Vasaros stovyklą „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ tęsia antros pamainos stovyklautojai!!!

Pirmą dieną stovyklautojai pradėjo smagia rytine mankšta ir nuotaikingu šokiu. Šaunios grupių skanduotės padrąsino varžantis sportinėse ir parodomosiose rungtyse, atliekant kūrybines užduotis. Stovyklautojai ieškojo ir rado lobį, kuris pakvietė visus į PICŲ puotą. Skanaus! O po smagių, draugiškų ir turiningų dienos darbų stovyklautojus atvėsino vandens fontanas.

Antrą dieną stovyklautojai keliavo į senąją Lietuvos sostinę – Trakus. Čia susipynusi šimtmečių istorija, kultūra ir nuostabi gamta. Apsilankė Trakų rajone, tarp Galvės ežerų, šalia Būdos kaimo, mediniais angelais puošiamoje Angelų kalvoje. Susipažino su Trakų miesto, pilies, istorija. Sužinojo, kad Trakai – tai salos pilis, dvarai, karaimų bendruomenė bei jos kultūrinis ir kulinarinis paveldas. Pažintį su karaimų totorių tautos kultūra tęsė ragaudami karaimų kulinarinio paveldo patiekalą – kibinus. Turistai atsigaivino braidydami ir maudydamiesi Akmenos ežere.

Trečią dieną stovyklautojai aplankė Verkių regioninį parką. Pasivaikščioję po rūmų teritoriją, pasiklausę įdomios legendos apie Verkius, stovyklautojai grožėjosi nuostabiu vaizdu apžvalgos aikštelėje, skaičiavo medį puošiančius įvairaus dydžio ir formos inkilus. Kiek toliau esančiame Vilniaus Kalvarijų memorialiniame draustinyje aplankė saugomą Kalvarijų Kryžiaus kelią. Smagią dieną finišavo maudynėmis prie Žaliųjų ežerų.

Ketvirta diena. Stovyklautojai lankėsi Kernavėje – miestelyje garsiame piliakalniais, kuriems XIX a. sugalvoti vardai – Pilies kalnas, Aukuro kalnas, Mindaugo kalnas, Lizdeikos kalnas ir Kriveikiškio piliakalnis. Palypėję laipteliais į piliakalnio viršūnę vaikai bandė įsivaizduoti praeitį. Įveikę net kelis piliakalnius, išgirdę Kernavės miestelio istoriją, padavimą, grožėjosi upe Širvinta. Joje braidė ir maudėsi. Kelios valandos lauke žvelgiant į pievas ir upę, kvėpuojant grynu oru ir prisiliečiant prie istorijos suteikė energijos. Pilni įspūdžių, pasisėmę naujų jėgų sugrįžo į mokyklą.

Penktą stovyklos dieną stovyklautojai išbandė Lietuvos kepėjo amato – kepė šakotį ir išklausė edukacinę programą „Parodomasis šakočio kepimas”. Buvo įdomu laikyti didelį samtį ir pajusti iš arti degančios ugnies karštį. Susipažinę su šakočio kepimo ypatumais ir pasivaišinę lietuvišku skanumynu, visi patraukė į Šakočio muziejų. Na, o kaip gi be atgaivos, po tokio įtempto darbo? Smagu buvo pasitaškyti vandenyje ir džiaugtis vasara.

Gražių visiems atostogų ir AČIŪ už stovyklos potyrius.

Leave a Comment