Su Mikės Pūkuotuko personažu užaugo ne viena karta. Mielą ir naivų meškutį, kuris nė dienos negali be medaus, mėgsta ne tik vaikai, bet ir suaugusieji, kurie cituoja folkloru tapusius jo posakius iš knygų. Vaikų pasakų herojus meškiukas Mikė Pūkuotukas (angl. Vinnie-the-Pooh) buvo sukurtas Didžiosios Britanijos rašytojo Alano Alexanderio Milne’o (1882 –1956). Pirmasis apsakymas apie jį buvo išspausdintas 1925 metais, o pirmoji knyga išleista 1926 metais spalio mėnesį. Nuo tada apie Mikę Pūkuotuką ir išgirdo daugelis pasaulio vaikų. Meškiuko atsiradimo istorija byloja, jog rašytojo sūnus Christopheris Robinas mėgo lankytis zoologijos sode, kuriame gyveno šiuo vardu pavadinta meška. Šiomis dienomis visas pasaulis vėl kalba apie Mikę Pūkuotuką.
Vieną gražią dieną Pūkuotukas išėjo pasivaikščioti. Ėjo ėjo ir pateko į pievelę girios vidury. Vidury tos pievelės augo didelis ąžuolas, o to ąžuolo viršūnėje kažin kas garsiai dūzgė. Mikė Pūkuotukas atsisėdo po ąžuolu, pasirėmė galvą letenėlėmis ir ėmė svarstyti. Iš pradžių pats sau tarė:
– Tas dūzgimas kažką reiškia. Toks dūzgiantis dūzgimas be niekur nieko nedūzgia. Jeigu girdžiu dūzgimą, vadinasi, kas nors dūzgia, o kiek žinau, dūgzti gali tiktai bitės.
Paskui vėl valandėlę pagalvojo ir tarė:
– O bitės ir yra medui nešti.
Po to atsistojo tardamas:
– O medus nešamas man valgyti.
Ir ėmė kopti į medį. Jis kopė ir kopė, ir kopė, ir kopė, o kopdamas dainavo ir dainavo maždaug taip:
– Ir kodėl, zy zy zy, Medų mėgstam mes visi? Gal todėl, dūz dūz dūz, Kad medus labai gardus.
Vaikai! Visus kviečiu į biblioteką susitikti su Mike Pūkuotuku ir jo draugais. Jūsų laukia naujos knygos, parodėlė.