Atvykę į Europos parką – muziejų po atviru dangumi, dalyvavome smagiame edukaciniame užsiėmime. Užsiėmimo metu kūrėme sapnų gaudykles – labai dekoratyvius, Amerikos indėnų magiškais laikytus rankdarbius. Legendos skelbia, kad šis indėnų kilmės amuletas apsaugo nuo blogų, piktų minčių ir dvasių, nemalonių sapnų, padeda greičiau užmigti ir miegančiajam siunčia ramius, spalvotus ir džiugius linkėjimus iš sapnų pasaulio. Pasidaryti jį patiems visai nesunku ir neužima daug laiko, todėl tik atvykę kibome į darbą. Netrukus jau galėjome džiaugtis nuostabiomis sapnų gaudyklėmis: vienspalvėmis ir spalvotomis, su karoliukais ir plunksnelėmis.

Po pamokėlės vaikščiojome po Europos parką ir grožėjomės įsimintinais Lietuvos bei pasaulio menininkų kūriniais, išgirdome intriguojančių pasakojimų apie „dinozauriškus kiaušinius”. Svarstėme – tai kiaušiniai ar akmenys, o galbūt didžiuliai pumpurai ar šieno kupetos. Savo kūriniu žymi lenkų menininkė norėjo sukurti ypatingą nuotaiką. Įsivaizdavome net mitines būtybes ar padarus, kurie galėtų išsiristi iš kiaušinių. Menas skatina vaizduotę. Kai kurie iš šių akmenų milžinų sveria tiek, kiek 8 suaugę vyrai! Atidžiai apžiūrėję, radome patį didžiausią. Tolėliau paėjėję radome milžino krėslą/baseiną. Ar baseinas yra gera vieta prisėsti? Priversti galvoti, o ne tik apžiūrinėti meno kūrinį – toks ir buvo žymaus amerikiečių skulptoriaus tikslas. Tokie meno kūriniai, kuriuose svarbiausia menininko sumanymas, vadinami konceptualiaisiais. Kita skulptūra, kuri mus sužavėjo – pasviręs namelis. Namelis stovi pasviręs, balansuoja prie tvenkinuko. Ar namelis nori gerti? Kai kurie meno kūriniai yra tokie įdomūs ir išskirtiniai, kad jų negalima apibūdinti vienu sakiniu. Kas tai yra: paveikslas, skulptūra, freska? Todėl kūriniai vadinami instaliacijomis, kompozicijomis, struktūromis. Pasipildę minčių ir idėjų, ėmėme kurti patys. Pasidalinę į grupeles ir po vieną, naudodami gamtines medžiagas ir net kuprines, sukūrėme įstabius kūrinius: Vakarėlis, Medis, Sėdintis policininkas, Vienišas medis, Šypsena, Dviratis, Vieniši žmonės, Laivas, Draugystė.

Keliaudami labirintu, aptikome kiškiakopūsčių pievą. Gardumėlis!

Išalkę, keliavome link Žaliųjų ežerų. O ten įsikūrę, iškylavome vaizdingoje ežero pakrantės aplinkoje. Gardžiai kirtome išsikepę gamtoje dešreles. Skanumėlis! Pasistiprinę, pabraidę ežere, keliavome atgal.

Džiaugiamės, kad buvome toks kūrybingas ir draugiškas stovyklautojų būrys: kartu kūrėme, kartu slėpėmės nuo lietaus, kartu maudėmės, kartu gaminome, kartu gynėmės nuo uodų, kartu įveikėme daug kilometrų, juokėmės ir juokavome, sužinojome daug naujo kartu. Pažinome, atradome ir aktyviai sportavome!

Sapnų gaudyklės legenda

Odžibvės tauta gyvenusi Vėžlių saloje (taip anksčiau vadinta Amerika), kurioje paslaptingoji mitinė būtybė moteris vorė rūpinosi savo vaikais – Žemės žmonėmis. Tačiau, kai tauta persikėlė į kitas vietas, moteriai vorei tapo per sunku pasirūpinti kiekvieno vaiko sapnais ir ramiu miegu. Ji pamokė moteris regzti stebuklingus voratinklius ant gluosnio šakelių. Apvali forma simbolizavo kasdienę Saulės kelionę dangumi. Išmegztas voratinklis sugaudavo blogas, o vaikams siųsdavo tik geras mintis ir malonius sapnus. Todėl nenuostabu, kad ir dabar nepriimta gąsdinti ar skriausti vorus, nes jie – laimės nešėjai. Centre pritvirtinta plunksna simbolizavo kvėpavimą, orą – svarbiausią dalyką gyvenime. Sapnų gaudyklės buvo daromos vaikams ir suaugusiesiems.

Leave a Comment