Lapkričio 16–ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų, inicijuoja šios dienos minėjimą. Lietuvoje, nuo seno garsėjančioje kaip tolerantiška valstybė, anksčiau ir dabar, susiduriama su netolerancijos pavyzdžiais prieš kitataučius, kitokį socialinį statusą ar mąstymą turinčius žmones.

Mokykla jau ne pirmus metus kviečia Vilniaus miesto ketvirtokus, lankančius etikos pamokas, į viktoriną. Pandemija apribojo susitikimus. Ir šių metų renginys vyko neįprastai – klasės, pageidavusios dalyvauti renginyje, gavo mūsų mokyklos mokytojų komandos paruoštas veiklų pateiktis. Dirbo su savo mokytojais, o lapkričio 16 d. jungėsi į nuotolinį renginio aptarimą, kurio metu pristatė savo atliktus darbus, drauge dainavo T. Augulio dainą „Atsiduok Vilniui” ( juk renginys skirtas Vilniaus 700 metų jubiliejui!) ir atsakinėjo į mokyklos jaunųjų žurnalistų klausimus.

Renginį koordinavo mokyklos direktorė Diana Slepakovienė, mokytojos: Rasa Džiavečkienė, Vita Zakienė, Greta Juodkaitė, Jūratė Mocartienė.

Renginį vedė mokytoja Jūratė Mocartienė ir jaunieji žurnalistai, 1b klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Vitos Zakienės.

Už įspūdngus namelius – prizus komandoms dėkojame dailininkei Vilijai Kačanauskienei ir keramikei Viktorijai Bitinaitei – Stankevičienei.