis „Tili lili“, muzikos mokytojos Vaivos Karklelienės vedini, muzikavo su labiausiai patinkančiais lietuviškais žodžiais.
Lobių ieškojome MIŠKE ir JŪROJE, grojome VARDUS, trigarsiais išdėliojome NAMUS, juose apsigyveno PAUKŠČIAI ir spalvotos SUTARTINĖS – /nepainioti su SUSIPYKTINĖMIS…/. Nepamiršome AČIŪ ir DĖKOJAM, ir aktualios NOSINIŲ raidžių temos.
Patikiname, nemirs lietuviškas žodis!
3c klasės mokinių išvyka į Saugaus eismo klasę
Vasario 9 d. 3c klasės mokiniai lankėsi Vilniaus apskrities VPK policijos valdybos Saugaus eismo klasėje. Užsiėmimą vedė komisarė inspektorė A. Dijokaitė. Mokiniai patobulino saugaus eismo kompetenciją, pagilino teorines ir praktines saugaus elgesio kelyje žinias. Pažiūrėję vaizdo medžiagą, įsitikino kokia brangi žmogaus gyvybė.

Mokyklinis projektas „O mūs šventas lietuviškas žodi“

Nuo sausio mėnesio mokykloje vyko mokyklinis projektas „O mūs šventas lietuviškas žodi“. Projekte dalyvavo visi mokyklos mokiniai! O kiek įvairių veiklų, užsiėmimų vyko!
Gamtos Kengūra 2022

Vasario 9-10 d. mokyklos 2-4 klasių mokiniai sprendė pasaulio pažinimo konkurso „Gamtos Kengūra 2022” užduotis nuotoliniu būdu. Mokiniai praktiškai taikė sukauptas žinias, dirbo savarankiškai. Tai gali suteikti galimybę vaikams padėti atskleisti savo gebėjimus. Mokiniams tiesiog pravartu išvysti savo veiklos rezultatus bendraamžių fone ir mokytis bendrauti.
Paroda, skirta vasario 16-ai d. paminėti
Ryškiau už vaivorykštės margas spalvas Švytėk mūs padangėj, brangi vėliava. Globok mūs Tėvynės miškus ir kalvas, Kad būtų laisva mūs graži Lietuva.
Vasario 16-oji (Valstybės atkūrimo diena) – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918 – aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Ta proga mokyklos mokiniai, padedami mokytojų, keramikės Viktorijos Bitinaitės – Stankevičienės, mokykloje surengė savo kūrybinę parodą.
„Laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę”.
Susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku
Vasario 7-9 d. mokykloje vyko 1-4 klasių mokinių susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku. Rašytojas papasakojo apie savo kūrybą, bendravo su mokiniais, kurie susižavėję klausėsi autoriaus skaitomų ištraukų, atsakė į jų klausimus. Mokiniai įsigijo rašytojo knygų.
Susitikimas su rašytoju vaikams patiko.
MOKONOMIKA - didžiausia nuotolinė pamoka
Žinioms sienos negalioja! Vasario 4 d. 1-4 klasių mokiniai dalyvavo „Swedbank“ surengtoje didžiausioje nuotolinėje pamokoje „Mokonomikoje“. Tai pilietiškumo, tvarumo, finansinio raštingumo pamokos. Mokiniai ne tik sužinojo daug įdomių dalykų: kaip susidėti skauto kuprinę, kaip pasakyti savo vardą gestų kalba, kaip apskaičiuoti šeimos biudžetą, kaip iš džinsų pasigaminti prijuostę, kaip skaičiuoti japoniškai ir atlikti karatė judesius, bet ir smagiai sportavo.
„Mokonomikos“ pamoka prisideda prie UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje“, kurios tikslas kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus.
Mokiniams didžiausia nuotolinė pamoka labai patiko.
SNIEGO DIENA
Sausio 25 d. mokyklos mokiniai dalyvavo Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ organizuotame projekte „Pasaulinė sniego diena 2022“. Projekto tikslas – padidinti susidomėjimą žiemos sportu bei paskatinti aktyviai gyventi ir šaltuoju metų laiku. Pirmų klasių mokiniai ir jų šauniosios mokytojos pakvietė visus į sniegu padengtą mokyklos kiemą. Jie dainavo, šoko, čiuožinėjo, o pastatytus iš sniego Gedimino pilies bokštus skyrė Vilniaus 699 metų gimtadieniui.
Džiaugiamės, kad žiema skatina šypsotis ir patirti malonių įspūdžių.
Ačiū šokio mokytojai Daivai – renginio organizatorei.
Mokiniai sveikina Vilnių su 699 metų gimtadieniu

