Pirma projekto dalis:
Lietuva garsi kunigaikščiais, karžygiais. Visais laikais buvo žmonių, kurie savo talentą, jėgas ir net gyvybę atidavė savo Tėvynei – Lietuvai. Kiekvienas 3c klasės mokinys pasirinko vieną garsų Lietuvos žmogų. Mokiniai pasirinko didžius Lietuvos valdovus, kunigaikščius – Gediminą, Kęstutį, Algirdą, Vytautą Didįjį, Vytenį, Žygimantą Augustą, karalių Mindaugą ir jo žmoną Mortą Mindaugienę, didingiausią visų laikų Lietuvos menininką – M. K. Čiurlionį, taip pat didžiausią žygdarbį to meto Lietuvai atlikusius S. Darių ir S. Girėną, vieną iš didingiausių kultūrinių veikėjų bei tautinio atgimimo asmenybių, Lietuvos himno „Tautiška giesmė” autorių V. Kudirką, pirmosios atspausdintos lietuviškos knygos autorių M. Mažvydą, tautos patriarchą, nepriklausomybės akto signatarą, daktarą ir šiaip šviesų žmogų J. Basanavičių. Per dailės pamokas įžymių asmenybių portretus iliustravo pasirinkta technika – piešė ir šešėliavo nespalvotais arba spalvotais pieštukais, piešė ir plastilinu. Mokiniai asmenybes rinkosi pagal jų indėlį į Lietuvos gerovę, žinomumą savo laikotarpiu arba įžymumą vėlesniais metais, ar jie yra žinomi užsienio gyventojų tarpe.
Antra projekto dalis:
Pasirinkę asmenybes domėjosi jų biografija, nuveiktais darbais, kuriais didvyriai garsino Lietuvą. Ieškojo informacijos apie juos įvairiuose istoriniuose ir moksliniuose veikaluose, internete. Įdomiausius faktus aprašė ir pristatė klasės draugams. Paskui mokiniai nusifotografavo pasirinktose Lietuvos vietose, susijusiose su garsia asmenybe.
Trečia projekto dalis:
Mokiniai apie šias asmenybes ir jų žygdarbius kūrė eilėraščius ir kryžiažodžius, pasakojimus, aplikavo piešinius.
Mokinių darbeliai papuošė mokyklą.
Jau visai netrukus minėsime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11-ąją.
Lietuvos valstybines šventes švęskime kūrybiškai ir linksmai!
Mokytoja Jūratė Mocartienė