Mokyklos koridoriaus sienas papuošė keturi portretai, kuriuos menininkė, keramikė, tautodailininkė Viktorija Bitinaitė Stankevičienė sukūrė iš džiovintų žolynėlių.
Mokyklos jaunieji žurnalistai (vadovė Vita Zakienė) susitiko su menininke ir jos pasidomėjo:
– Kodėl sugalvojote parodą „Įžymios Lietuvos moterys“?
– Artėja Vasario 16-a diena. Mūsų mokykloje vyksta įvairiausi projektai. Vaikai rašo, piešia, lipdo žymius Lietuvos žmones, kad praplėstų savo akiratį apie Lietuvos žmones, sužinotų, ką jie nuveikė. Aš sukūriau keturių moterų portretus.
– Kaip kilo idėja sukurti paveikslus iš žolelių?
– Žmonės pagerbdami vienas kitą dovanoja gėles. Portretai dažniausiai tapomi dažais, lipdomi, drožinėjami. O iš žolių mažai kas kuria. Man buvo įdomu – ar pavyks pagal nuotrauką padaryti žmogaus portretą. Persipiešiau kontūrus ir išklijavau žolelėm. Manau, kad man pavyko sukurti portretus.
– Iš kur gavote žolelių?
– Žoleles renku iki vasaros vidurio savo sodyboje prie Molėtų, darau iš jų žolės skulptūras ir rišu verbas. Tas pačias medžiagas panaudojau ir portretams.
– Kodėl pasirinkote šias medžiagas?
– Iš žolių sklinda šiluma. Jos išlaiko spalvą, kvapą – Marijos Gimbutienės rūbas sukurtas iš mėtų ir jis kvepia.
– Ar sukūrėte tik keturių žmonių portretus?
– Norėjau sukurti kuo daugiau moterų – didmoterių portretų. Mes linkę pagerbti vyrus – didvyrius, bet juk yra daug ir puikių moterų. Buvo šeši portretai. Dar buvo J. Basanavičiaus ir J. Šlapelio portretai. Jie iškeliavo į muziejus.
– Ar sudėtinga sudėlioti portretus?
– Nelengva atrinkti žoleles pagal spalvą. Vienam portretui sukurti reikia skirti apie dvi paras laiko.
– Ar žadate papildyti šią parodą?
– Jūs užaugsit, padarysit Lietuvai daug gerų darbų ir aš tada išklijuosiu Jūsų portretus. O ketvirtokai ruošia staigmeną – iš molio lipdo žymius žmones ir juos greitai pamatysite parodoje mokykloje.
– Ačiū, lauksime naujų Jūsų darbų.