Vilniaus miesto 1-4 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Ant žodžio sparnų“
Geriausiai pasirodę 1-4 klasių mokiniai savo klasėse, sausio 18 d. varžėsi Vilniaus miesto 1-4 klasių mokinių meninio skaitymo konkurso ,,Ant žodžio sparnų“ pirmajame etape, kuris vyko mokykloje.
Sveikiname!
1 vietos nugalėtojus : Viltę Kašėtaitę (1a), Armandą Balaišį (1c), Elzę Budinaitę (3a), Pijų Pakštą (4b), Gabiją Adomavičiūtę (4b), Luką Slimanavičiūtę (3b).
2 vietos nugalėtojus: Adą Vakarį Paliūnį (1c), Gabrielę Zarankaitę (2c), Teodorą Ramanauską (4b), Elzę Mackevičiūtę (3a), Rusnę Baltakytę (3b), Guosnę Galinskaitę (4d), Elzę Bakasėnaitę (4d).
3 vietos nugalėtojus: Liną Burauską (1a), Jokūbą Zaleską (1a), Mėtą Preibytę (1c), Arielę Žebrauskaitę (1b), Emą Pranckevičiūtę (1b), Aleksandrą Rezničenko (1b), Adeliną Rakovskytę (2a), Seliną Strazdauskaitę (2c), Aušrinę Apavičiūtę (2c), Marių Tomaševičių (2a), Ilją Ustinovą (2a), Roką Rudį (4a), Bassam Ali Awadi (4c), Kamilę Rupeikaitę (3a), Mylitą Bielinskaitę (3b), Adeliją Galčiūtę (3c), Liepą Jankutę (3c), Rusnę Kisieliūtę (3c), Gabiją Bogdevičiūtę (4a), Arianą Lenart (4a), Gretą Mačiežaitę (4c), Godą Valinskaitę (4c), Augustą Bučą (4d).
Šaunios ir tapusios geriausios iš geriausių pirmos vietos nugalėtojos: Viltė Kašėtaitė (1a) ir Gabija Adomavičiūtė (4b) dalyvavo 2022 m. Vilniaus miesto 1-4 klasių mokinių meninio skaitymo konkurso ,,Ant žodžio sparnų“ II etape, kuris vyko mieste.
Meniškas tekstas yra gražus ir be žmogaus. Tačiau tai ne tas pats, kas meninis skaitymas, pakylėjantis eilėraštį ar meno kūrinį, kuris su kiekvienu žodžiu veriasi kaip gražus paveikslas. Reikia teksto minties suvokimo, įsijautimo, gebėjimo tai atskleisti, kad tuo patikėtų klausytojas.
Žemė – Saulės planeta. 4b klasės mokiniai apsilankė planetariume



Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“
Šiemet, kaip ir kasmet, dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Visose klasėse ryte sužibo atminties ir vienybės žvakelės, kuriomis prisiminėme ir pagerbėme žuvusiuosius, nukentėjusius 1991 metų sausio 13 – ąją. Mokytojos papasakojo vaikams apie įvykius tą lemtingą Lietuvai naktį. 1c klasės mokiniai piešė ant sniego širdelę. O toje širdelėje Lietuva! 1a, 1c, 2c klasės mokiniams Europos Sąjungos himną klarnetu ir trimitu grojo 2 – 4e klasės mokiniai Mindaugas ir Margiris. Gynėjus, kovojusius už Lietuvos laisvę, prisiminėme su dėkingumu, stengdamiesi parodyti, kad jų dovana – Laisvė – ateities kartoms neliko pamiršta…


3a ir 4c klasių mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje “Atmintis gyva, nes liudija“


2021 m. Vilniaus miesto 2-4 klasių mokinių Dailaus rašto konkursas „Atrask rašto paslaptį”
I pusmetį mokiniai tobulino dailų raštą, didelį dėmesį skyrė rašto kultūrai, pratinosi kurti gražią, aiškią, individualią rašyseną. O gruodžio mėnesį visi mokyklos mokiniai dalyvavo 2021m. Vilniaus 2-4 klasių mokinių dailaus rašto konkurso „Atrask rašto paslaptį” I etape. Mokykloje dailiausiai parašyti mokinių: Mato Sakalausko (2 kl.), Patricijos Šturaitės (3 kl.), Simonos Puleo (4 kl.) darbai apdovanoti I vietos diplomais ir dovanomis. Laimėję mokiniai sausio mėn. dalyvavo 2-4 klasių mokinių dailyraščio konkurso „Atrask rašto paslaptį“ II etape Vilniaus mieste. Mokiniai apdovanoti padėkomis. Mokydami rašyti mokinius gražiai, tvarkingai, tuo pačiu ugdome ir jų asmenybės bruožus: valią, kantrybę, kruopštumą, tvarkingumą.
Projektas – muzikinė pasaka „Debesų malūnas”
Fleitų būrelio TILILILI sveikinimas
Fleitų būrelio TILILILI mokiniai ir vadovė V. Karklelienė sveikina su šventėmis… Kad žibėtumėt ir žėrėtumėt.

1c klasės išvyka į kino centrą
1c klasės mokiniai gruodžio 21d. vyko į Multikino kino centrą. Jaukioje aplinkoje, patogiose kėdėse žiūrėjo animacinį filmą „Enkanto“, mėgavosi, ko gero, pačiais skaniausiais saldžiais karameliniais ir sūriais spragėsiais mieste, gėrė sultis. Mokiniams išvyka labai patiko.
Dovana Visagino socialinės globos namų gyventojams
Mokykloje tęsiant projektą „Visi vienodi, visi skirtingi“ Visagino socialinės globos namus, mokyklos socialinius partnerius, šiemet vėl pasiekė šventiniai 4c ir 4d klasių mokinių sveikinimai. Gyventojai labai džiaugiasi.
1b klasė dalyvavo „Geros savijautos“ programoje
Lapkričio 26 dieną 1b klasės moksleiviai dalyvavo „Geros savijautos“ programoje – susitikime su lėlininke Gražina. Didelės ir labai mažos, dvigubos, pirštininės, skudurinės lėlės – visos jos su savomis istorijomis, nepakartojamais rūbais. Žaidimas su lėlėmis – tai mokymasis bendrauti, rūpintis, kalbėti, fantazuoti ir kurti. Po užsiėmimo vaikai taip pat kūrė – piešė savo lėles ir padovanojo lėlininkei – gal ji pasius kokią nors mūsų nupieštą lėlę?
Mokytoja Vita Zakienė
Šalies 1-4 klasių mokinių vokalinių ansamblių, chorų festivalis „Advento tyloje“
Jau septintą kartą organizuotas šalies 1-4 klasių mokinių vokalinių ansamblių, chorų festivalis „Advento tyloje“, kuriame dalyvavo net 19 kolektyvų. Festivalį organizavo Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos direktorė Diana Slepakovienė, muzikos mokytoja Rūta Narčytė ir Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Nekalto prasidėjimo bažnyčios klebonas Vytautas Rapalis. Tikimės, kad kitais metais vaikų giesmės tradiciškai skambės bažnyčioje.
Kūrybinių dailės darbų „Mano Kalėdos“ paroda
Dalinamės malonia žinute:
Vilniaus Atgajos specialioji mokykla dalinasi virtualia respublikinės specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių kūrybinių dailės darbų „Mano Kalėdos“ paroda. Džiaugiamės atsiųstų piešinių gausa, jūsų aktyvumu. Dėkojame Jums, padėjusiems atskleisti mokinių menines galias.
Muilo gaminimas
3a klasė trumpam pavirto stebuklinga laboratorija! Vaikai edukacijos metu sužinojo muilo atradimo istoriją pasaulyje, kaip ir kada muilą pradėjo gaminti Lietuvoje. Vėliau muilo bazės, kvapų ir dažų pagalba vaikai gamino norimos formos muilą. Buvo įdomu ir naudinga! Ačiū Timo mamai, VDM grupės specialistei Valentinai.
Matematinių pasakų rinkinys
Įgyvendinant mokyklos veiklos plano pirmo tikslo pirmą uždavinį „Formuoti matematinius gebėjimus integruojant veiklas į formalųjį ir neformalųjį ugdymą(si)“, bibliotekininkė Auksė parengė matematinių pasakų rinkinį. Juo naudotis gali mokytojai pamokų metu el. dokumente „Mokytojų kambarys“.
4c klasės mokinių netradicinė dailės ir technologijų pamoka
Sugrįžę po nuotolinės savaitės 4c klasės mokiniai turėjo netradicinę dailės ir technologijų pamoką, kurią vedė bibliotekininkė Auksė. Pamokos metu ji papasakojo apie dekupažą ir kokių priemonių gali prireikti. Mokiniai kūrė žvakes, kurias dovanos savo tėvams.


„MERRY CHRISTMAS, BALTIC AMBER TRAKAI“

Kalėdiniai meduoliai
Respublikinė specialiųjų ugdymo(si) poreikių turinčių mokinių kūrybinių dailės darbų paroda
„Mano Kalėdos“





Seminaras – apskrito stalo diskusija „Inovacijos šiandienos mokyklų veiklai tobulinti“
Pamokos su krepšinio treneriu

3c klasei gruodžio pirmos savaitės pilnos įspūdžių
3c klasei gruodžio pirmos savaitės buvo pilnos įspūdžių ir įdomių patirčių. Simono mama Julija pravedė užsiėmimą apie narkotinių medžiagų žalą. Kalbėjo kuo gali baigtis, kai bandome savintis svetimus daiktus. Ačiū mokytojai Rūtai U., kuri suorganizavo susitikimą su karininku. Tai puiki pilietiškumo pamoka.
Tolerancijos dienos renginys vilniečiams
Tarptautinė tolerancijos diena mokykloje














Pirmokai pavasarį mokyklos darže sodino bulves. Šį rudenį, jau būdami antrokais, jas iškasė. Mokyklos virėjos šiomis bulvėmis pagardino sriubą, kurią skanavo visi mokyklos mokiniai.




Į mokyklas sugrįžo vaikų pamėgtas projektas „Olimpinis mėnuo“, kuris prasidėjo jau spalio 4 dieną. Šios iniciatyvos tikslas – bendradarbiaujant su pedagogais skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu. Projektas kviečia pedagogus prisidėti prie pradinukų ugdymo fizinio aktyvumo, emocinės sveikatos, sveikos mitybos ir bendradarbiavimo temomis. Mūsų mokykloje į projekto veiklas įsijungė net 6 klasės. Aukime sveiki ir aktyvūs.
Mokyklos psichologė Živilė, socialinė pedagogė Daiva bei joms talkinusi mokytoja Laimutė parengė pranešimą tėvams apie mokinius, turinčius SUP ir jų integraciją klasėje. Nors Živilė jau nebedirba mokykloje, bet paskutinis jos vadovaujamas komandinis darbas palydėtas tikėjimu, kad mokyklos bendruomenei niekada netrūko / netrūks empatijos.









Pavasarį vyko graži akcija „Dovanoju knygutę mokyklos bibliotekai“. O knygučių vaikai pridovanojo išties nemažai – net 86 vnt. Labai dėkojame vaikams, tėveliams ir seneliams. Nuostabu, kai lentynos pildosi naujomis knygomis, o vaikai džiaugiasi radę jiems patinkančią knygutę. Ateikite ir skaitykite!




Rugsėjo 14 d. mokyklą aplankė profesionalus šonaslydžio (drifto) pilotas Benediktas Čirba, 3 vietos Drift master nugalėtojas. Jis pristatė galingas savo transporto priemones, papasakojo nuo ko prasidėjo domėjimasis transporto priemonėmis bei šonaslydžiu. Svečius į mokyklą pasikvietė 4d klasės mokinys Kajus Zenonas. Ačiū jam ir jo aktyviai mamai.





Su Mokslo ir žinių švente Jus sveikina Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos bendruomenė!
Ant rudenėjančio dangaus